12 Aralık 2014, Cuma 08:45:10

LÜTFİ ELVAN'DAN AHL AÇIKLAMASI

Bakan açıkladı Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan, 3. havalimanı ile birlikte Atatürk Havalimanı'nın da çalışmaya devam edeceğini söyledi.
  • Arkadaslar su siteyi bilgisi olan,havacilik sektorunde olan insanlar var doye takip ediyorum. Ben sektorden degilim. Ama yorumlara bakiyorum da herkes birbirine pislik atiyor. Yav Allah rizasi icin ya,lutfen yaaa!!!
  • eminimki dünyadaki modern hava limanlarını gören sağ duyulu arkdaşlar ahl nin nekadar yetersiz ve köhne olduğunu bu yorum sitelerinde rahatlıkla yazabilir fakat dünyayı kendi dar çevresinden ibaret zaneden kişiler hiçbir yatırıma tahamülü yok size kalsaydı ahl tek pist çalışırdı adıda atatürk teyare meydanı olurdu yeni türkiyeye yeni hava limanları yakışır
  • Yav bir gun soylediginiz, onceki soylediginizi tutmuyor. Hangisine inanalim?
  • Kargo uçakları ve özel uçuşları farklı bir havalimanına yönlendirip Atatürk'ü sadece tarifeli uçuşlar için kullansaydınız yeni havalimanına gerek olmazdı.Amaç iş yapmak değil zaten,rant.

Ulaştırma ve Denizcilik Bakanı Lütfi Elvan, NTV canlı yayınında sorular yanıtladı.

Bakan Elvan, Atatürk Havalimanı hakkındaki iddiaları, "3. havalimanı ile birlikte çalışmaya devam edecek" diye yorumladı .

Peki Ataürk Havalimanı kapanacak mı?

Ataürk Havalimanı kapanmayacak. Birkaç gün önce bir gazetede bir öğretim üyesi İstanbul'un havalimanına ihityacı yok dedi. Ulaştırmaya ilgili bir bilim adamını bilmesi gerekiyor diye düşünüyoruz, İstanbul'un ihtiyacı var diye. Atatürk ve Sabiha havalimanları ihtiyaçları karşılamıyor. 3. havalimanı tamamlandığında da Atatürk Havalimanı devam edecek çalışmaya.

Atatürk havalimanında uçuş tarifeli uçaklarla mı özel uçaklarla mı yapılacak?

Verilmiş bir karar yok. Tarifeli uçuşlarımızı yeni havalimanlarına kaydıracağız. Kargo uçakları ve tarife dışı özel uçaklar, yine bu havalanını kullanacak. Biz şuna inanıyoruz, beklentiler de o yönde. İstanbul yapacağımız havalimanı ve mevcut iki havalimanını kaldıracak bir potansiyele sahip. İstanbul'un en önemli avantajı firmalar açısından yakıt tasarrufu sağlıyor.

LÜTFİ ELVAN'DAN AHL AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Arkadaslar su siteyi bilgisi olan,havacilik sektorunde olan insanlar var doye takip ediyorum. Ben sektorden degilim. Ama yorumlara bakiyorum da herkes birbirine pislik atiyor. Yav Allah rizasi icin ya,lutfen yaaa!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
çok gezen ~ 4 yıl önce
eminimki dünyadaki modern hava limanlarını gören sağ duyulu arkdaşlar ahl nin nekadar yetersiz ve köhne olduğunu bu yorum sitelerinde rahatlıkla yazabilir fakat dünyayı kendi dar çevresinden ibaret zaneden kişiler hiçbir yatırıma tahamülü yok size kalsaydı ahl tek pist çalışırdı adıda atatürk teyare meydanı olurdu yeni türkiyeye yeni hava limanları yakışır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pes artik ~ 4 yıl önce
Yav bir gun soylediginiz, onceki soylediginizi tutmuyor. Hangisine inanalim?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sami ~ 4 yıl önce
Kargo uçakları ve özel uçuşları farklı bir havalimanına yönlendirip Atatürk'ü sadece tarifeli uçuşlar için kullansaydınız yeni havalimanına gerek olmazdı.Amaç iş yapmak değil zaten,rant.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
b ~ 4 yıl önce
ne salladin be, istanbul a inis kalkis yapan ucaklarin kaci kargo ve ozel ucak bir bilsen bunu konusmazdin, sizler yenilik dusmanisiniz.
ufff ~ 4 yıl önce
Ucmak isteyipte slot olmadigi icin ucamayan kac havayolu var biliyor musun? Hadi onu birak kargolari,ozel ucaklari hallettin,be kardesim bu havaalani her sene ortalama % 10 buyuyor ,bugunu senin onerin ile hallettik pekii ilerisi nasil olacak? Sahil yolu ile E-5'i havaalanina katariz olur biter degil mi? Muhalif olacaksiniz diye bu kadar dar goruslu olmaninda bir manasi yok ki.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000