17 Mart 2010, Çarşamba 07:36:55

RÖTARLAR ÇOĞALDI, YÖNLENDİRMELER BAŞLADI

Atatürk Havalimanı'nda dün akşam yoğun hava trafiği nedeniyle uçaklar dakikalarca havada tur atmak zorunda kaldı.
  • atatürk havalimaninin artan trafik karsisinda kücük kaldigini ve hava trafiginin iyi yönetilmedigini düsünüyorum.münih havalimaninda 2 tane 4000 m,lik pist var güde 1000 den fazla trafik var hicbir aksaklik olmuyor,ama limanin oturdugu alan cok büyük.
  • Bence Atatürk artık yolcu trafiğine kapatılsın. Sadece küçük askeri uçaklar, Cessna ve eğitim uçakları, bazen de planörler için kullanılsın. Artık şehirde bir tehdit orası. Bir kaç kargo uçağı ve charter için de kullanılabilir. Gelen 3-5 turisti de kaçırmayalım.
  • ahl nin trafiği köprü trafiğine döndü. çokmu zor yurtdışı aktarmaları izmir ve ankara ya yönlendirmek?
  • peki, SAW meydanının, "park yeri kalmadı" bahanesiyle, yakıt nedeniyle emergency bildirmiş bir uçağı indirmeyip, IST'e geri gönderme gibi bir lüksü var mı? Bunun hesabını kim soracak? Uçak yanıyor olsa "bizde park yeri yok, IST'e geri dönün, onlar başınızın çaresine baksın" mı diyecekler? Nerede kaldı emergency ilan etmiş bir uçağa mümkün olan bütün desteği vermek?

Dün akşam 18.00 sıralarında başlayan yoğunluk nedeniyle Atatürk Havalimanı'na iniş yapacak uçaklar 30 dakika ile bir saat arasında değişen sürelerle havada tur atarak, sıranın kendilerine gelmesini bekledi.

Türk Hava Yolları'na ait bir kargo uçağı ile Tunus Hava Yolları'na ait bir yolcu uçağı, Sabiha Gökçen Havalimanı'na yönlendirildi. Atatürk Havalimanı'nda adı kazalarla anılan 06/24 pisti onarım ve pist uzatma çalışmaları nedeniyle geçtiğimiz günlerde trafiğe kapatılınca iniş ve kalkışlar mevcut iki pistten yapılmaya başlanmıştı.

(Sabah)

RÖTARLAR ÇOĞALDI, YÖNLENDİRMELER BAŞLADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Misafir ~ 8 yıl önce
atatürk havalimaninin artan trafik karsisinda kücük kaldigini ve hava trafiginin iyi yönetilmedigini düsünüyorum.münih havalimaninda 2 tane 4000 m,lik pist var güde 1000 den fazla trafik var hicbir aksaklik olmuyor,ama limanin oturdugu alan cok büyük.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bence Atatürk artık yolcu trafiğine kapatılsın. Sadece küçük askeri uçaklar, Cessna ve eğitim uçakları, bazen de planörler için kullanılsın. Artık şehirde bir tehdit orası. Bir kaç kargo uçağı ve charter için de kullanılabilir. Gelen 3-5 turisti de kaçırmayalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ahl nin trafiği köprü trafiğine döndü. çokmu zor yurtdışı aktarmaları izmir ve ankara ya yönlendirmek?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
peki, SAW meydanının, "park yeri kalmadı" bahanesiyle, yakıt nedeniyle emergency bildirmiş bir uçağı indirmeyip, IST'e geri gönderme gibi bir lüksü var mı? Bunun hesabını kim soracak? Uçak yanıyor olsa "bizde park yeri yok, IST'e geri dönün, onlar başınızın çaresine baksın" mı diyecekler? Nerede kaldı emergency ilan etmiş bir uçağa mümkün olan bütün desteği vermek?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000