30 Kasım 2012, Cuma 08:58:05

TARİHİ UÇAK KAZASI DAVASINDA FLAŞ GELİŞME

Fransız istinaf mahkemesi, başkent Paris'te 10 yıl önce 113 kişinin öldüğü Concorde uçak kazasıyla ilgili davada, Continental Airlines hakkında geçen yıl ceza davasından verilen mahkumiyet kararı bozdu.
  • Metal tekerleği patlatıyor ve sıçrayan metal yakıt deposunu deliyor tekerlekten çıkan kıvılcım yakıta alev aldırıyor , senaryo böyle idi ve mantıklı idi.
  • Kaza 12 yıl önce olmuştu.

İstinaf mahkemesi, "ceza davası" yerine "kamu davasından" şirketin sorumlu olduğuna hükmederek, Air France'ın 1 milyon avro tazminat ödemesini kararlaştırdı.

Mahkeme, daha önceki davalarda suçlanan şirketin iki teknisyeni ve bir yöneticisinin suçsuz olduklarına kanat getirerek, beraat etmelerine karar verdi.

Air France, duruşmalarda şirketin imajına yönelik uğradığı zarardan dolayı 15 milyon avro talep etmişti.

25 Haziran 2000 tarihinde meydana gelen kaza, Air France'ın Concorde tipi uçaklarını 2003 yılında tamamen seferden kaldırmasına yol açmıştı.

Charles de Gaulle Havaalanı'ndan kalkan Air France uçağı, kalkıştan çok kısa bir süre sonra alev almış ve parçalanarak düşmüştü.

Kazayı araştıran müfettişler, Concorde uçağından önce kalkan Continental Airlines uçağından düşen metal parçanın kazaya yol açtığını ileri sürmüştü.

Continental Airlines şirketinin avukatları ise Concorde uçağının bu metal parçaya çarpmadan önce alev almaya başladığını iddia etmişti.

TARİHİ UÇAK KAZASI DAVASINDA FLAŞ GELİŞME

Facebook Yorum

Yorumlar

metale çarpmadan öncemi ? ~ 5 yıl önce
Metal tekerleği patlatıyor ve sıçrayan metal yakıt deposunu deliyor tekerlekten çıkan kıvılcım yakıta alev aldırıyor , senaryo böyle idi ve mantıklı idi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
Kaza 12 yıl önce olmuştu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000