04 Kasım 2009, Çarşamba 07:51:14

İstanbul-Ankara: Uçak mı, araba mı?

Radikal Gazetesi yazarlarından Nur Çintay A., yakın mesafelere uçakla gitmektense arabayla gitmenin daha mantıklı olduğunu iddia ediyor. İşte Radikal yazarının o yazısı...
  • Adam uçakla arabayı kıyaslamış ne diyelim türküz işte...kısa mesafede adamakıllı rayları bi de adamakıllı vagonları olan trenimiz olsa keşke diyeceğimize hala asfalta yatırım yapan bi ülke insanından ne beklenir ki..allah akıl fikir versin ne yapalım türküz işte :))) ..ops..
  • Zaten SAW dan Ankaraya uçmayı anlamakta zorlanıyorum. Oraya kadar arabayla git. Sonra uçak için uğraş dur. Ne gerek var. Kullan 2 saat daha işte Ankara.
  • Esenler otogarı- Çorlu 1,5 saat 14 tl , Çorlu-Ankara 1 saat 59 tl , 1 saat önce havaalanında olunsa yeterli.Sonuçta hem ucuz hem çok yorucu değil ilgilenenlere duyurulur.
  • arabayla çektiğin eziyeti hiçbir yerde çekmez insan direksiyon başında 4 saat demek bel fıtığı demek anlaşılan bunları hiç hesaba katmıyor gece gidersende hastalıklar dahada artıyorfarlardan insanın gözleri bozuluyor yazdıkları bence tam komedi hahahahhah...

Dün uçakla İzmir’den İstanbul’a dönen bir arkadaşım tam yedi saatinin yolda geçtiğini söyledi. Ben de bu hesabı daha iki gün önce Ankara için yaptım. Ve nispeten yakın yerlere uçak yerine arabayla gidilmesinden yana bu defa kesin taraf oldum!

Uçakla gittiğinizde evle Atatürk Havalimanı arası, trafik hesabı, şu kadar evvelinden havaalanında olma mecburiyeti, güvenlik kontrolü, laptop açmaca, kemer çıkarmaca, kalktısı, indisi, bavul beklemesi derken, bir saati bulmayan net uçuş süresinin brütü bütün günü buluyor.
 
Arabayla evden Ankara’ya varmaksa sadece dört saat; askıdaki kıyafet astığınız çıtırlıkta kalıyor, güvenlik terörü yok, üstelik mola vermek isterseniz de Bolu’da çok ilginç bir yer var: Yurdaer Mutfak Sanat Merkezi!

Başka hiçbir yerde denk gelmeyeceğiniz lezzetler var burada: Kaz şeridi, ördek sarması, erikli yahni... Pekmezle yapılan ‘kara’ kabak tatlısı için bile uğranır, bu kadar net.

Nur ÇİNTAY A.
RADİKAL

İstanbul-Ankara: Uçak mı, araba mı?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 9 yıl önce
Adam uçakla arabayı kıyaslamış ne diyelim türküz işte...kısa mesafede adamakıllı rayları bi de adamakıllı vagonları olan trenimiz olsa keşke diyeceğimize hala asfalta yatırım yapan bi ülke insanından ne beklenir ki..allah akıl fikir versin ne yapalım türküz işte :))) ..ops..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Zaten SAW dan Ankaraya uçmayı anlamakta zorlanıyorum. Oraya kadar arabayla git. Sonra uçak için uğraş dur. Ne gerek var. Kullan 2 saat daha işte Ankara.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Esenler otogarı- Çorlu 1,5 saat 14 tl , Çorlu-Ankara 1 saat 59 tl , 1 saat önce havaalanında olunsa yeterli.Sonuçta hem ucuz hem çok yorucu değil ilgilenenlere duyurulur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
arabayla çektiğin eziyeti hiçbir yerde çekmez insan direksiyon başında 4 saat demek bel fıtığı demek anlaşılan bunları hiç hesaba katmıyor gece gidersende hastalıklar dahada artıyorfarlardan insanın gözleri bozuluyor yazdıkları bence tam komedi hahahahhah...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000