22 Haziran 2011, Çarşamba 08:55:11

PARİS'TE KORKUTAN KAZA!

Air France'a ait Airbus A380 tipi yolcu uçağı hangara çarptı...
  • o kadar yoğun hava trafiğinin olduğu pariste böyle kazaların olması haber niteliği bile taşımıyor.
  • En kisa zamanda Tokattan Washington DC ve Los Angeles'a direk ucus istiyoruz.
  • Sivil Havacılıkta kullanılan uçaklar piyasa araştırması yapılarak piyasanın ihtiyacına göre planlanır ve imal edilir. piyasanın ihtiyacına en iyi cevap veren uçak satılır diğerleri satılamaz. Uçak büyük gövdeli veya küçük hepsi aynı uçuş güvenirliliğini karşılamak zorundadır yoksa sivil havacılık uçuşuna müsaade etmez. Pilot yetenekleri üst düzeyde olan bir insandır. Ama an gelir o da hata yapar. Eğitim ve Sıhhi kontrollerle hata yapmaları önlenebilir . Sorun teknoloji değil bu teknolojiyi kullanan insanın eğitimi ve kontrolüdür.
  • TGS diyen kara mizah yapmis ama sen anlamamissin.
Dünyanın en önemli havacılık etkinliği olan Paris'teki Bourget Havalimanı'nda düzenlenen havacılık fuarında gösteri uçuşu yapmaya hazırlanan A380 tipi yolcu uçağı hangara çarptı ve kanadını parçaladı.

Havacılık fuarına katılan 140 farklı uçağın gösteri uçuşu yapacağı etkinlikte talihsiz bir olay meydana geldi. Fuarın en gözde uçaklarından biri olan Airbus A380 yolcu uçağı gösteri uçuşu yapmak için hazırlandığı sırada hangara çarparak kanadını parçaladı.

Bu gelişmenin ardından A380'nin yapacağı uçuş iptal edilirken, herhangi bir can kaybı ve yaralanma sözkonusu olmadı ve fuara diğer gösteri uçuşları ile devam edildi.
PARİS'TE KORKUTAN KAZA!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 7 yıl önce
o kadar yoğun hava trafiğinin olduğu pariste böyle kazaların olması haber niteliği bile taşımıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
En kisa zamanda Tokattan Washington DC ve Los Angeles'a direk ucus istiyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Sivil Havacılıkta kullanılan uçaklar piyasa araştırması yapılarak piyasanın ihtiyacına göre planlanır ve imal edilir. piyasanın ihtiyacına en iyi cevap veren uçak satılır diğerleri satılamaz. Uçak büyük gövdeli veya küçük hepsi aynı uçuş güvenirliliğini karşılamak zorundadır yoksa sivil havacılık uçuşuna müsaade etmez. Pilot yetenekleri üst düzeyde olan bir insandır. Ama an gelir o da hata yapar. Eğitim ve Sıhhi kontrollerle hata yapmaları önlenebilir . Sorun teknoloji değil bu teknolojiyi kullanan insanın eğitimi ve kontrolüdür.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
TGS diyen kara mizah yapmis ama sen anlamamissin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000