21 Haziran 2008, Cumartesi 09:14:46

"HAVAŞ'I GERİ İSTİYORUZ"

Havaş'ın Atatürk Havalimanı'ndan Kozyatağı'na yaptığı servislerin tekrar başlatılması için İstanbul Ulaştırma Koordinasyon Merkezi'ne başvuran otelciler, yıldırım hızıyla "olumsuz" cevap verilmesine tepkili.
  • bu kadar yararli bir sistemi kaldiran zihniyeti kiniyorum ve havas otobuslerini istiyorum yada iett nin havalimanina buyuk bagaj tasiyabilecegimiz bir otobus getimesini istiyorum saniyorum benim gibi dusunen bir cok kisi vardir
  • Havaş olmalı...İstanbul önemli şehir...mahalle yönetimiyle idare edilemez. mahalle kararıyla Havaş kaldırılamaz.Taksilere binmek zorunda bırakılmak soyguna davetiye çıkarmaktır.Dünyanın her yerinde her havaalanında shuttle servisi vardır.Bizde taxi servisimi olacak? kime ne rüşvet verildi.böyle bir karar ancak rüşvetle alınabilir.
  • Dünyanın tüm uygar ülkelerinde uluslararası havaalanlarından şehir merkezine çeşitli ulaşım alternatifleri mevcuttur. Dileyen yolcu taksi ile, dileyen metro veya tramvay ile, dileyen ise otobüs ile şehir merkezine ulaşır. İşim gereği havayolu ile çok sık seyahat ediyorum. Havaş'ın verdiği hizmetten de gayet memnundum. Özellikle Havaş'ın özelleştirilmesinden sonra, güleryüzlü, tertemiz kıyafetli personeli, modern ofisleri, klimalı, son model otobüs filosu ile Havaş'ı kullanıyordum. Taksiciler odasının baskısı ile Havaş'ın Anadolu yakasına yaptığı seferlerin iptalini şiddetle kınıyorum. Uçağı kullanan herkes zengin değildir. Taksi ücreti bütçesine uygun değilse yolcunun Havaş'ı kullanması en doğal hakkıdır. Geceyarısından sonra havaalanına inen bir yolcunun tek seçeneği, gece tarifesinden taksimetre açacak olan taksici olmamalıdır.Lütfen taksiciler önce kendilerine çeki düzen versinler. Kılık, kıyafet, bireysel ve araç temizliklerine özen göstersinler. Özellikle havaalanında çalışan taksiciler mutlaka yabancı müşteri ile anlaşabilecek şekilde yabancı dil öğrensinler.Kısa mesafeye gidecek yolcuya söylenmesinler.Havaş Anadolu yakası seferlerinin tekrar başlatılmasını istiyorum. Aksi halde taksi yerine özel aracımla havaalanına giderek, aracımı otoparka bırakacağım. İnanın, bu taksiden çok daha ekonomik. Bazı bankalar bu şekilde otoparkı kullanan yolculara otopark ücretinde indirim de sağlıyor. Lütfen Sayın Kadir Topbaş ve Sayın Muammer Güler bu konuya acilen müdahale etsin ve Anadolu yakasından Atatürk Havalimanına seyahat edecek yolcular mağdur olmasın.
  • araça binmeden önce nereye gideceğinizi soruyor ondan sonrada ben oraya gidemem diyor ve ağlamaya başlıyorlar sifta etmedik diye

Havaş'ın Atatürk Havalimanı'ndan Kozyatağı'na yaptığı servislerin tekrar başlatılması için İstanbul Ulaştırma Koordinasyon Merkezi'ne başvuran otelciler, yıldırım hızıyla "olumsuz" cevap verilmesine tepkili. İşletmeciler, "Bizim servis araçlarımız da engelleniyor. Turist, denetimsiz taksicilerin insafına bırakılıyor" dediler.

TUROB tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Koordinasyon Merkezi'ne yapılan, "Anadolu yakasına Havaş seferlerinin yeniden başlatılması" başvurusuna, belediye bir gün içinde jet hızıyla "ret" cevabı verdi. Belediyenin olumsuz yanıtına tepki gösteren Anadolu yakası otel işletmecileri, "Belediyenin seferleri gece 24.00'te bitiyor. Konuklarımız, hiçbir denetimden geçmeyen, kural tanımayan taksicilerin insafına bırakılıyor. Bu uygulama, turizmin yükselen değeri İstanbul'a yakışmıyor" görüşünü savundular.

