16 Aralık 2009, Çarşamba 07:42:27

A380'de bir arıza daha...

Air France havayollarına ait Airbus A380 tipi uçağın kalkışı teknik bir arıza sonucu ertelendi.
  • Paris - Singapur seferini yaparken mutfak üniteleri güç beslemesi arızası yapan ve geri dönmek durumunda kalan Singapur Havayolları A380 ile ilgili habere bakın: http://avherald.com/h?article=4244986f&opt=0 A380'lerde birçok ufak sorun karşımıza çıkmaya başladı. Daha büyük sorunlar olmasın da..
  • 2009-12-16 14:31:55 AU Sivil Havacı.. büyüklerine biraz saygılı olmanı tavsiye ederim. senin portakal ağacın daha dünyada yokken , biz Yeşilköy'de Kargasekmez'deydik. Kargasekmez'in ne olduğunu hocalarına da sorabilirsin..
  • yorumlara bakıyorum da bu yorumları kim neye hangi verilere dayanarak yapıyor anlayamıyorum. herhalde bu yorumları yapanlar havacılığın içinden birileri değil. canı sıkılmış bikaç uçak resmi bakayım da biraz da anlamadığım halde yorum yapayım diyenler açmış yorum yapmış gibi. baksanıza 3 kez arıza vermiş (kaç tane a380, kaç uçuş saatinde kaç arıza yapmış bilmeden) uçak için büyük bakıa girecekler diye bi yorum yapmış biri, diğeri de daha servise verilmemiş uçak için kehanetlerde bulunuyor. Allahtan havacı değilsiniz, sizin bu mantıkla yaptığınız uçaklara binilmezdi!
  • Airbus sadece B787 dreamliner'dan once one cikabilmek icin acele edince sorunlar pesi sira gelmeye basladi. Boeing agirdan geldi ama kisa sureli yitirdigi liderligi tekrar geri alacak. B787 su ana kadar 840 kesin siparisi bulunuyor

Geçen ay New York-Paris arasında uçmaya başlayan en büyük uçak tipi olan A380 bir ay içinde ikinci teknik arızasını yaptı. 511 yolcusu ile Paris’e uçacak olan A380’in uçuşunun teknik bir arıza sonucu ertelendiği açıklandı. Air France’dan yapılan açıklamada arızanın yakıt tanklarında oluştuğu ve görevlilerin sorunu incelediği belirtildi. Airbus A380 tipi çift katlı uçaklar 23 Kasım’dan itibaren New York-Paris seferlerini yapmaya başlamıştı. Daha önce de bir A380 navigasyon sisteminde oluşan sorun yüzünden New York’a zorunlu iniş gerçekleştirmişti. Singapur Havayollarına ait bir A380 ise motorlarında meydana gelen arıza sonucu Paris’e zorunlu iniş yapmıştı.

A380'de bir arıza daha...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 8 yıl önce
Paris - Singapur seferini yaparken mutfak üniteleri güç beslemesi arızası yapan ve geri dönmek durumunda kalan Singapur Havayolları A380 ile ilgili habere bakın: http://avherald.com/h?article=4244986f&opt=0 A380'lerde birçok ufak sorun karşımıza çıkmaya başladı. Daha büyük sorunlar olmasın da..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
2009-12-16 14:31:55 AU Sivil Havacı.. büyüklerine biraz saygılı olmanı tavsiye ederim. senin portakal ağacın daha dünyada yokken , biz Yeşilköy'de Kargasekmez'deydik. Kargasekmez'in ne olduğunu hocalarına da sorabilirsin..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
yorumlara bakıyorum da bu yorumları kim neye hangi verilere dayanarak yapıyor anlayamıyorum. herhalde bu yorumları yapanlar havacılığın içinden birileri değil. canı sıkılmış bikaç uçak resmi bakayım da biraz da anlamadığım halde yorum yapayım diyenler açmış yorum yapmış gibi. baksanıza 3 kez arıza vermiş (kaç tane a380, kaç uçuş saatinde kaç arıza yapmış bilmeden) uçak için büyük bakıa girecekler diye bi yorum yapmış biri, diğeri de daha servise verilmemiş uçak için kehanetlerde bulunuyor. Allahtan havacı değilsiniz, sizin bu mantıkla yaptığınız uçaklara binilmezdi!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Airbus sadece B787 dreamliner'dan once one cikabilmek icin acele edince sorunlar pesi sira gelmeye basladi. Boeing agirdan geldi ama kisa sureli yitirdigi liderligi tekrar geri alacak. B787 su ana kadar 840 kesin siparisi bulunuyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000