21 Ağustos 2009, Cuma 13:57:58

İKİNCİ PEÇE KRİZİ!

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda Kahire'den gelen kadın bir yolcu, pasaport polisine yüzünü göstermek istemeyince 'peçe krizi' yaşandı.
  • Haydi İrana yallah. Özlediğiniz hayat orada... Ülkemizin huzurunu bozmayın..
  • Dünyada bir sürü farklı istekler ve hizmet etme türleri var. Her bir türdende güvenlik sağlanır. Bazı polis zihniyetleri olayı kaskatı ve kaba mantıkla çözmeye çalışıyor. Bu sadece Türkiyede değil. Maksadı aşmaya ne gerek var. Maksadı aşan işini ya abartıyor, ya da beynelmilel zekaya sahip değil. Bir kerede bayan polis yok diye 3. x-rayi açamiyorlardı. Bende bayan yolcular bayan polis olan yerden geçsin. Yeni açtıklarınızdan da yalnızca erkekler geçsin dedim diye olur mu canım haremlik selamlık mı olsun dediler. Bu kadar kalıplaşmış bir zihniyet var bazılarında.
  • Kardeşim arap güç kimdeyse ona yanaşır! Aç biraz çakma dediğin tarihi oku, okuda bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma! Zamanında Osmanlıydı şimdi ABD, İngiltere taptıkları! Benim dedemi de evladımı da arkadan vuranlardır onlar! Ne Mutlu Türküm Diyene!
  • Yobazlığın tersini ilerici olarak tarif etmişsin. Aferin. ilerleme var . Gericilik yaşam biçimi olamaz bizler için....

Havaalanlarında zaman zaman karşılaşılan peçe krizinin bu defa ki adresi Sabiha Gökçen Havalimanı’ydı.

Mistral Havayolları’na ait MSC 9013 sefer sayılı uçakla sabaha karşı 04:50’de Sabiha Gökçen Havalimanı’na gelen karı-koca kısa süreli krize neden oldu.

Pasaport kontrol noktasında peçesini açmak istemeyen kadın, polise zor anlar yaşattı. Polis ile kadın arasında yaşanan gerginliğe kadının eşi de katılınca gerginlik daha da arttı.

Polisin ‘ eşinizin yüzünü görmek zorundayım’ sözüne Mısırlı koca, ‘ Ben de sizin eşinizin yüzünü görmek istiyorum’ diye karşılık verince ortam iyice gerildi. Diğer polisler, yolcuları ve pasaport polisini güçlükle yatıştırdı.

Peçe krizine kadın polisli çözüm bulundu. Kadın polis, kadının peçesini kaldırarak yüzünü gördü ve çiftin Türkiye’ye girişlerine izin verildi.

Yolcuların kimliğine ilişkin bilgi edinilemedi.

Sabiha Gökçen Havalimanı Mülki İdare Amiri Bekir Ergök, ise sabaha karşı yaşanan peçe krizi olayını doğruladı.

Benzer bir olay geçen yıl Atatürk Havalimanı’nda yaşanmıştı.

ABD'de üniversite eğitimi gören eşi İsmail Kantar ile birlikte Türkiye'ye dönen Melek Kantar isimli kadın, Atatürk Havalimanı'nda görevli erkek polis memurlarına pasaport kontrolü yaptırmak istememiş, uzun süre polisle tartışan Kantar, sonunda kadın polis memuruyla havaalanındaki bir tuvalette, peçesini kaldırarak yüzünü göstermişti.

©AirportHaber.com

İKİNCİ PEÇE KRİZİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (34)

Misafir ~ 9 yıl önce
Haydi İrana yallah. Özlediğiniz hayat orada... Ülkemizin huzurunu bozmayın..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Dünyada bir sürü farklı istekler ve hizmet etme türleri var. Her bir türdende güvenlik sağlanır. Bazı polis zihniyetleri olayı kaskatı ve kaba mantıkla çözmeye çalışıyor. Bu sadece Türkiyede değil. Maksadı aşmaya ne gerek var. Maksadı aşan işini ya abartıyor, ya da beynelmilel zekaya sahip değil. Bir kerede bayan polis yok diye 3. x-rayi açamiyorlardı. Bende bayan yolcular bayan polis olan yerden geçsin. Yeni açtıklarınızdan da yalnızca erkekler geçsin dedim diye olur mu canım haremlik selamlık mı olsun dediler. Bu kadar kalıplaşmış bir zihniyet var bazılarında.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Kardeşim arap güç kimdeyse ona yanaşır! Aç biraz çakma dediğin tarihi oku, okuda bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma! Zamanında Osmanlıydı şimdi ABD, İngiltere taptıkları! Benim dedemi de evladımı da arkadan vuranlardır onlar! Ne Mutlu Türküm Diyene!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Yobazlığın tersini ilerici olarak tarif etmişsin. Aferin. ilerleme var . Gericilik yaşam biçimi olamaz bizler için....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000