17 Nisan 2012, Salı 10:10:30

LODOS GİTTİ RÖTAR BİTTİ...

Atatürk Havalimanı son günlerde etkisi altına girdiği lodosun terk etmesiyle sakin bir uçuş trafiği yaşıyor...
  • lodos yüzünden 2.5 saatlik rötar yaşadık, can sıkıcı bu hadisenin bir daha yaşanmamasını diliyorum
  • Meteoroloji İstanbulda çarşamba günü akşam saatlerinde 100 km/sa. çıkabilecek Lodos uyarısı yapıyor. Bu noktayıda THY ye yıkmayın , tedbirler aklıselim kişilerce uygulanır ve havacılıkta her tedbir insanlar içindir.
  • THY'yi bilmem ama ATC'ler zaten yıllardır çok yoğun ve ağır şartlarda çalışıyordu. 10-20 yıl önce de böyleydi. Mesai hesabı DHMİ'de yok. DHMİ'deki emekliye ayrılma, ölüm ve istifa istatistiklerine bir göz atın. İstifa edenlerin tamamına yakını ATC hepside pilot oluyor. Belki THY'ye girince onlarda hem daha az çalışır hem mesai hesaplar kim bilir :)
  • Basligi atan arkadasim ellerininize saglik, tesekkur eder ve altina imzami atarim yazinizin. Ancak bu kadar iyi anlatilabilirdi. Daha onceki yonetimlerin hicbirsey yapmadigi butun acikligi ile ortaya cikmistir. Bu sayfalara gelip kinlerini kusan bir cok yorumcunun da asil derdi bu aslinda. Bunun bilincindeler ve ne yazik ki bunu iclerine sindiremiyorlar. Sahip olduklari asiri gurur gozlerini kor ediyor ve kucumseme, alay etme ile disari vuruluyor. Ama gercek su ki onlar istedikleri kadar bagirsinlar, kendilerini yirtsinlar hersey tikirinda isliyor, onlari dinleyen kimse yok. Sizin anliyacaginiz oyun disilar, etkisiz elamanlar artik. Onlarin devirleri bir daha baslamamak uzere bitti. Saygilar
Son günlerde birçok uçuşun rötar ve iptale uğraması bugün itibariyle yerini sakinliğe bıraktı. Atatürk Havalimanı'nda özellikle son günlerde etkili olan ve 20-30 uçağın kalkış için sıraya girmesine neden olan lodos Atatürk Havalimanı'nı terk edince sıra bekleyen uçak sayısı 2 yada 3'e düştü.

Hava trafik kontrolörlerinin iş yavaşlatma eylemi nedeniyle uçuşların geciktiği iddialarına yanıt veren yetkililer, 'Bugün itibariyle sıra bekleyen uçak sayısı 2-3 civarında. Bunun nedeni de lodosun Atatürk Havalimanı'nı terk etmesidir. Kontrolörlerin iş yavaşlatma eylemi nedeniyle yaşandığı iddiaları asılsızdır. Eğer öyle olsaydı , rötar ve iptaller sürerdi. Ancak şu an itibariyle herhangi bir aksaklık sözkonusu değil. Uçuşlar normale döndü' şeklinde görüş bildirdiler.

Bilindiği gibi Atatürk Havalimanı'nde son günlerde onlarca uçak kalkış için sıra beklemek zorunda kalmış, birçok iptal ve gecikme yaşanmıştı. Bunun nedeni olarak da güneyden esen lodos fırtınası gösterilmişti.

©AirportHaber
LODOS GİTTİ RÖTAR BİTTİ...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 6 yıl önce
lodos yüzünden 2.5 saatlik rötar yaşadık, can sıkıcı bu hadisenin bir daha yaşanmamasını diliyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Meteoroloji İstanbulda çarşamba günü akşam saatlerinde 100 km/sa. çıkabilecek Lodos uyarısı yapıyor. Bu noktayıda THY ye yıkmayın , tedbirler aklıselim kişilerce uygulanır ve havacılıkta her tedbir insanlar içindir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
THY'yi bilmem ama ATC'ler zaten yıllardır çok yoğun ve ağır şartlarda çalışıyordu. 10-20 yıl önce de böyleydi. Mesai hesabı DHMİ'de yok. DHMİ'deki emekliye ayrılma, ölüm ve istifa istatistiklerine bir göz atın. İstifa edenlerin tamamına yakını ATC hepside pilot oluyor. Belki THY'ye girince onlarda hem daha az çalışır hem mesai hesaplar kim bilir :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Basligi atan arkadasim ellerininize saglik, tesekkur eder ve altina imzami atarim yazinizin. Ancak bu kadar iyi anlatilabilirdi. Daha onceki yonetimlerin hicbirsey yapmadigi butun acikligi ile ortaya cikmistir. Bu sayfalara gelip kinlerini kusan bir cok yorumcunun da asil derdi bu aslinda. Bunun bilincindeler ve ne yazik ki bunu iclerine sindiremiyorlar. Sahip olduklari asiri gurur gozlerini kor ediyor ve kucumseme, alay etme ile disari vuruluyor. Ama gercek su ki onlar istedikleri kadar bagirsinlar, kendilerini yirtsinlar hersey tikirinda isliyor, onlari dinleyen kimse yok. Sizin anliyacaginiz oyun disilar, etkisiz elamanlar artik. Onlarin devirleri bir daha baslamamak uzere bitti. Saygilar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000