26 Kasım 2010, Cuma 12:19:51

KARA KUTU HALA BULUNAMADI

Fransız Hükümeti, geçtiğimiz sene Haziran ayında Atlantic Okyanusu’na düşen ve 228 kişiye mezar olan Air France kazası için tekrar kolları sıvadı.
  • Kazayı bilenler AF447 nin(aynı seviyede seyreden diğer trafiklerin içine girmediği) tropikal cephenin tam merkezine girdiğini biliyor. Kıyas için şöyle belirtelim. Gene o seviyelerde jet streamler vardır. 200-250 km hızlı rüzgarlardan oluşur. Bunun içinde çoğu uçak yolcusu fazla rahatsız olmadan uçar. Birde Nat. Geo da izlediyseniz kasırgalar vardır. Hatta bazı meraklılar bunların filimlerini çekerler içinde tırlar, evler uçarken! İşte bu dönen ve stabil olmayan rüzgarlar o seviyelerde kapkara bulutların içinde gene aynı hızlardadır. Süper soğuk içindeki buzlu hava elma büyüklüğünde dolu tanelerine dönüşürken buna, 0-4.000 mt arası şahit olduğumuz yıldırımların 2-3 katı gücündeki yıldırımlar eşlik eder. Metr. Radarının bozukluğu?!!!
  • Yakın zamanda aldığımız kursun (yabancı) hocası kara kutunun kasıtlı olarak bulunmayacağını bu işin içinde fransız hükümeti ve airbus unda olduğunu söyledi. Sebeplerini filanda anlattı şu an tam toparlaayamadığım için yazamıyorum. Belki onlarca yıl sonra çıkartırlar. O zamanda zaten kullanılamaz hale gelir.
  • Bu güne adar kırım geçiren uçakların hangisinin karakutusu bulunmuş ve okunup açıklanmıştırki bu da bulunup açıklansın.Zaten bulunup açıklansa bile bunların gerçek olup olmadığı şaibelidir.Genelde ya pilot,ya teknik,ya hava şartları,ya kule hatalıdır.Yapımcı firmalar sütten çıkmış ak kaşıktırlar.Çünkü kara kutuları da bunlar okur ve açıklar, İŞLERİNE GELDİĞİ GİBİ.
  • Fransizlar gider iki dolanir gelir okyanusta kara kutu gene bulunamaz bakin gorun. Neden mi? Bu airbus denen ucan laptoplarin sonu olurda o yuzden. Adamlar kara kutuyu cikartsalar Boeingîn eline ne bicim kozlar gececek dusunsenize. O ucak tasarim zaafiyetinden dustu, kara kutu bulunursa da bu zaafiyet ortaya cikar. Devasa buyuk ucak imalati pazarindan airbus'in kaybini dusunsenize bu durumda.
Geçtiğimiz sene Haziran ayında Air France’a ait Rio De Jenerio – Paris seferini yapan Airbus A330 tipi uçak 228 yolcusuyla Atlantic Okyanusu’na çakılmış ve kazada kurtulan olmamıştı.

Havacılık tarihinin en masraflı arama çalışmalarına rağmen (30 Milyon Euro) uçağın kara kutusu hala bulunamadı.

Geçtiğimiz Temmuz ayında yapılan arama çalışmalarıda sonuçsuz kalırken, 50’den fazla ceset yakınlarına teslim edildi.

Yıldırım çarpması sonucu parçalanan kuyruk ve birçok yolcu eşyası’nın içinde bulunduğu enkaz kalıntıları incelenmeye devam edilirken, Fransız Hükümeti’nin yaptığı açıklamalardan tatmin olmayan yolcu yakınları uçağın neden ve nasıl düştüğünü öğrenmek amacıyla kara kutunun bulunması için Fransız Hükümeti’ne baskı yapmaya devam ediyor.

©AMG Dış Haberler
KARA KUTU HALA BULUNAMADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 7 yıl önce
Kazayı bilenler AF447 nin(aynı seviyede seyreden diğer trafiklerin içine girmediği) tropikal cephenin tam merkezine girdiğini biliyor. Kıyas için şöyle belirtelim. Gene o seviyelerde jet streamler vardır. 200-250 km hızlı rüzgarlardan oluşur. Bunun içinde çoğu uçak yolcusu fazla rahatsız olmadan uçar. Birde Nat. Geo da izlediyseniz kasırgalar vardır. Hatta bazı meraklılar bunların filimlerini çekerler içinde tırlar, evler uçarken! İşte bu dönen ve stabil olmayan rüzgarlar o seviyelerde kapkara bulutların içinde gene aynı hızlardadır. Süper soğuk içindeki buzlu hava elma büyüklüğünde dolu tanelerine dönüşürken buna, 0-4.000 mt arası şahit olduğumuz yıldırımların 2-3 katı gücündeki yıldırımlar eşlik eder. Metr. Radarının bozukluğu?!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Yakın zamanda aldığımız kursun (yabancı) hocası kara kutunun kasıtlı olarak bulunmayacağını bu işin içinde fransız hükümeti ve airbus unda olduğunu söyledi. Sebeplerini filanda anlattı şu an tam toparlaayamadığım için yazamıyorum. Belki onlarca yıl sonra çıkartırlar. O zamanda zaten kullanılamaz hale gelir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bu güne adar kırım geçiren uçakların hangisinin karakutusu bulunmuş ve okunup açıklanmıştırki bu da bulunup açıklansın.Zaten bulunup açıklansa bile bunların gerçek olup olmadığı şaibelidir.Genelde ya pilot,ya teknik,ya hava şartları,ya kule hatalıdır.Yapımcı firmalar sütten çıkmış ak kaşıktırlar.Çünkü kara kutuları da bunlar okur ve açıklar, İŞLERİNE GELDİĞİ GİBİ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Fransizlar gider iki dolanir gelir okyanusta kara kutu gene bulunamaz bakin gorun. Neden mi? Bu airbus denen ucan laptoplarin sonu olurda o yuzden. Adamlar kara kutuyu cikartsalar Boeingîn eline ne bicim kozlar gececek dusunsenize. O ucak tasarim zaafiyetinden dustu, kara kutu bulunursa da bu zaafiyet ortaya cikar. Devasa buyuk ucak imalati pazarindan airbus'in kaybini dusunsenize bu durumda.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000