07 Ocak 2014, Salı 16:40:43

İŞTE İBB'NİN DEV HELİKOPTERİ!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bir yıllığına kiraladığı Sikorsky S-64 tipi yangın söndürme helikopterini AirportHaber görüntüledi.
  • 1 yıllık verilen kira bedeline bakın nasıl bir çark döndüğünü görün...yazıktır günahtır vatandaşın vergilerine
  • Dört, beş ay yatacak mı?
  • Daha geçen gün national geographic de izlemiştim bu helikopteri üretiliş amacı vinçlerin eyeyişemediği yüksek gökdelenlere inşaat malzemesi taşımak yada yüksek verici antenleri inşaa etmek bildiğim kadarıyla tam kapasite güçte 22 ton'a kadar yükü rahatlıkla taşıyabiliyor alçak uçuşta 27 ton' a kadar yük çekebiliyor . Aşırı hızlı ve çok seri manevra kabiliyeti var. Tabii birde olayın yakıt tarafı var. Yanılmıyorsam orta güçte Saatte yaklaşık 1.5 ton kadarcık :)
  • Tuğradan dolayı fotolar doğru dürüst görünmüyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bir yıllığına kiraladığı Sikorsky S-64 tipi yangın söndürme helikopterini AirportHaber görüntüledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yangınla mücadele ve kurtarma gibi görevler için 1 yıllığına kiraladığı S-64 tipi dev helikopter, geçtiğimiz günlerde Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali'ne gelerek görev alacağı günü bekliyor.

10 bin litre su taşıma kapasiteli olan helikopter, 21 metre uzunluğa sahip.

Yarın Haliç Gösteri Merkezi önünde basına tanıtılacak olan S-64, Haliç'ten su alıp boşaltarak gösterisini sunacak.  Saat 14:00'te yapılacak tanıtım öncesinde dev helikopteri AiportHaber görüntüledi.©AirportHaber.com

İŞTE İBB'NİN DEV HELİKOPTERİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

fi-bu ~ 5 yıl önce
1 yıllık verilen kira bedeline bakın nasıl bir çark döndüğünü görün...yazıktır günahtır vatandaşın vergilerine

Yanıtla

Kalan karakter 1000
makoçoğlu ~ 5 yıl önce
sen götürürken yazık olmuyordu ama vergilere bulanık ;)
FİKRİ BULANIK.... ~ 5 yıl önce
BU YORUM BANA AİT DEĞİLDİR...ADMİNİN DİKKATİNE....İLGİLİLER DE IP TESPİTİ İLE SONUCU BANA DA BİLDİREBİLİRLER....HENÜZ BEN BU ALANDA ÇALIŞIYORUM....KENDİ BİNDİĞİM DALI KESECEK KADAR APTAL DEĞİLİM....GEREK BU YAZIYI YAZAN VE GEREKSE ALTINA DİĞER YORUMU DÜŞEN ŞAHIS KİMLERSE, TAKDİR VE DEĞERLENDİRMESİNİ HAVACILIK CAMİASININ DEĞER VE ŞAHSİYETLİ İNSANLARINA HAVALE EDİYORUM....GEREK İBB VE GEREKSE YÜKLENİCİ FİRMAYA SESLENİYORUM....BU SATIRLARIN BENİM, ŞAHSIM, İFADELERİM VE DÜŞÜNCELERİMİZLE HİÇBİR ALAKASI YOKTUR....RUMUZ ARKASINA SIĞINAN KORKAKLARDAN DEĞİLİM....KİMSEYLE TARTIŞMAYA DA NİYETİM YOK...HERKES İRTİBAT NUMARALARIM VE MAİL ADRESLERİME "GOOGLE"DAN AÇIKÇA ULAŞABİLİR....
MRA ~ 5 yıl önce
Dört, beş ay yatacak mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 5 yıl önce
Daha geçen gün national geographic de izlemiştim bu helikopteri üretiliş amacı vinçlerin eyeyişemediği yüksek gökdelenlere inşaat malzemesi taşımak yada yüksek verici antenleri inşaa etmek bildiğim kadarıyla tam kapasite güçte 22 ton'a kadar yükü rahatlıkla taşıyabiliyor alçak uçuşta 27 ton' a kadar yük çekebiliyor . Aşırı hızlı ve çok seri manevra kabiliyeti var. Tabii birde olayın yakıt tarafı var. Yanılmıyorsam orta güçte Saatte yaklaşık 1.5 ton kadarcık :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
meka ~ 5 yıl önce
Tuğradan dolayı fotolar doğru dürüst görünmüyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000