06 Aralık 2011, Salı 14:01:47

PİSTTE LASTİĞİ PATLADI, AHL PİSTİ NOTAMLANDI

Atatürk Havalimanı’nda kalkış için pistte koşturan özel bir jetin lastiği patladı. Uçak kalkıştan vazgeçti, pist bir saat süreyle notamlandı...
  • canımızı kimlere emanet ediyoruz diye yorum yapmanın ne mantığı var? Bilip bilmeden yorum yapmayın lütfen. hangi sorumluyu görev başına çağırıyorsunuz. Olay gayet normal bir durum. Her zaman lastik patlayabilir. Bu olay nedeniyle tüm prosedürler uygulanmış. Burada hata falan yok. En ufak olayda bu yorumu yapıyorsanız uçağa binmeyebilirsiniz.
  • canımızı kimlere emanet ediyoruz.sorumlular görev başına
  • bu jeti görmeyeli baya uzun zaman oluyo..gördüğümede çok sevindim ama katmış pistide birbirine:)) arkadaşın birisi yazmış 20 yıl öncesi diye doğru eskiden bu jetler filmlerdede sıkça boy gösteriyodu..
  • Bende bu uçağı 50 yıl önce rüyamda görmüştüm.O nasıl bir uçaktı öyle derken farkettimki bi taraflarım açıkta kalmış.Sonrada aynısını birisi tasarlamış ya helal olsun.
Olay bu sabah saat 11.15 sıralarında yaşandı. İstanbul’dan Sudan’ın başkenti Hartum’a gitmek isteyen Jet Star tipi uçağın, pistte hızlandığı sırada arka lastikleri patladı.
 
Uçağın kaptan pilotu kalkıştan vazgeçerek kuleye bilgi verdi. Uçak A3 olarak bilinen taksi yolu başında pist çıkışında kaldığı için pist notamlandı. Yaklaşık bir saat süreyle pistteki notam devam etti. Bu sırada uçak trafiği 17 sol pistinden kalkış, 23 pistinden iniş olarak sağlandı. Uçak saat 12.15’te pistten çekildi. 
 
ST-FSA kuyruk tescilli 4 motorlu 9 kişilik uçakta sadece üç mürettebat bulunuyordu. Bir süre önce bakım için Genel Havacılık hangarına getirilen uçak, bakımlarının tamamlanmasından sonra Sudan’a gidiyordu. 

©AirportHaber Özel
PİSTTE LASTİĞİ PATLADI, AHL PİSTİ NOTAMLANDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Misafir ~ 7 yıl önce
canımızı kimlere emanet ediyoruz diye yorum yapmanın ne mantığı var? Bilip bilmeden yorum yapmayın lütfen. hangi sorumluyu görev başına çağırıyorsunuz. Olay gayet normal bir durum. Her zaman lastik patlayabilir. Bu olay nedeniyle tüm prosedürler uygulanmış. Burada hata falan yok. En ufak olayda bu yorumu yapıyorsanız uçağa binmeyebilirsiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
canımızı kimlere emanet ediyoruz.sorumlular görev başına

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
bu jeti görmeyeli baya uzun zaman oluyo..gördüğümede çok sevindim ama katmış pistide birbirine:)) arkadaşın birisi yazmış 20 yıl öncesi diye doğru eskiden bu jetler filmlerdede sıkça boy gösteriyodu..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bende bu uçağı 50 yıl önce rüyamda görmüştüm.O nasıl bir uçaktı öyle derken farkettimki bi taraflarım açıkta kalmış.Sonrada aynısını birisi tasarlamış ya helal olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000