31 Mart 2009, Salı 11:30:48

Kaptan Pilot Sıralıtaş: "Artık yerdeyim"

Onur Hava Yolları’nın 44 yıllık deneyimli kaptanı Yaşar Yücel Sıralıtaş OHY 023 sefer sayılı Antalya-İstanbul seferiyle meslek hayatını noktaladı. Atatürk Havalimanı’nda mesai arkadaşları tarafından çiçeklerle karşılanan Kaptan Sıralıtaş, ‘Ayağım yere bastı. Artık yerdeyim’ dedi.
  • Emekli oluyorlar ama hala simulatore devam ediyorlar.Gidin dinlenin.Genc kaptanlardan ders almak istiyoruz.Genclerle iletisim yollari kapali.
  • bu adam beygir mi cicek takmislar boynuna
  • BİRAZ KAFAN ÇALIŞSAYDI,BU UÇUŞUN JÜBİLE OLDUĞUNU ANLARDIN.HANGİ HAVAYOLU ŞİRKETİNDE RUTİN BİR UÇUŞTA KAPTANIN BOYNUNA ÇİÇEK TAKILIR. ALLAH'IM YAAA KONUŞMA OLSUNDA NE OLURSA OLSUN.
  • işte sizlerin farkı bu, siz gözlerinizle ancak ufka kadar görürsünüz, anladın sen onu herşeyiniz tam ama terbiyeniz eksik ne yazık ki...

Dünyanın dört bir yanına sayısız uçuş yapan Onur Air’nin deneyimli pilotu Yaşar Yücel Sıralıtaş,  jübile uçuşunu yaptı. Bu sabah OHY 023 sefer sayılı Antalya-İstanbul seferiyle meslek hayatını noktalayan 65 yaşındaki kaptan Sıralıtaş, Atatürk Havalimanı’nda meslektaşları ve mesai arkadaşları tarafından çiçeklerle karşılanırken, jübile uçuşuna Onur Air Başpilotu Erkan Sayın eşlik etti.

Kaptan Sıralıtaş, Atatürk Havalimanı’nda sadece AirportHaber ve Airport TV muhabirlerine konuştu. Sıralıtaş, emekli olduğu için mutlu olduğunu belirterek, ‘Ayağım yere bastı. Artık hep yerdeyim.’ dedi.

Deneyimli kaptan Sıralıtaş, 1965 yılında Hava harp okulundan mezun olarak meslek hayatına başladı. 1985 yılında askeriyeden ayrılan pilot Sıralıtaş Bayrak taşıyıcımız olan Türk Hava Yolları’nda işe başlayarak 2007 yılına kadar görev yaparken, daha sonrasında da Onur Air’de 3 senelik görevinin ardından emekli oldu. Tecrübeli kaptanın meslek hayatı boyunca ise toplam 25.000 saat uçtuğu öğrenildi.

Tecrübeli Kaptan Sıralıtaş, Atatürk Havalimanı'ndan ayrılmadan önce, iki oğlunun olduğunu onların da aynı mesleği icra ettiklerini söyledi.

Yaşar Yücel Sıralıtaş

Yaşar Yücel Sıralıtaş

Yaşar Yücel Sıralıtaş

©AirportHaber.com

Kaptan Pilot Sıralıtaş: "Artık yerdeyim"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Misafir ~ 5 yıl önce
Emekli oluyorlar ama hala simulatore devam ediyorlar.Gidin dinlenin.Genc kaptanlardan ders almak istiyoruz.Genclerle iletisim yollari kapali.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
bu adam beygir mi cicek takmislar boynuna

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
Beygir boynuna çiçek takılana değil, olsa olsa önünde klavye bulunca senin gibi kişneyene denir, o da beygire ayıp olur...
Misafir ~ 9 yıl önce
BİRAZ KAFAN ÇALIŞSAYDI,BU UÇUŞUN JÜBİLE OLDUĞUNU ANLARDIN.HANGİ HAVAYOLU ŞİRKETİNDE RUTİN BİR UÇUŞTA KAPTANIN BOYNUNA ÇİÇEK TAKILIR. ALLAH'IM YAAA KONUŞMA OLSUNDA NE OLURSA OLSUN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
işte sizlerin farkı bu, siz gözlerinizle ancak ufka kadar görürsünüz, anladın sen onu herşeyiniz tam ama terbiyeniz eksik ne yazık ki...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000