30 Temmuz 2008, Çarşamba 13:03:48

LTU markası tarih oluyor

53 yıldır Avrupa havayolu pazarında hizmet veren Alman özel havayolu şirketi LTU tarih oluyor.
  • Gitti Hava$'ın 330'u :(/

Geçen yıl Air Berlin’e satılan ve Air Berlin şemsiyesi altında faaliyetlerini sürdüren LTU’nun logosu da alınan bir kararla artık kullanılmayacak. LTU logolu uçaklar Air Berlin logosuyla yeniden dizayn edilecek.

Almanya’nın en eski havayolu kuruluşlarından olan LTU, marka olarak yavaş yavaş pazardan siliniyor. Geçtiğimiz yıl Air Berlin tarafından satın alınan LTU, Air Berlin şemsiyesi altında uzun mesafe uçuşlarına LTU logosu ile devam ediyordu.

Air Berlin yönetiminin aldığı kararla, 53 yıldır pazarda faaliyet gösteren şirket, LTU markası olarak artık faaliyetlerine devam etmeyecek. LTU logosunun bir süre daha yalnızca Bangkok ve Meksika seferlerinde kullanılacağı ve diğer tüm uçuş hatlarındaki LTU logolu uçakların yeniden dizayn edilerek Air Berlin logolu uçaklara dönüştürülecekleri bildirildi.

Merkezi Düsseldorf’ta olan ve bünyesinde 2000 bin çalışanı bulunan LTU’nun şirket olarak varlığını sürdüreceği ve çalışanlarının herhangi bir kaybı olmayacağı ifade ediliyor.
Önceleri Thomas Cook bünyesindeki Condor havayolları ile birleşmesi gündemde olan LTU, 2007 Mart’ında 140 milyon avro karşılığında Air Berlin’e satılmış, Air Berlin ayrıca, LTU’nun 200 milyon avroya yaklaşan borçlarını da üstlenmişti.

Air Berlin, 2006 yılında da pazarın bir diğer eski firması DBA’yı satın almıştı. Satışın yapıldığı tarihte LTU’nun yüzde 55 hissesi ise DBA’nın eski sahibi Hans Rudolf Wöhrl’ün elinde bulunuyordu.

LTU markası tarih oluyor

Facebook Yorum

Yorumlar

Rumuz ~ 10 yıl önce
Gitti Hava$'ın 330'u :(/

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000