08 Şubat 2012, Çarşamba 11:50:23

HEM DE AHL'NİN 4 KATI! DAHA NE OLSUN...

AirportHaber yazarlarından Erdal Gülmez 3. havalimanı için akıllara gelmemiş bir proje teklifi sundu...
  • Kesinlikle karadeniz kıyısına yapılacak-.çok sağlam bi duyumdur.
  • Aslında bir ipucu daha var. Kanal İstanbul projesinden çıkan hafriyatın havalimanı için kullanılacağı söylenmişti, hatta bakan dedi sanırım. Ben de deniz dolgusu diye düşündüm ama göl dolgusu da olabilir! Yani bunu yazar dile getirmiş ama birileri gerçekten projelendiriyor olabilir.
  • Biraz zihni sinir pırocesi gibi görünse de yapılabilir gibi duruyor. Ancak Küçükçekmece gölünden bu kadar kolay vazgeçmek mümkün mü? Oradaki doğal durumu bu şekilde bozmanın ileride getirebileceği problemleri çok iyi hesaplamak gerekir. Tabiat ile oyun olmaz.
  • yazarın dolu dolu yazısına karşı yüzeysel boş eleştiri kültürü yazık , bir ATC olarak çok doğru bir proje olarak görüyorum,yazarı tebrik ediyorum
Çılgın fikirler ve sıradışı hayaller her zaman söylenmeye çekinilen bir durum olmuştur. Kabul görmeyecek olmasının verdiği korku yada tuhaf gelmesinin vereceği his o fikirlerin dışa vurumunu her zaman engellemiştir.

AirportHaber'in yazarlarından Erdal Gülmez de İstanbul'a yapılması planlanan 3. havalimanı için akıllara hiç gelmemiş bir yeri işaret etti.

Atatürk Havalimanı'nın yetersiz kalması ve büyük bir yatırım olması nedeniyle 3. havalimanının Atatürk Havalimanı'na ve ulaşıma yakın olması gerektiğini savunan Gülmez, sıradışı bir öneride bulundu.

Yetkililerin bu önerisini dikkate almasını arzuladığını satırlarında vurgulayan Erdal Gülmez, verdiği detaylı bilgiler ışığında belirttiği yerin mantığını da köşesinden aktardı.
Görüştüğü havacılarla da önerisini destekleyen yazar, 'bu kez sıradışılığa razı olun' dedi.

İşte Erdal Gülmez'in bilgileriyle birlikte verdiği 3. havalimanını konu eden yazısı...


HEM DE AHL'NİN 4 KATI! DAHA NE OLSUN...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 6 yıl önce
Kesinlikle karadeniz kıyısına yapılacak-.çok sağlam bi duyumdur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Aslında bir ipucu daha var. Kanal İstanbul projesinden çıkan hafriyatın havalimanı için kullanılacağı söylenmişti, hatta bakan dedi sanırım. Ben de deniz dolgusu diye düşündüm ama göl dolgusu da olabilir! Yani bunu yazar dile getirmiş ama birileri gerçekten projelendiriyor olabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Biraz zihni sinir pırocesi gibi görünse de yapılabilir gibi duruyor. Ancak Küçükçekmece gölünden bu kadar kolay vazgeçmek mümkün mü? Oradaki doğal durumu bu şekilde bozmanın ileride getirebileceği problemleri çok iyi hesaplamak gerekir. Tabiat ile oyun olmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
yazarın dolu dolu yazısına karşı yüzeysel boş eleştiri kültürü yazık , bir ATC olarak çok doğru bir proje olarak görüyorum,yazarı tebrik ediyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000