08 Temmuz 2008, Salı 11:54:51

SHGM'den yer hizmeti eğitimi

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, hızla büyüyen hava taksi işletmecilerinin, yer hizmetleri konusunda ulusal ve uluslar arası kurallara uygun hareket ermesi amacıyla eğitim seminerleri düzenliyor.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, hava taşımacılığının ayrılmaz bir parçası olan yer hizmetlerinin, hava taksi işletmeciliğinde de önemli bir yer tuttuğu ifade edildi. Türkiye'de sayıları hızla artan hava işletmelerinin yer hizmetlerini uluslar arası standartlarda, mevzuata uygun olarak yürütmesi, yer emniyetinin sağlanması ve müşteri memnuniyetinin artırılması amacıyla SHGM Havaalanları Daire Başkanlığı tarafından Havaş ve Çelebi gibi kuruluşların katkılarıyla 10-11 Temmuz tarihlerinde Atatürk Havalimanı'nda yer hizmet eğitimi verileceği bildirildi.

Hava taksi işletmelerinde çalışan personelin yer hizmetleri bilincinin oluşturulmasının da amaçlandığı eğitimin, ilk etapta 30 kişiye verileceği belirtilerek, gelen talepler ve ihtiyaçlar doğrultusunda yer hizmetleri eğitiminin tekrar düzenleneceği kaydedildi.

SHGM'den yer hizmeti eğitimi

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000