28 Ağustos 2013, Çarşamba 08:00:51

UŞAK HAVALİMANI İÇİN FLAŞ HAMLE

Uşak Deri Karma OSB Yönetim Kurulu Başkanı Akif Küplemez, kentteki kamu ve sivil toplum kurumlarının el birliği yaparak, yolcu uçuşlarına kapalı olan hava alanının yeniden faaliyete geçirilmesi gerektiğini dile getirdi.
  • Zafer Havalimani güya almanyanin ve belcikanin diger diger yerlerinden gelecek ucak , nasil olduysa bir tek Düsseldorf dan ucus ayarliyorlar. Arkadaslar lütfen gözleri acalim 2012de zafer acildiysa bari dis hatlarada bi firsat verin. UŞAK HAVAALANI o yüzden acilsa benim icin daha uygundur!
  • Zafer Havalimanı varken Uşak açılmaz.Zafer'e destek verin gelişsin.
  • Zafer,Or-gi bunlar hep cereme,dsp mhp nin de vardi boyle havaalanımsıları,hükümet dejenerasyonları bunlar.
  • Zafer var,Uşak havaalanı var bu ne bolluk,şirket vardı,uçak vardı ama yok! yok! yok! Uçmadınız,uçuramadılar şimdi hede hödö...

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kuvvet’i ziyaret eden Uşak Deri Karma OSB Yönetim Kurulu Başkanı Akif Küplemez, kentteki kamu ve sivil toplum kurumlarının el birliği yaparak yolcu uçuşlarına kapalı olan havaalanının yeniden faaliyete geçmesi gerektiğini dile getirdi.

Uşak Deri Karma Organize Sanayi Bölgesi (UKOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Akif Küplemez ve yönetim kurulu üyeleri, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kuvvet’i ziyaret ettiler. Geçtiğimiz günlerde Uşak Deri Karma OSB’yi ziyaret eden UTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kuvvet ile fikir alışverişinde bulunan UKOSB Yönetim Kurulu Başkanı Akif Küplemez, kentteki atıl durumda olan havaalanının yeniden kullanıma açılması için şirketlerle görüşülmesi gerektiğini belirtti. Akif Küplemez “Uşak’ın Beko Basketbol Ligi’nde bir takımı ve sürekli öğrenci sayısı artan bir üniversitesi var. Sanayisi her geçen gün gelişen kentte, İstanbul seferleri yeniden başlatılmalı” dedi. UTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kuvvet, “Uşak’ın çalışan bir havaalanına ihtiyacı var. Bunun için şirketleri ikna etmemiz gerekiyor” dedi.

HAVAALANI YENİDEN UÇUŞLARA AÇILSIN

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kuvvet ve yönetim kurulu üyelerine iadeyi ziyarette bulunan Uşak Deri Karma OSB Yönetim Kurulu Başkanı Akif Küplemez, yaklaşık 3 yıldır yolcu uçuşlarına kapalı olan Uşak Havaalanı’nda seferlerin yeniden başlaması gerektiğini dile getirdi. İstanbul’da 3’üncü bir havalimanı yapıldığını hatırlatan Akif Küplemez, “İstanbul Atatürk Havalimanı önümüzdeki dönemlerde eskisi kadar revaçta olmayacak. Bu nedenle Uşak olarak, daha önce haftanın belli günleri sefer yapılan Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden sefer talep etmeliyiz. Çünkü sürekli gelişen ve büyüyen bir Uşak var. Beko Basketbol Ligi’nde mücadele eden Uşak Sportif’le maç yapmak için Türkiye’nin değişik kentlerinden takımlar gelecek. Zaman zaman özel turnuvalar yapılacak. Sadece birinci ligde takımın olması dahi önemli bir etkendir. Bunun yanı sıra öğrenci sayısı sürekli artan üniversite ve İstanbul üzerinden ticari bağlar kuran sanayicimiz uçuşların devamında önemli etken olacaktır. Uşak işadamı, siyasetçisi, bürokratı ve sivil toplum kurumlarıyla havaalanını yeniden faaliyete geçirmek için el birliği ile çalışmalıdır” dedi.

