06 Ekim 2010, Çarşamba 00:57:25

Kore uçağı AHL'ye acil iniş yaptı

Kore Havayolları'nın Seul-Tel Aviv seferini yapan yolcu uçağı, sağ kokpit camının çatlaması sebebiyle Atatürk Havalimanı'na indi.
  • Merhabalar, Uçuş rotalarını gösteren site var mı acaba? www.iststatus.com dan bazen bakıyorum ama genel olarak rota bilgisi nasıl oluyor? Mesela İstanbul - Sao Paulo, İstanbul - Singapur, İstanbul - Cape town gibi... Bunlara nereden bakabiliriz acaba? Teşekkürler
  • Tahtakale dünyada o kadar nam salmışki, pilotlar bile artık AHL yi tercih eder olmuş :))) belki de pilotun istanbulda işi vardır o yüzden tercih etmiştir :)))
  • burada iskembeden sallamak yerine bir zahmet edip asagida belirtilen linke girseniz adi gecen seferin hangi route da seyrettigini gorursunuz TR giris noktasi TZX sonrasi ESB/AYT /LCA/TLV siz olsaniz TR ye girdikten sonra hangi meydana divert ederdiniz arti TLV e giden ucaklarin rotasi siyasi nedenlerle kisitlidir http://www.koreanair.com/
  • pilot ne bilsin kardeşim istanbulda cam var mı yok mu? seoul'e mesajı gonderıyor nereye ıneyım dıye ona gore ınıyor.dunyada 180 tane ülke var hepsinin teknik bakım yeterliliklerini mi ezberleyecek.
Alınan bilgiye göre, Tel Aviv seferini yapmak  üzere Seul'den havalanan, Kore Havayolları'na ait Airbus A330 tipi yolcu uçağının sağ kokpit camı çatladı. Bunun üzerine uçağın kaptan pilotu, camın onarılması için, 200 civarındaki yolcusuyla en yakın meydan olan Atatürk Havalimanı'na iniş yaptı.

Camı çatlayan uçak bakıma alınırken, yolcular şehirdeki çeşitli otellere yerleştirildi.

Kaynak: Hürriyet
Kore uçağı AHL'ye acil iniş yaptı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 8 yıl önce
Merhabalar, Uçuş rotalarını gösteren site var mı acaba? www.iststatus.com dan bazen bakıyorum ama genel olarak rota bilgisi nasıl oluyor? Mesela İstanbul - Sao Paulo, İstanbul - Singapur, İstanbul - Cape town gibi... Bunlara nereden bakabiliriz acaba? Teşekkürler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Tahtakale dünyada o kadar nam salmışki, pilotlar bile artık AHL yi tercih eder olmuş :))) belki de pilotun istanbulda işi vardır o yüzden tercih etmiştir :)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
burada iskembeden sallamak yerine bir zahmet edip asagida belirtilen linke girseniz adi gecen seferin hangi route da seyrettigini gorursunuz TR giris noktasi TZX sonrasi ESB/AYT /LCA/TLV siz olsaniz TR ye girdikten sonra hangi meydana divert ederdiniz arti TLV e giden ucaklarin rotasi siyasi nedenlerle kisitlidir http://www.koreanair.com/

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
pilot ne bilsin kardeşim istanbulda cam var mı yok mu? seoul'e mesajı gonderıyor nereye ıneyım dıye ona gore ınıyor.dunyada 180 tane ülke var hepsinin teknik bakım yeterliliklerini mi ezberleyecek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000