23 Mayıs 2011, Pazartesi 08:33:49

KAZA ANINDA PİLOT KOKPİTTE DEĞİLMİŞ

Atlantik Okyanusuna düşen Air France Uçağının 'Kara Kutuları' nın incelenmesinde, ilk belirlemelere göre,58 yaşındaki Kaptan Pilot Marc Dubois'in kaza anında Kokpitte bulunmadığı tesbit edildi.
  • Bayılıyorum bu tür haberlere yorum yazan çok bilmişlere. Çok da normal bence. Biz değilmiyiz eknomistlerden daha iyi ekonomi, teknik direktörden iyi futbol, bilim adamlarından daha iyi deprem mekaniğini bilen? Korhan Abay'ı havacılık uzmanı olarak ekranlar çıkaran biz değil miyiz? Hiç tereddüt etmeden ekranlarda kaza değerlendirmedimi sayın havacılık uzmanı Korhan Bey. Hayatında hiç sivil havacılıkta görev yapmayan Paşalarınız sivil havacılık kazası için hiç mi yorum yapmadı bu ülkede? Siz de yazın çok bilen sayın yorumcular. Siz de yazın ki ömürlerini bu mesleğe vermiş bizler feyz alalım. Aydınlanalım. Ama bazen de kendime hakim olamayıp çok gülüyorum. Kusuruma bakmayın. Sinirlerim bozuluyor. :)))) Serdy
  • Daha rapor veya en ufak açıklama yok iken attılar yemi. Sizde yazın durun. Afiyet olsun.
  • Yanlış yorumlamalar var. Halkın anlayacağı şekilde düzeltilmesi gerekiyor. Bu tür uzun uçuşlarda 3 pilot olur. Basitleştirmek için 2 kaptan ve 1 First Officer diyelim. 2 pilot uçarken 1 pilot dinlenir. Muhtemelen uçuşda anormal birşeylerin olduğunu hissseden ve dinlenme sırası kendisinde olan pilot yardımcı olmak maksadıyla kokpite gelmiştir. Böyle durumlarda, emercensi durumlarda bu tür davranışlar normaldir. Yabancıyla, maaşla, çişle, ... ilgisi yok olayın. Hele bir tüm bant çözülsün de..
  • Onun için o tecrübe denizin 2000 m dibinde yatıyor di mi aslanım?
Kaptanın, kaza anından çok kısa bir süre önce kokpite girdiği ve tehlikede olan uçağını kurtarmak için diğer iki yardımcı pilota talimatlar vermekte olduğu tespit edildi.

İlk incelemelerden, suya vuruş anından kısa bir süre önce uçağın tam gaz açarak irtifa kazanmaya çalıştığı da anlaşıldı.

Fransız, Air France şirketine ait, AF 447 sefer sayılı Airbus 330 tipi uçak 2009 yılında Rio de Janeiro - Paris seferini yaparken Atlantik Okyanusuna düşmüş ve 228 kişi hayatını kaybetmişti.
KAZA ANINDA PİLOT KOKPİTTE DEĞİLMİŞ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 7 yıl önce
Bayılıyorum bu tür haberlere yorum yazan çok bilmişlere. Çok da normal bence. Biz değilmiyiz eknomistlerden daha iyi ekonomi, teknik direktörden iyi futbol, bilim adamlarından daha iyi deprem mekaniğini bilen? Korhan Abay'ı havacılık uzmanı olarak ekranlar çıkaran biz değil miyiz? Hiç tereddüt etmeden ekranlarda kaza değerlendirmedimi sayın havacılık uzmanı Korhan Bey. Hayatında hiç sivil havacılıkta görev yapmayan Paşalarınız sivil havacılık kazası için hiç mi yorum yapmadı bu ülkede? Siz de yazın çok bilen sayın yorumcular. Siz de yazın ki ömürlerini bu mesleğe vermiş bizler feyz alalım. Aydınlanalım. Ama bazen de kendime hakim olamayıp çok gülüyorum. Kusuruma bakmayın. Sinirlerim bozuluyor. :)))) Serdy

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Daha rapor veya en ufak açıklama yok iken attılar yemi. Sizde yazın durun. Afiyet olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Yanlış yorumlamalar var. Halkın anlayacağı şekilde düzeltilmesi gerekiyor. Bu tür uzun uçuşlarda 3 pilot olur. Basitleştirmek için 2 kaptan ve 1 First Officer diyelim. 2 pilot uçarken 1 pilot dinlenir. Muhtemelen uçuşda anormal birşeylerin olduğunu hissseden ve dinlenme sırası kendisinde olan pilot yardımcı olmak maksadıyla kokpite gelmiştir. Böyle durumlarda, emercensi durumlarda bu tür davranışlar normaldir. Yabancıyla, maaşla, çişle, ... ilgisi yok olayın. Hele bir tüm bant çözülsün de..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Onun için o tecrübe denizin 2000 m dibinde yatıyor di mi aslanım?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000