TUROB Genel Sekreteri Levent Erdoğan da, uygulamanın bir curcuna yarattığını vurgulayarak; şu bilgiyi verdi:
"Şikayetler çok artınca, biz otelciler olarak gece 24.00'ten sonra konuklarımız için özel ücretsiz servisler koyduk. Araçlarımızın tüm evrakları ve izin belgeleri olduğu halde, havalimanında zorluklarla karşılaşıyoruz. Son birkaç hafta içinde trafik polisi hiçbir gerekçe yokken araçlarımızı bağlamaya, zorluk çıkartmaya başladı. Biz orada korsan taksi yapmıyoruz ki. Tüm dünyada uygulandığı gibi bir hizmet vermeye çalışıyoruz. Aracın tüm belgeleri tamam, şoförün psikoteknik ehliyeti bile var, ücret almıyorsunuz.. Buna rağmen sorun çıkartıyorlar. Bu arada Marriott gibi prensip olarak servis kullanmayan büyük oteller de var. Bunların konukları nasıl gelecek. Beş yıldızlı otel müşterisini taksicilerin insafına mı bırakacaksınız?

İstanbul bir marka şehir, bir kongre merkezi olma yolunda hızla ilerlerken, taksici esnafının bu kadar başıboş bırakılması ve bu başıboşluğun belediye tarafından adeta desteklenmesi çabalarımıza darbe vuruyor. Konuklarımız fahiş fiyatlardan ve dolandırılmaktan şikayetçi. Beş liranın yanına sıfır ekleyen taksici mi ararsınız, fotokopi ile çoğalttığı sahte parayı veren mi ararsınız.. Ya belediye araçları inen uçak durumuna göre kesintisiz çalışsın, ya da bunu yapamıyorlarsa Havaş seferleri tekrar başlatılsın. Taksiciler konusunda da gelen şikayetlerden yola çıkarak bir dosya hazırlıyoruz. Valiliğe ve belediyeye başvurup önlem alınmasını isteyeceğiz. Bu ülkenin adının kirletilmesine izin veremeyiz."

 

"HAVAŞ'I GERİ İSTİYORUZ"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

vatandas ~ 10 yıl önce
bu kadar yararli bir sistemi kaldiran zihniyeti kiniyorum ve havas otobuslerini istiyorum yada iett nin havalimanina buyuk bagaj tasiyabilecegimiz bir otobus getimesini istiyorum saniyorum benim gibi dusunen bir cok kisi vardir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
nilgün ~ 10 yıl önce
Havaş olmalı...İstanbul önemli şehir...mahalle yönetimiyle idare edilemez. mahalle kararıyla Havaş kaldırılamaz.Taksilere binmek zorunda bırakılmak soyguna davetiye çıkarmaktır.Dünyanın her yerinde her havaalanında shuttle servisi vardır.Bizde taxi servisimi olacak? kime ne rüşvet verildi.böyle bir karar ancak rüşvetle alınabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Anadolu yakalı yolcu ~ 10 yıl önce
Dünyanın tüm uygar ülkelerinde uluslararası havaalanlarından şehir merkezine çeşitli ulaşım alternatifleri mevcuttur. Dileyen yolcu taksi ile, dileyen metro veya tramvay ile, dileyen ise otobüs ile şehir merkezine ulaşır. İşim gereği havayolu ile çok sık seyahat ediyorum. Havaş'ın verdiği hizmetten de gayet memnundum. Özellikle Havaş'ın özelleştirilmesinden sonra, güleryüzlü, tertemiz kıyafetli personeli, modern ofisleri, klimalı, son model otobüs filosu ile Havaş'ı kullanıyordum. Taksiciler odasının baskısı ile Havaş'ın Anadolu yakasına yaptığı seferlerin iptalini şiddetle kınıyorum. Uçağı kullanan herkes zengin değildir. Taksi ücreti bütçesine uygun değilse yolcunun Havaş'ı kullanması en doğal hakkıdır. Geceyarısından sonra havaalanına inen bir yolcunun tek seçeneği, gece tarifesinden taksimetre açacak olan taksici olmamalıdır.Lütfen taksiciler önce kendilerine çeki düzen versinler. Kılık, kıyafet, bireysel ve araç temizliklerine özen göstersinler. Özellikle havaalanında çalışan taksiciler mutlaka yabancı müşteri ile anlaşabilecek şekilde yabancı dil öğrensinler.Kısa mesafeye gidecek yolcuya söylenmesinler.Havaş Anadolu yakası seferlerinin tekrar başlatılmasını istiyorum. Aksi halde taksi yerine özel aracımla havaalanına giderek, aracımı otoparka bırakacağım. İnanın, bu taksiden çok daha ekonomik. Bazı bankalar bu şekilde otoparkı kullanan yolculara otopark ücretinde indirim de sağlıyor. Lütfen Sayın Kadir Topbaş ve Sayın Muammer Güler bu konuya acilen müdahale etsin ve Anadolu yakasından Atatürk Havalimanına seyahat edecek yolcular mağdur olmasın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
koruma ~ 10 yıl önce
araça binmeden önce nereye gideceğinizi soruyor ondan sonrada ben oraya gidemem diyor ve ağlamaya başlıyorlar sifta etmedik diye

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000