05 Ocak 2012, Perşembe 09:15:13

PİLOTLARA CAT 3 ENGELİ

Atatürk Havalimanı dün gece sis kabusu yaşadı. Görüş mesafesi 250 metreye kadar düştü, Atatürk Havalimanı’nda her şeye rağmen operasyon başarıyla yürütüldü.
  • Hava yolları firmaları ve uçuş okulları ihtiyacı karşılamak için boşuna pilot yetiştirmesin, burası Uzman Kaptan Pilotlarla dolu :)
  • Sayın yorumcu dört satırlık yorumunun üç satırı yanlış,herhalde uçucu değilsiniz,lütfen yanlış bilgilerle buraları doldurmayın.
  • Büyük üstad doğru söylüyor . Epey pilot varmış ta haberimiz yokmuş .
  • herkes yorum yapmis gene havaciligin ustatlari... birseyde bilmeyin
 Atatürk Havalimanı’nda dün gece etkili olan sis hava trafiğini zaman zaman olumsuz etkiledi. Dün gece saat 23.00’te başlayan ve bir saat boyunca yoğun şekilde etkili olan yoğun sis, görüş mesafesini zaman zaman 250 metreye kadar düşürdü.

CAT 3 seviyesindeki Atatürk Havalimanı’nda bütün olumsuz hava koşullarına rağmen operasyon başarıyla yürütüldü.

Sadece üç uçak Sabiha Gökçen Havalimanı’na yönlendirildi. Yetkililerden edinilen bilgiye göre Sabiha Gökçen Havalimanı’na yönlendirilenTürk Hava Yolları’nın TK 2561 sefer sayılı Dalaman-İstanbul, TK 2473 Adana-İstanbul ve KK 4023 sefer sayılı Atlasjet’e ait İzmir-İstanbul uçağı, bu uçuşlarda görevli pilotların CAT 3 sertifikalarının olmaması sebebiyle Sabiha Gökten Havalimanı’na iniş yapmak zorunda kaldı.

Dün gece etkili olan sis gece 02.00’den itibaren etkisini tamamen yitirdi. Bugün Atatürk Havalimanı’nda herhangi bir olumsuz durum beklenmiyor.
PİLOTLARA CAT 3 ENGELİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

Misafir ~ 6 yıl önce
Hava yolları firmaları ve uçuş okulları ihtiyacı karşılamak için boşuna pilot yetiştirmesin, burası Uzman Kaptan Pilotlarla dolu :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Sayın yorumcu dört satırlık yorumunun üç satırı yanlış,herhalde uçucu değilsiniz,lütfen yanlış bilgilerle buraları doldurmayın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Büyük üstad doğru söylüyor . Epey pilot varmış ta haberimiz yokmuş .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
herkes yorum yapmis gene havaciligin ustatlari... birseyde bilmeyin

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000