28 Kasım 2009, Cumartesi 14:45:23

A-380 ARIZALANDI

Dünyanın en büyük yolcu uçağı Airbus 380, Avrupalı ilk sahibi Air France için yaptığı uçuş sırasında arızalandı.
  • "İçime doğuyor yakında bu düşecek" diye yazan yorumcu arkadaş ;bu ne biçim bir ifade şekli, geleceği gördüğünüzü mü zannediyorsunuz, ki kendinizde buna inandıysanız,kendinizi kandırıyorsunuz,bu türlü olumsuz ifadeler hoş değil,daha ne söyleyelim ki,,Bütün uçakların başarı ile uçmalarını dileyelim....
  • İçime doğuyor yakında bu düşecek.
  • Güvenli şekilde inişini gerçekleştirdi, demeye gerek yok. Uçak zaten güvende, sadece autopilot arızası var. FL280 in üzerine çıkamıyorlar. RVSM uyumsuzluğu nedeniyle de geri dönüyorlar. Paris ten gelirken de, "upper deck door" alarm vermiş.
  • sağ salim orunsuz şekilde atlatılmış problem yok. tatlı arızalar bunlar. yolcuların hiç birisi farkına varmamıştır bile. Türk havacılık sektöründe de bu uçakları görmek bizi onurlandırır

Air France’a ait F-HPJA kuyruk tescilli Airbus 380–800 tipi uçak, New York’tan Paris’e gitmek için havalandı. Long Island’ın doğusuna doğru yükselişini sürdüren uçakta oto pilot arızası meydana geldi.

Uçak yaklaşık 30 dakika uçuşuna devam etti. Ancak daha sonra uçuş ekibi New York John F. Kennedy Havaalanı’na geri dönme kararı aldı. Uçak kalkıştan yaklaşık 1 saat 45 dakika sonra güvenli şekilde inişini gerçekleştirdi.

Dünyanın en büyük yolcu uçağı Airbus 380, 6 saat 15 dakikalık gecikmenin ardından Paris’e gitmek için yeniden havalandı.

Airbus 380 tipi uçağın Avrupa’daki ilk kullanıcısı olan Air France, bu uçakla 20 Kasım’dan itibaren New York-Paris seferlerine başlamıştı.

A-380 ARIZALANDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 8 yıl önce
"İçime doğuyor yakında bu düşecek" diye yazan yorumcu arkadaş ;bu ne biçim bir ifade şekli, geleceği gördüğünüzü mü zannediyorsunuz, ki kendinizde buna inandıysanız,kendinizi kandırıyorsunuz,bu türlü olumsuz ifadeler hoş değil,daha ne söyleyelim ki,,Bütün uçakların başarı ile uçmalarını dileyelim....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
İçime doğuyor yakında bu düşecek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Güvenli şekilde inişini gerçekleştirdi, demeye gerek yok. Uçak zaten güvende, sadece autopilot arızası var. FL280 in üzerine çıkamıyorlar. RVSM uyumsuzluğu nedeniyle de geri dönüyorlar. Paris ten gelirken de, "upper deck door" alarm vermiş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
sağ salim orunsuz şekilde atlatılmış problem yok. tatlı arızalar bunlar. yolcuların hiç birisi farkına varmamıştır bile. Türk havacılık sektöründe de bu uçakları görmek bizi onurlandırır

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000