HAFTADA EN AZ 4 GÜN UÇUŞ OLMALI

Haftada en az 4 gün İstanbul - Uşak hattında uçuşların sağlanması gerektiğini ifade eden Küplemez, “Türkiye gerçekten fırsatlar ülkesi. Avrupa’da 29 TL’den başlayan uçak bileti bulamazsınız. Fakat bizim memleketimizde en pahalı yapılan uçuş 79 TL gibi bir bedelle oluyor. Bunun ciddi bir fırsat olduğu kanısındayız. Bu bağlamda Uşak’ın da hava trafiğinden nasibini almasını istiyoruz. Uçuşların yeniden başlaması için, kentin bütün dinamiklerinin bir arada çalışması gerekiyor” diye konuştu.

ŞİRKETLER UŞAK’A ÇEKİLMELİ

Uşak Havaalanı’nda uçuşların yeniden sağlanması için şirketlerin kente çekilmesi gerektiğini dile getiren UTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kuvvet, “Nüfusu ve öğrenci sayısı her geçen gün artıyor. Birinci ligde takımımız da var. Tüm bu etmenler Uşak’ta havaalanının çalışması için önemli. Bu nedenle şirketlerle görüşmek lazım. Uygun bir firmanın belli oranda İstanbul - Uşak seferleri yapması sağlanmalı” şeklinde konuştu.

UŞAK HAVALİMANI İÇİN FLAŞ HAMLE

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Mehmet Ay ~ 3 yıl önce
Zafer Havalimani güya almanyanin ve belcikanin diger diger yerlerinden gelecek ucak , nasil olduysa bir tek Düsseldorf dan ucus ayarliyorlar. Arkadaslar lütfen gözleri acalim 2012de zafer acildiysa bari dis hatlarada bi firsat verin. UŞAK HAVAALANI o yüzden acilsa benim icin daha uygundur!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dersaadet ~ 5 yıl önce
Zafer Havalimanı varken Uşak açılmaz.Zafer'e destek verin gelişsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sen nerdesin ~ 5 yıl önce
zaten açık sadece uçuşların başlaması gerekiyor bir an önce
sade vatandaş ~ 5 yıl önce
yaz trafiği böyleyse zafer havalimanının kışını hiç düşünemiyorum(!)... ayrıca zafer havalimanının uşakla uzaktan yakından hiç alakası yok. uşak ilinin kendi meydanı uçuş operasyon saatlerinde zaten açık sadece tarifeli seferleri yok.uşak'a destek verinde gelişsin!!
Tekin Gökler ~ 5 yıl önce
Uşak havalimanı varken de Zafer açılmıştı ve çalışmıyor İstanbul, çünkü İstanbul Kütahyaya 380 km ama Uşak'a 530 km. Kütahya'dan zaten 3 saate gidersin..Zafer İstanbul uçuşu için gereksiz özellikle de Uşaklılar için.. mutlaka Uşak havaalanı açılmalı..sanayi ,üniversite ve Beko Basketbol ligindeki Uşakspor da bu havalimanını çalıştırır..
İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
Zafer,Or-gi bunlar hep cereme,dsp mhp nin de vardi boyle havaalanımsıları,hükümet dejenerasyonları bunlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sıradanbirisi ~ 5 yıl önce
zafer havalimanının bu kış sezonunu nasıl geçireceğini çok merak ediyorum.yaz sezonunda böyleyse eğer gerisini varın siz düşünün artık :(
Bolluk ~ 5 yıl önce
Zafer var,Uşak havaalanı var bu ne bolluk,şirket vardı,uçak vardı ama yok! yok! yok! Uçmadınız,uçuramadılar şimdi hede hödö...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000