23 Aralık 2010, Perşembe 14:07:12

O DOKTOR AÇIĞA ALINDI

Atatürk Havalimanı'nda yaşanan sağlık skandalı ile ilgili açıklama geldi. Açıklamada, ihmali olduğu bulunan doktorun açığa alındığı belirtildi.
  • diyeceğim ama...Kingsford Smith (SYD) ayağım kaydı düştüm. tekerlekli sandalye geirdiler, önemli değil dedim biz gördük başınızıda çarptınız dediler...Lütfen oturun kontrol edelim.Uçağıda 15 dk. bekletiler.Sadece serçe parmağım çatlamış,sardılar! Uçağa bindim ekonomi sınıfında first class ilgide gördüm singapura kadar.Ne denir ki bu doktora..?
  • Sağlık sektöründe kalite dibe vurdu. Doktorunuzun ilk önce diplomasını nerden aldığını sorun ondan sonra muayene olun.
  • 1-Havalimanı sağlık sistemini özel sektöre verirsen tabiki şirket tarası olana hizmet verecektir. Kimse babasının hayrına o kliniği açmıyor. 2-Bedava müdahele ettiği için uyarılan, işten çıkarılan doktor arkadaşlarım var. 3-Dahiliye uzmanı(prof ya da doçent değil. uzman) olmayan tıp fakülteleri mevcut. Yeni üniversite açılırken halk açılsın diyor. ama içinde hoca var mı yok mu inceleyen araştıran yok. Şimdi yine gündemde. Genel öğrenci affı. Kimse de çıkıp itiraz etmiyor. 4-Malesef meslektaşlarım içinde bu mesleği sadece tüccarlık olarak görende mevcut. 5-Uçabilir raporu tam bir kandırmacadır. %100 güvenilir bir uçabilir raporu için binlerce lira harcanması gerekir. Bu rapor firmaların sorumluluk almak istememesinden dolayı istenir.
  • rahmetli teyzem gecen sene, uçuş öncesi doktora gidiyor.uçabilir raporu alıyor.havada fenalasıyor ve almanyada anevrizmadan hemn alandan hastaneye kaldırılarak vefat ediyor.yolcu uçmak istesede doktor U Ç AMAZSIN DİCEK:(
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde şeker komasına giren 28 yaşındaki Yasin Güraslan'a ilk müdahaleyi yapan Acil Hizmet doktoru "Madde bağımlısı nöbeti geçiriyor. Verdiği cevaplar düzgün değil. AMATEM'e gidecek bir hasta" diyerek olay yerinden ayrıldı.

Daha sonra olay yerine gelen polisler tarafından uyanık tutulan Güraslan'ın çantasından da insülin iğnesi çıkınca, hastanın madde bağımlısı değil, şeker hastası olduğu ve şeker komasına girdiği tespit edilmişti.

Yaşanan olayın ardından Türkiye'nin Dünya'ya açılan kapısı Atatürk Havalimanı'nda yaşanan bu olayda iki krizi birbirinden ayıramayan ve "Uyuşturucu bağımlısı AMATEM'e gitmesi gerek" diyen doktorun PortClinic yönetimi tarafından açığa alındığı belirtildi.

İşte Port Clinic'ten yapılan açıklama:

"Her şeyden önce belirtmek isteriz ki yılda yüzlerce acil vakaya titizlikle müdahale eden ve onlarca kişiyi hayata geri döndüren şirketimiz PortClinic’in Kurumsal Yaklaşımı ve Acil Prosedürleri bu tip olayın yaşanmaması için bir çok kez gözden geçirilerek hazırlanmıştır. Şirket politikamız olarak PortClinic’te çalışan tüm doktorlar iki haftalık, özellikle uluslararası bir havalimanında yapılması gerekenleri içeren oryantasyon eğitiminden geçirilmektedir.
Basın tarafından da görüntülenen bu yaklaşımları asla kabul etmeyen şirketimiz PortClinic olayda görevli olan ekibi açıya almış ve gerekli soruşturmayı başlatmıştır."
O DOKTOR AÇIĞA ALINDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Misafir ~ 7 yıl önce
diyeceğim ama...Kingsford Smith (SYD) ayağım kaydı düştüm. tekerlekli sandalye geirdiler, önemli değil dedim biz gördük başınızıda çarptınız dediler...Lütfen oturun kontrol edelim.Uçağıda 15 dk. bekletiler.Sadece serçe parmağım çatlamış,sardılar! Uçağa bindim ekonomi sınıfında first class ilgide gördüm singapura kadar.Ne denir ki bu doktora..?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Sağlık sektöründe kalite dibe vurdu. Doktorunuzun ilk önce diplomasını nerden aldığını sorun ondan sonra muayene olun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
1-Havalimanı sağlık sistemini özel sektöre verirsen tabiki şirket tarası olana hizmet verecektir. Kimse babasının hayrına o kliniği açmıyor. 2-Bedava müdahele ettiği için uyarılan, işten çıkarılan doktor arkadaşlarım var. 3-Dahiliye uzmanı(prof ya da doçent değil. uzman) olmayan tıp fakülteleri mevcut. Yeni üniversite açılırken halk açılsın diyor. ama içinde hoca var mı yok mu inceleyen araştıran yok. Şimdi yine gündemde. Genel öğrenci affı. Kimse de çıkıp itiraz etmiyor. 4-Malesef meslektaşlarım içinde bu mesleği sadece tüccarlık olarak görende mevcut. 5-Uçabilir raporu tam bir kandırmacadır. %100 güvenilir bir uçabilir raporu için binlerce lira harcanması gerekir. Bu rapor firmaların sorumluluk almak istememesinden dolayı istenir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
rahmetli teyzem gecen sene, uçuş öncesi doktora gidiyor.uçabilir raporu alıyor.havada fenalasıyor ve almanyada anevrizmadan hemn alandan hastaneye kaldırılarak vefat ediyor.yolcu uçmak istesede doktor U Ç AMAZSIN DİCEK:(

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000