05 Haziran 2009, Cuma 15:04:38

AIRBUS TÜM MÜŞTERİLERİNİ UYARDI!

Air France kazasından sonra Airbus şirketi, tüm müşterilerine uyarıda bulundu. Airbus, uçakların ölçülen hızlarında tutarsızlık olması durumunda izlenecek prosedürle ilgili müşterilerini uyardı.
  • Lutfen Birgen Air kazasini arayip inceleyiniz, Avrupa'da nasil yanki uyandirip biz Turk pilotlarini nasil kucuk dusurmeye calistiklarini ve kazayi Turkiye aleyhine nasil kullandiklarini animsayiniz, tabi ki bizler de herkes gibi kazadan ders cikartip gerekli egitimleri vererek olayin yinelenmesi olasiligina karsi tedbir almaya calistik ama ariza ayni ise malesef uzulerek soyluyorum farkedilmesinin zorlugunu bir kez daha gorerek bilgilerinize sunarim, ve havaciligin sakasi olmadigini bir kez daha hatirlayarak ... saygilarimla
  • Sözü edilen IL-86 ucagindan "Wikipedia'ya göre" 29 sivil 4 askeri ucak var. IL-96 dann ise 21 ucak. Boeing ve Airbus'un o kapasitede ucmakta olan kac ucagi var? 4000 mi 5000 mi?Karsilastirirken veriler bakmak gerek. Iskembeden atmakla olmaz.
  • Benim mesajimi iyi okuyun.IL-86 IL-96 kac kere dusmus dedim?20-30 senede!IL-76 kargo ucagidir.Yolcu ucagi degildir.TU-154 ise rusya tarihinde 27 kazasi vardir.Boeing ve Airbus bu konuda rekora kosmaktadir.
  • Tüm ucak kazalarini: www. airdisaster.com da bulabilirsiniz

Airbus tarafından gönderilen uyarı, sadece Air France’a ait düşen Airbus 330 tipi uçakları değil bütün Airbus uçaklarını ilgilendiriyor. Air France kazasıyla ilgili soruşturmayı yürüten Soruşturma ve Analiz Bürosu (BEA) tarafından geçerli kılınan uyarı tüm Airbus müşterilerine gönderildi.

Airbus’ın gönderdiği uyarı yazısı, pilotlara izleyecekleri rutin prosedürleri hatırlatıyor.

Fransız Havayolları Air France'a ait Airbus uçağının Rio-Paris seferini yaparken kaybolmasıyla ilgili soruşturma, uçak tarafından yapılan hız ölçümünde tutarsızlık bulunduğunu göstermişi.

Resmi soruşturmayla yükümlü Soruşturma ve Analiz Bürosundan (BEA) yapılan açıklamada, uçağın gönderdiği otomatik mesajlardan, uçağın hız ölçümünde tutarsızlık bulunduğunun anlaşıldığı belirtilerek, uçağın hız ölçümü için değişik hesaplayıcıları bulunduğu ve bu ölçülen hızlar arasında tutarsızlık olduğu kaydedilmişti.

Fransız Le Monde gazetesi de dün, soruşturma ekibine yakın kaynaklara dayanarak, uçağın gerekenden yavaş uçtuğunu bildirmişti.

AIRBUS TÜM MÜŞTERİLERİNİ UYARDI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 9 yıl önce
Lutfen Birgen Air kazasini arayip inceleyiniz, Avrupa'da nasil yanki uyandirip biz Turk pilotlarini nasil kucuk dusurmeye calistiklarini ve kazayi Turkiye aleyhine nasil kullandiklarini animsayiniz, tabi ki bizler de herkes gibi kazadan ders cikartip gerekli egitimleri vererek olayin yinelenmesi olasiligina karsi tedbir almaya calistik ama ariza ayni ise malesef uzulerek soyluyorum farkedilmesinin zorlugunu bir kez daha gorerek bilgilerinize sunarim, ve havaciligin sakasi olmadigini bir kez daha hatirlayarak ... saygilarimla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Sözü edilen IL-86 ucagindan "Wikipedia'ya göre" 29 sivil 4 askeri ucak var. IL-96 dann ise 21 ucak. Boeing ve Airbus'un o kapasitede ucmakta olan kac ucagi var? 4000 mi 5000 mi?Karsilastirirken veriler bakmak gerek. Iskembeden atmakla olmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Benim mesajimi iyi okuyun.IL-86 IL-96 kac kere dusmus dedim?20-30 senede!IL-76 kargo ucagidir.Yolcu ucagi degildir.TU-154 ise rusya tarihinde 27 kazasi vardir.Boeing ve Airbus bu konuda rekora kosmaktadir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Tüm ucak kazalarini: www. airdisaster.com da bulabilirsiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000