14 Aralık 2017, Perşembe 15:24:58

TATCA Genel Havacılık temsilcileri ile bir araya geldi

Hava Trafik Kontrolörleri ile görerek uçuş yapan genel havacılık şirketlerinin temsilcileri ‘Genel Havacılık ve VFR’ konulu panelde bir araya geldi.
  • Hayret yurtdışında bulamadiniz mi gidilecek bir toplantı? Gerçi havalar soğuk siz de haklısınız şöyle bir ısınsın birbirinizi toplar gidersiniz, faturaları nasılsa atclerin aidatları ödüyor. Anca gezin, tozun, yiyin. Atcnin hakkını belki bir gün birileri insaflı olur da korumaya çalışır.
  • Kurumda gittikçe itibarsizlasan bir mesleğin temsilcileri olan dernek yöneticilerine sormak istiyorum; genel müdürle görüşüp muzaffer bir komutan gibi döndüğünuz kaçıncı görüşme oldu bu, sonuç? Sonuç maalesef beceriksizliğinizi her zaman ki gibi örtbas etme girişimi. Bugüne kadar kurumda hep öncül olan bir meslek ne oldu da sizin zamanıniz da bu hale geldi, dünyada atcler itibarını mı kaybetti yoksa sizin beceriksizliginiz bizlere itibar mı kaybettirdi? Meslek tarihinde ilk defa Cumhurbaşkanlığında resepsiyonda ağırlanan meslektaşlarımız olduğu halde sizin hangi ulvi çalışmanız kurumda meslektaşlarınızı itibarsizlastirdi? Üzgün değil ofkeliyiz ve emin olun meslektaşlarımızın öfkesi sizin boyunuzu çoktan aşmış durumda artık yalanlara sarilmayin ve çıkın doğrularla bu işi layıkıyla yapacaklara bırakın emin olun ki yeni gelenler hiç bir şey yapamasa dahi sizin verdiğiniz zararı veremez. Bu kadar zarar ancak bilinçli olabilir.
  • Sayın Selim Lak ve yönetimine sormak lazım board başında gecesini gündüzüne katan, yorgunlukla ve stresle baş etmeye çalışan kontrolörlere yönelik ne gibi çalışmaları var? Geldikleri günden bu yana ne gibi bir kazanım elde edebildik? Derneğin pass biletlerini tüzük kurullarında har vurup harman savuran ve bunun neticesinde yaklaşık 3 aydır hiçbir atcnin pass bilet hakkını kullanamamasi nasıl bir beceri örneğidir? Dernek hiçbir atcnin hak hukugunu savunamıyor ise daha doğrusu tatca genel merkez yöneticileri ve etraflarindaki avaneler hariç hiçbir atcnin hakkını koruyamiyorsa erdemli olan istifa etmeleridir. Ya istifa edip gidin ya da emin olun genel merkezde ve diğer subelerde toplu istifalar gelecektir. Sizi gördükçe Ayhan Kartal ve ekibinin ne büyük nimet olduğunu bir kez daha anlıyoruz.
  • Farkındalık yaratan, boş durmaktansa sektör için çabalayan sorunlar için çözüm arayan derneğimize teşekkürler. Emeğinize sağlık.

Hava Trafik Kontrolörleri ile görerek uçuş yapan genel havacılık şirketlerinin temsilcileri ‘Genel Havacılık ve VFR’ konulu panelde bir araya geldi.

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’ndeki konferans salonunda yapılan panele, genel havacılık sektörünün temsilcileri ile hava trafik kontrolörleri katıldı.

Türkiye Hava Trafik Kontrolörleri Derneği TATCA tarafından organize edilen panelde, görerek uçuş yapan VFR trafiklerin sorunları masaya yatırıldı. Kontrolörler ile VFR uçan pilotların karşılıklı talep ve beklentilerinin ele alındığı panelde konuşmacılar tek tek kürsüye çıkarak sunumlarını gerçekleştirdi.

Moderatörlüğünü TATCA Başkanı Selim Lak’ın yaptığı panelde, İstanbul’un sportif havaalanı ihtiyacı, Denizli Havaalanı ve VFR uçuşlar, Görerek uçuşta istemeden aletli uçuş şartlarına giriş durumunda yapılması gerekenler, Hava Aracı Takip Sistemi (HATS), Uçuş eğitiminde VFR uçuş operasyonu ve maliyetleri, VFR uçuşlarda işbirliği ve Çorlu eğitim uçuşları ve eğitim sahaları konularında sunumlar yapıldı.

©AirportHaber.comTATCA Genel Havacılık temsilcileri ile bir araya geldi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Hava Trafik ~ 6 ay önce
Hayret yurtdışında bulamadiniz mi gidilecek bir toplantı? Gerçi havalar soğuk siz de haklısınız şöyle bir ısınsın birbirinizi toplar gidersiniz, faturaları nasılsa atclerin aidatları ödüyor. Anca gezin, tozun, yiyin. Atcnin hakkını belki bir gün birileri insaflı olur da korumaya çalışır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ATCO ~ 6 ay önce
Kurumda gittikçe itibarsizlasan bir mesleğin temsilcileri olan dernek yöneticilerine sormak istiyorum; genel müdürle görüşüp muzaffer bir komutan gibi döndüğünuz kaçıncı görüşme oldu bu, sonuç? Sonuç maalesef beceriksizliğinizi her zaman ki gibi örtbas etme girişimi. Bugüne kadar kurumda hep öncül olan bir meslek ne oldu da sizin zamanıniz da bu hale geldi, dünyada atcler itibarını mı kaybetti yoksa sizin beceriksizliginiz bizlere itibar mı kaybettirdi? Meslek tarihinde ilk defa Cumhurbaşkanlığında resepsiyonda ağırlanan meslektaşlarımız olduğu halde sizin hangi ulvi çalışmanız kurumda meslektaşlarınızı itibarsizlastirdi? Üzgün değil ofkeliyiz ve emin olun meslektaşlarımızın öfkesi sizin boyunuzu çoktan aşmış durumda artık yalanlara sarilmayin ve çıkın doğrularla bu işi layıkıyla yapacaklara bırakın emin olun ki yeni gelenler hiç bir şey yapamasa dahi sizin verdiğiniz zararı veremez. Bu kadar zarar ancak bilinçli olabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ATC ~ 6 ay önce
Sayın Selim Lak ve yönetimine sormak lazım board başında gecesini gündüzüne katan, yorgunlukla ve stresle baş etmeye çalışan kontrolörlere yönelik ne gibi çalışmaları var? Geldikleri günden bu yana ne gibi bir kazanım elde edebildik? Derneğin pass biletlerini tüzük kurullarında har vurup harman savuran ve bunun neticesinde yaklaşık 3 aydır hiçbir atcnin pass bilet hakkını kullanamamasi nasıl bir beceri örneğidir? Dernek hiçbir atcnin hak hukugunu savunamıyor ise daha doğrusu tatca genel merkez yöneticileri ve etraflarindaki avaneler hariç hiçbir atcnin hakkını koruyamiyorsa erdemli olan istifa etmeleridir. Ya istifa edip gidin ya da emin olun genel merkezde ve diğer subelerde toplu istifalar gelecektir. Sizi gördükçe Ayhan Kartal ve ekibinin ne büyük nimet olduğunu bir kez daha anlıyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KK ~ 6 ay önce
Farkındalık yaratan, boş durmaktansa sektör için çabalayan sorunlar için çözüm arayan derneğimize teşekkürler. Emeğinize sağlık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000