27 Mayıs 2011, Cuma 16:45:17

HEPSİ HEPSİ 3.5 DAKİKA...

Fransız havayolları Air France'ın 2009'da Atlas Okyanusu'na düşen uçağının kara kutularından elde edilen veriler, pilotun, uçağın düşmeye başladığı sırada kokpitte olmadığını teyit etti...
  • e hani bu uçaklara pilot gereksizdi be ya bak pilot mahalinden ayrılınca hemencecik düşmüş uçak be ya
  • Boş ver amirim yabancı olunca tüm herşeyin piri pakını bilirler , biz Türkler havacılıktan anlamayız.
  • ben bir kabin amiriyim.bizim şirketimizde bu tür uçuşlar 2 captan pilot ve 1 f/o ile yapılır.burda bir yanlış yok mu? 2 f/o ,1 cpt deniliyor.
  • THY ye angus Fransız pilot da alsınlar muhakkak.Airbus cı ya hepsi , Fransız mantelitesine göre üretiliyor ya Airbuslar ; hemen eleştirmeyin canım KILLOBAAALLLY YOOORRS.

Karakutu verilerine göre, pilot, uçak 3 dakika 30 saniye süren düşüş başladıktan sonra kokpite gelmiş.

Kazayı soruşturan Fransız kurumu BAE'nin bugün yaptığı açıklamada, uçak düşmeye başladığında "iki yardımcı pilotun kokpitte olduğu, kaptan pilotun ise dinlenmekte olduğu" belirtildi.

Açıklamada kaptan pilotun kokpite uçak düşmeye başladıktan yaklaşık 1,5 dakika sonra döndüğü ve hiçbir zaman kumandayı ele alamadığı da kaydedildi.

Kara kutu verilerine göre, yardımcı pilotların, uçuş ekibine, düşüşten önce türbülansa girecekleri yolunda uyarıda bulunduğu ortaya çıktı.

Yine kara kutu verilerinde, uçağın türbülansa girmesinin ardından, yardımcı pilotların önlerindeki ekranlarda da farklı hız göstergeleri tespit ettikleri görüldü.

Pilotların, göstergelerden birisinde aşırı hız kaybı, diğer göstergelerde yine farklı verileri görünce, ellerindeki bilgilerin ''doğru'' olmadığı yolunda yorum yaptıkları ortaya çıktı.

Okyanusun derinliklerinden kazadan iki yıl sonra çıkarılan kara kutulardaki bütün veri ve kayıtların okunabilir durumda olduğu, geçen hafta açıklanmıştı.

HEPSİ HEPSİ 3.5 DAKİKA...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 7 yıl önce
e hani bu uçaklara pilot gereksizdi be ya bak pilot mahalinden ayrılınca hemencecik düşmüş uçak be ya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Boş ver amirim yabancı olunca tüm herşeyin piri pakını bilirler , biz Türkler havacılıktan anlamayız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
ben bir kabin amiriyim.bizim şirketimizde bu tür uçuşlar 2 captan pilot ve 1 f/o ile yapılır.burda bir yanlış yok mu? 2 f/o ,1 cpt deniliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
THY ye angus Fransız pilot da alsınlar muhakkak.Airbus cı ya hepsi , Fransız mantelitesine göre üretiliyor ya Airbuslar ; hemen eleştirmeyin canım KILLOBAAALLLY YOOORRS.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000