11 Haziran 2009, Perşembe 12:53:59

Düşen Air France uçağında terörist şoku!

228 kişinin öldüğü Air France uçağındaki yolcular arasında adları İslami terörizmle bağlantılı olan iki kişinin bulunduğu ortaya çıktı.
  • Fransızlar ne zaman Müslüman olana önyargısız yaklaşmışlar ki? Dedikleri gibi yolcu listesine hiç mi bakmıyorlarmış?Öyle birşey olsa o adamalrı hayatta uçağa bindirmezler,fark ederlerdi.Maksat yabancı fobisini artırmak müslümanlara faturayı kesmek kendi hatalarını kapatmak
  • neden uçağa binerken veya binmeden önce bu riskler tartılmıyor da düşmüş uçakta terörist vardı yoktu spekülasyonları havada uçuşuyor. yüzlerce kişinin yaşamı sona ermiş, terörist vardı yoktu bu tartışılıyor. çok trajik
  • bu başlığı atmamdaki neden, bundan 25 yıl kadar önce Fransa - TÜRKİYE milli basketbol maçında, bir fransız gazetecinin Türk sporcuları pota altında atak yaptıklarında onların yüzüne doğru flaş patlatırken yakalanmış ve gazeteler bu "pis fransız" başlığını atmıştı. görüyoruz ki bu fransızlar her zaman bizlere düşman olmuş, fırsatını buldukçada Müslüman =Terörist mantığını ortaya koymaktan çekinmemişlerdir. suçu yine müslümanlara atmaya çalıştıkları için bende onlara aynı başlığı atıyorum "PİS FRANSIZ"
  • ya ben bu fransizlara zerre kadar guvenmiyorum adamlar camuru baskasina atmayi ne de guzel beceriyor teroristle ne alakasi var bal gibi air france nin ucagi dustu bence pilotlar uyuyordu o yuzden dustu kesinlikle pilotaj hatasi yazik oldu o kadar canim insanlara

Fransız gizli servisi, 31 Mayıs günü Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinden uçağa binen yolcuların listesi üzerinde yaptığı inceleme soncuunda uçakta iki terörist bulunduğunu belirledi.

Paris'e uçarken şiddetli fırtınaya yakalanan AF447 sefer sayılı uçuş Atlantik Okyanusu'nun ortasında düşmüştü.

Uçağın bilgisayarlarında arıza meydana geldiği kesinleşirken, terörizm olasılığı gözardı edilmiyor.

Uçağın düştüğü ile ilgili haber gelir gelmez Fransa'nın dış istihbarat teşkilatı DGSE (Direction Generale de la Securite) ajanları Brezilya'ya gönderildi.

Ajanlar burada uçağın yolcu listesinde bulunan iki ismin aynı zamanda Fransa için tehdit olarak görülen radikal Müslümanların isim listelerini içeren çok gizli belgelerde de bulunduğunu belirlediler.

Fransız güvenlik teşkşlatından bir kaynak Paris'de yayımlanan haftalık dergi L'Express'e yaptığı açıklamada bu bağlantının "çok önemli" olduğunu söyledi.

Ajanlar şimdi ölen bu iki yolcunun doğum tarihlerini ve aile bağlantılarını belirlemeye çalışıyor.

Kaynak, isim benzerliği olasılığının da bulunduğunu ama yine de soruşturmanın "çok ciddi bir şekilde yürütüldüğünü" söyledi.

Fransa geçtiğimiz aylarda, özellikle de Fransız askerlerinin Afganistan'a gönderilmesinin ardından bir çok kez İslami terörist gruplardan tehdit almıştı.

CNNTÜRK

Düşen Air France uçağında terörist şoku!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Misafir ~ 9 yıl önce
Fransızlar ne zaman Müslüman olana önyargısız yaklaşmışlar ki? Dedikleri gibi yolcu listesine hiç mi bakmıyorlarmış?Öyle birşey olsa o adamalrı hayatta uçağa bindirmezler,fark ederlerdi.Maksat yabancı fobisini artırmak müslümanlara faturayı kesmek kendi hatalarını kapatmak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
neden uçağa binerken veya binmeden önce bu riskler tartılmıyor da düşmüş uçakta terörist vardı yoktu spekülasyonları havada uçuşuyor. yüzlerce kişinin yaşamı sona ermiş, terörist vardı yoktu bu tartışılıyor. çok trajik

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
bu başlığı atmamdaki neden, bundan 25 yıl kadar önce Fransa - TÜRKİYE milli basketbol maçında, bir fransız gazetecinin Türk sporcuları pota altında atak yaptıklarında onların yüzüne doğru flaş patlatırken yakalanmış ve gazeteler bu "pis fransız" başlığını atmıştı. görüyoruz ki bu fransızlar her zaman bizlere düşman olmuş, fırsatını buldukçada Müslüman =Terörist mantığını ortaya koymaktan çekinmemişlerdir. suçu yine müslümanlara atmaya çalıştıkları için bende onlara aynı başlığı atıyorum "PİS FRANSIZ"

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
ya ben bu fransizlara zerre kadar guvenmiyorum adamlar camuru baskasina atmayi ne de guzel beceriyor teroristle ne alakasi var bal gibi air france nin ucagi dustu bence pilotlar uyuyordu o yuzden dustu kesinlikle pilotaj hatasi yazik oldu o kadar canim insanlara

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000