23 Ocak 2015, Cuma 11:12:05

O KİŞİ HAKKINDA BİR SUÇ DUYURUSU DA SHGM'DEN

Atatürk Havalimanı üzerinde insansız hava aracı uçuran Aspet Manukyan hakkında SHGM de suç duyurusunda bulundu.
  • Memleketin haline bak ya ! çingene çalıp kürt oynuyor!
  • shgm nin iha yönergesi bu uçuşu kapsamaz. techizat,ağırlık,sürat ve irtifa tutmaz,çünkü kendi yönergelerinde özellikle bunları hariç tutmuşlar.bu mevzuata gore suç duyurusu komik olur.2920 yi denesinler
  • Birşey olmadan tedbir alacaksın arkadaş. Adam uçuşu yapmış, videoyu çekmiş, üzerinden bilmem ne kadar zaman geçmiş, birileri bir bardak suda fırtına koparıyor. Uçağa çarpsaydı, kazaya yol açsaydı şöyle olsaydı böyle olsaydı. Aynı gerekçelerle hepimiz arabaları, uçakları, helikopterleri, motorsikletleri hatta ve hatta bisikletleri koyalım garaja her yere yürüyerek gidelim. Öyle ya, heran bir kaza olabilir, birileri yaralanabilir, ölebilir. Kullanmayalım hiçbir aracı hatta evden bile dışarı çıkmayalım. Böyle tedbir olmaz arkadaş, shgm'den izin alsaydı ve bir uçağa çarpsaydı ne olacaktı o zaman allah korusun uçak düşmeyecek, düşse bile içindekilere zarar gelmeyecek miydi? Burada asıl yapılmas gereken olmadan önce gerekli tedbirleri alıp riski kabul edilebilir düzeye çekmek. Kanunu bilmemek suç diyen arkadaşlara sözüm, mevzuatlar kişilere ceza vermek için değil suçun meydana gelmesini önlemek için yapılır. amacı shgm bütçesine para sağlamak olan düzenlemelerle hiçbirşeyi düzeltemezsiniz
  • Ben hırsızlığın suç olduğunu bilmiyodum diyip hırsızlık yapmayı savunmakla aynı mantık baz insanların dediği.Kanunu bilmemek suçu işlediğinizde cezasını çekmemek anlamına gelmez.Suçlu değilse zaten ceza almaz.Hukuğa güvenin ve saygı gösterin.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Atatürk Havalimanı üzerinde skandal uçuşu yapan Aspet Manukyan hakkında suç duyurusunda bulundu.

SHGM twitter hesabından yaptığı açıklamada, "AHL üzerinde izinsiz IHA uçuran şahıs hakkında  Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığına TCK 179 ve 2920-93md. çerçevesinde dava açılmıştır. İnsansız Hava Araçları faaliyetlerinde SHT-İHA talimatı çerçevesinde  SHGM'den izin alınması gerekmektedir" denildi.

 

O KİŞİ HAKKINDA BİR SUÇ DUYURUSU DA SHGM'DEN

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

vay be ! ~ 3 yıl önce
Memleketin haline bak ya ! çingene çalıp kürt oynuyor!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iha? ~ 3 yıl önce
shgm nin iha yönergesi bu uçuşu kapsamaz. techizat,ağırlık,sürat ve irtifa tutmaz,çünkü kendi yönergelerinde özellikle bunları hariç tutmuşlar.bu mevzuata gore suç duyurusu komik olur.2920 yi denesinler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 3 yıl önce
93-d maddesine göre fotoğraf çekilmesi yasak olan yerde fotoğraf çekilmesi maddesine hukukçu olmasamda kapsam dahilinde diye düşünüyorum.Ancak pratik olarak bu AHL'de uygulanmamaktadır. AHL'nin bugün binlerce fotoğraf ve videoları yerli ve yabancı havayolları pilotlarınca dahi çekilmektedir ve paylaşılmaktadır.Zanlı mahkemeye daha önce bu video ve fotoğraflarla ilgili ne gibi işlem yaptığını sorsa mahkeme ne cevap verecek?20 piksele yaklaşan yolcuların cep telefonlarına bile yasak mı getirilecek?Şahsi kanatim bundan da bir şey çıkmaz.
Dava ~ 3 yıl önce
Birşey olmadan tedbir alacaksın arkadaş. Adam uçuşu yapmış, videoyu çekmiş, üzerinden bilmem ne kadar zaman geçmiş, birileri bir bardak suda fırtına koparıyor. Uçağa çarpsaydı, kazaya yol açsaydı şöyle olsaydı böyle olsaydı. Aynı gerekçelerle hepimiz arabaları, uçakları, helikopterleri, motorsikletleri hatta ve hatta bisikletleri koyalım garaja her yere yürüyerek gidelim. Öyle ya, heran bir kaza olabilir, birileri yaralanabilir, ölebilir. Kullanmayalım hiçbir aracı hatta evden bile dışarı çıkmayalım. Böyle tedbir olmaz arkadaş, shgm'den izin alsaydı ve bir uçağa çarpsaydı ne olacaktı o zaman allah korusun uçak düşmeyecek, düşse bile içindekilere zarar gelmeyecek miydi? Burada asıl yapılmas gereken olmadan önce gerekli tedbirleri alıp riski kabul edilebilir düzeye çekmek. Kanunu bilmemek suç diyen arkadaşlara sözüm, mevzuatlar kişilere ceza vermek için değil suçun meydana gelmesini önlemek için yapılır. amacı shgm bütçesine para sağlamak olan düzenlemelerle hiçbirşeyi düzeltemezsiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 3 yıl önce
SHGM kazandığı parayı personel maaşlarını düştükten sonra hazineye aktarıyor. Gelen paranın tamamını sektörü geliştirmek için mi harcıyor sanıyorsunuz?
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Ben hırsızlığın suç olduğunu bilmiyodum diyip hırsızlık yapmayı savunmakla aynı mantık baz insanların dediği.Kanunu bilmemek suçu işlediğinizde cezasını çekmemek anlamına gelmez.Suçlu değilse zaten ceza almaz.Hukuğa güvenin ve saygı gösterin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000