07 Ocak 2013, Pazartesi 16:53:33

KAR YAĞIŞI UÇUŞLARI FENA VURDU!

İstanbul'da etkili olan kar yağışı nedeniyle uçak seferleri de olumsuz yönde etkileniyor. Yurtdışından Atatürk Havalimanı'na gelen uçaklar başka meydanlara yönlendiriliyor.
  • bence bunların işi bitmiş...tuz bitse ne olur ki?
  • tuz bitmis
  • DHMi hakkaten alem, bu divert lerin mantikli bir aciklamasi olabilir mi? 5-10 cm kar tuttu, gorus mesafesi 800m ye dustu diye bu aksaklik olmali mi? Chicago da kis cok soguk, karli ve bir o kadar da ruzgarlidir. extrem durumlar disinda ucuslar kolay kolay iptal edilmez... bizde neden bu kadar kolay magdur edilir insanlar anlamam...
  • her kar yagdıgında aynı sey...el ınsaf ya...senede 1 kere yagıyor...ne ıse yarar oradakı temızleme aracları bılmıyorum artık

İstanbul'da her geçen saat etkisini daha da artıran kar yağışı uçak seferlerini de olumsuz yönde etkiliyor. KLM ve British Airways'in Atatürk Havalimanı'na iniş yapması planlanan uçakları İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na yönlendirildi.

AirportHaber'in edindiği bilgilere göre; KLM'e ait KL1613 sefer sayılı uçuşunu gerçekleştirmek üzere Amsterdam'dan havalanan B737-800 tipi yolcu uçağı Atatürk Havalimanı'ndaki olumsuz hava şartlarından dolayı İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na yönlendirildi.

British Airways'in Londra-İstanbul seferiyle Atatürk Havalimanı'na gelmesi beklenen B767-300ER tipi yolcu uçağı da yine İzmir'e yönlendirildi.

DHMİ İzmir Başmüdürlüğü'nden alınan bilgiye göre uçakların hava şartlarının düzelmesini beklediği ondan sonra İstanbul'a hareket edebileceği öğrenildi. Ayrıca hava koşullarının düzelmemesi durumunda Atatürk Havalimanı'na inmesi planlanan başka uçakların da İzmir'e yönlendirilebileceği ifade edildi.

Öte yandan meteoroloji kaynaklarından alınan bilgilere göre; İstanbul'da kar yağışının 17:00 ile 21:00 saatleri arasında etkisini daha da artıracağı öğrenildi. 

ONUR AIR ÜCRETSİZ İKRAM DAĞITIYOR

Bazı uçaklar 800 metreye kadar düşen görüş mesafesi nedeniyle Atatürk Havalimanı'nı pas geçerken, kalkış için bekleyen uçaklara ek ikram malzemesi yükleniyor. 

Uçaklarında ücretli ikram servisi bulunan Onur Havayolları da bazı uçuşlar için ücretsiz ikram servisi sağlama kararı aldı.

KAR YAĞIŞI UÇUŞLARI FENA VURDU!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

tuz a cvp ~ 5 yıl önce
bence bunların işi bitmiş...tuz bitse ne olur ki?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tuz ~ 5 yıl önce
tuz bitmis

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dHMi ~ 5 yıl önce
DHMi hakkaten alem, bu divert lerin mantikli bir aciklamasi olabilir mi? 5-10 cm kar tuttu, gorus mesafesi 800m ye dustu diye bu aksaklik olmali mi? Chicago da kis cok soguk, karli ve bir o kadar da ruzgarlidir. extrem durumlar disinda ucuslar kolay kolay iptal edilmez... bizde neden bu kadar kolay magdur edilir insanlar anlamam...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kedıdır o kedı ~ 5 yıl önce
her kar yagdıgında aynı sey...el ınsaf ya...senede 1 kere yagıyor...ne ıse yarar oradakı temızleme aracları bılmıyorum artık

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000