10 Aralık 2010, Cuma 10:07:30

UÇAKLAR AHL'YE İNEMEDİ

İstanbul'da sabah erken saatlerden itibaren bulut krizi yaşandı. Elektrik yüklü "CB" bulutlarının Atatürk Havalimanı çevresinde yarattığı tehlike nedeniyle 11 uçak iniş yapamadı.
  • Yolcuların belirttiği kaptanların "ısrarlı deneme" durumuna maalesef kaptanlar karar veremiyorlar. Kule inmesi gerektiğini söylediği zaman onların yapabilecek tek şey son ana kadar denemek oluyor. Kimse ne kendisi ne de yolcusu için böyle bir risk almak istemez ki.. Uçakların inememesine rağmen hala arka arkaya alçalma izni verip "Deneyin" diyen Kule görevlisi arkadaşlar - Allah yaşatmasın ama- ne zaman böyle bir şeyle karşılaşırlarsa o zaman halimizi anlarlar. Zorlu koşullarda bizleri sağlıklıca sevdiklerimize kavuşturan kaptanlarımıza teşekkürler. Tanrı tekrarlarını yaşatmasın.
  • Arkadaş haklı. Ben de geçen ay Hamburg'dan geliyordum. Sis sebebi ile inemedik. İkinci meydan Ankara daha kalkışta belli olmasına rağmen pilot bir daha denedi ve yine inemedi ancak hepimiz çok korktuk. Israrı hiç kimse anlamadı. Bu anlamsız ısrarlar kazalara davetiye değil mi? Niçin ısrar ediyorsun Pilot kardeşim? Belli ki tabi bir engel var ve sana kimse inemedin diye hesap da sormayacak. Bu ısrar niye? Lütfen bize cevap ver. Biz uçağa binerken hayatımızın pasaportunu sana emanet ediyoruz. Pisti görmesen de mutlaka inmeye çalış falan demiyoruz. Varış yeri güvenli değilse güvenli yere indir. Ankara'dan otobüsle de gelmeye razı olurum sonradan 4 kolluya binmek yerine.
  • Düşmedi isek ya şanstan , ya da kaptanın becerisindendir. Belki de o kadar zorlamaması gerekiyordu. Hava boşluklarından merdivenden iner gibi düşe düşe indik, onlar çok problem değildi belki ama en son artık bulutun da altına indiğimizde yandan artık ne yedi isek uçak resmen buruldu yan döndük ki yere çok yakındık. Bence Hollanda olayının çok benzerinden kurtulduk ki biraz daha yüksekte idik herhalde o şanssız insanlardan tekrar yükselebildik. İzmir'e gittiğimizde ise yaşananlar tam bir felaketti... beceriksiz bir organizasyon, sürekli maalesef yalan söylemek zorunda bırakılan görevliler... 06:30 da İzmir'e indik tekrar kalkmamız saat 15:00. Her 30 dakkada bir yeni bir kalkış saati söyleyenerek oyalanan nerdeyse isyan çıkaracak 100 kişi
  • hayatımda böyle bir uçuş yaşamadım, ölümden döndük diyebilirim sabah 06:10 sularında hava felaketti. tüm yolculara ve personele geçmiş olsun...

Atatürk Havalimanı çevresinde etkili olan 'CB' (kümülonimbus) olarak adlandırılan, kötü hava koşullarına ve yıldırımlara neden olan elektrik yüklü bulutlar 11 uçağı olumsuz etkiledi.

CB bulutları yüzünden Atatürk Havalimanı’na inmesi planlanan uçaklar başka meydanlara yönlendirildi. Bugün sabah saat 06: 00 - 07:00 arası etkili olan kötü hava koşulları nedeniyle Atatürk Havalimanı’na inemeyen Shangai, Cidde, Medine, Aşkabat ve Abu Dhabi uçakları Ankara’ya, Tahran, Bahreyn, Doha ve Ercan uçakları İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na, Kuveyt Çorlu'ya, Kahire uçağıda Sabiha Gökçen Havalimanı’na yönlendirildi.

Atatürk Havalimanı Geliş hattında yaşanan divertler sebebiyle Atatürk Havalimanı'ndan yapılması planlanan bir çok uçuşta aksama yaşandı.

Uçuşların şu dakikalarda normale döndüğü bulut krizinin sona erdiği belirtilirken, seferlerden bazılarının divert ettikleri havalimanlarından tekrar havalanarak Atatürk Havalimanı'na gelmeye başladığı belirtildi.

 ©AirportHaber.com

UÇAKLAR AHL'YE İNEMEDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 7 yıl önce
Yolcuların belirttiği kaptanların "ısrarlı deneme" durumuna maalesef kaptanlar karar veremiyorlar. Kule inmesi gerektiğini söylediği zaman onların yapabilecek tek şey son ana kadar denemek oluyor. Kimse ne kendisi ne de yolcusu için böyle bir risk almak istemez ki.. Uçakların inememesine rağmen hala arka arkaya alçalma izni verip "Deneyin" diyen Kule görevlisi arkadaşlar - Allah yaşatmasın ama- ne zaman böyle bir şeyle karşılaşırlarsa o zaman halimizi anlarlar. Zorlu koşullarda bizleri sağlıklıca sevdiklerimize kavuşturan kaptanlarımıza teşekkürler. Tanrı tekrarlarını yaşatmasın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Arkadaş haklı. Ben de geçen ay Hamburg'dan geliyordum. Sis sebebi ile inemedik. İkinci meydan Ankara daha kalkışta belli olmasına rağmen pilot bir daha denedi ve yine inemedi ancak hepimiz çok korktuk. Israrı hiç kimse anlamadı. Bu anlamsız ısrarlar kazalara davetiye değil mi? Niçin ısrar ediyorsun Pilot kardeşim? Belli ki tabi bir engel var ve sana kimse inemedin diye hesap da sormayacak. Bu ısrar niye? Lütfen bize cevap ver. Biz uçağa binerken hayatımızın pasaportunu sana emanet ediyoruz. Pisti görmesen de mutlaka inmeye çalış falan demiyoruz. Varış yeri güvenli değilse güvenli yere indir. Ankara'dan otobüsle de gelmeye razı olurum sonradan 4 kolluya binmek yerine.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Düşmedi isek ya şanstan , ya da kaptanın becerisindendir. Belki de o kadar zorlamaması gerekiyordu. Hava boşluklarından merdivenden iner gibi düşe düşe indik, onlar çok problem değildi belki ama en son artık bulutun da altına indiğimizde yandan artık ne yedi isek uçak resmen buruldu yan döndük ki yere çok yakındık. Bence Hollanda olayının çok benzerinden kurtulduk ki biraz daha yüksekte idik herhalde o şanssız insanlardan tekrar yükselebildik. İzmir'e gittiğimizde ise yaşananlar tam bir felaketti... beceriksiz bir organizasyon, sürekli maalesef yalan söylemek zorunda bırakılan görevliler... 06:30 da İzmir'e indik tekrar kalkmamız saat 15:00. Her 30 dakkada bir yeni bir kalkış saati söyleyenerek oyalanan nerdeyse isyan çıkaracak 100 kişi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
hayatımda böyle bir uçuş yaşamadım, ölümden döndük diyebilirim sabah 06:10 sularında hava felaketti. tüm yolculara ve personele geçmiş olsun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000