10 Aralık 2017, Pazar 13:41:09

Hava muhalefeti uçak seferlerini etkiledi

Yurt genelinde yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle bir çok uçuşta gecikmeler ve iptaller yaşandı.
  • ile Istanbul'a geliyordum.Normalde 12:30 inişi olan uçakla ancak 17:30 inebildim. 50 dk süren bir uçuşta ,50 dk sonrasını kestiremiyor muyuz ? Uçak kalkmasa yerde beklese daha iyiydi.Hava da atılan turlar,İzmir'e divert daha masraflı olmuyor mu ? Resmen eziyet ettiler bize.
  • 3 ncü hava limanının 29 ekim 2018de açılacağı ve AHL'nin kapanacağı ifade edilmişti. AHL'yi kapatmayın VIP meydanı olsun; onca hengame içinde bir de devlet uçaklarına verilen öncelikten dolayı trafik Arap saçına dönmesin.
  • Kesin örgüt yüzünden olmuştur bunlar.. Yada Rıza'nın önüne yatanlar suçlu .. Hahaha
  • İyiki böyle havalarda ingilizce bilen universite mezunu dünyada tek hosteslerimiz var, yoksa böyle havalarda napardık canıtın :)

Yurt genelinde yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle bir çok uçuşta gecikmeler ve iptaller yaşandı.

İstanbul'da iki gündür etkili olan şiddetli rüzgar nedeniyle Atatürk Havalimanı'na inecek uçaklar defalarca havada tur atmak zorunda kalmıştı. Bugün yağışa birlikte şiddetini artıran lodos nedeniyle hava trafiğinde gecikmeler yaşanıyor. Atatürk Havalimanı varışlı uçaklar bir süre havada tur attıktan sonra iniş kuyruğuna giriyor. 

Yurdun doğusunda da uçak seferlerinde aksama yaşanıyor. Kars ve Hakkari'deki havalimanlarına yapılan bazı seferler hava muhalefeti nedeniyle iptal edilmiş durumda. 

Türk Hava Yolları'nın (THY) Bosna-Hersek'in başkenti Saraybosna'ya yapacağı uçuşlar ise düşük görüş mesafesi nedeniyle iptal edildi. İngiltere'nin Birmingham kenti ve Lüksemburg'a yapılacak uçuşlar da yoğun kar yağışı nedeniyle iptal edildi.

TK1967 sefer sayılı İstanbul-Birmingham uçağı, kar yağışı nedeniyle Manchester'a yönlendirildi. TC-JVN kuyruk tescili, 74 yolcusu bulunan uçağın tekrar Birmingham için havalanmayacağı ve İstanbul'a döneceği öğrenildi.

Öte yandan, Atatürk Havalimanı'ndan uçuşların normal seyrinde devam ettiği, hava trafiğinde herhangi bir yoğunluk yaşanmadığı ve diğer pistlerde de seferlerin sürdürüldüğü öğrenildi.

THY'nin 1044 Bükreş-İstanbul uçağı İzmir'e, TK1743 sefer sayılı Sabiha Gökçen-Stutgart uçağı Münih'e, TK1086 sefer sayılı Podgorika-İstanbul uçağı İzmir'e, TK567  sefer sayılı Kilimanjaro-İstanbul uçağı ise Tekirdağ Havalimanı'na yönlendirildi.

Hava muhalefeti uçak seferlerini etkiledi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

TK1044 ~ 6 ay önce
ile Istanbul'a geliyordum.Normalde 12:30 inişi olan uçakla ancak 17:30 inebildim. 50 dk süren bir uçuşta ,50 dk sonrasını kestiremiyor muyuz ? Uçak kalkmasa yerde beklese daha iyiydi.Hava da atılan turlar,İzmir'e divert daha masraflı olmuyor mu ? Resmen eziyet ettiler bize.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yhm ~ 6 ay önce
Ah siz yolcular. Uçak içinde bekletse sizi bu sefer uçakta bekledik diyecektiniz? Nolur uçmayın siz ya.
Kpt ~ 6 ay önce
3 ncü hava limanının 29 ekim 2018de açılacağı ve AHL'nin kapanacağı ifade edilmişti. AHL'yi kapatmayın VIP meydanı olsun; onca hengame içinde bir de devlet uçaklarına verilen öncelikten dolayı trafik Arap saçına dönmesin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kesin ~ 6 ay önce
Kesin örgüt yüzünden olmuştur bunlar.. Yada Rıza'nın önüne yatanlar suçlu .. Hahaha

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TCAS ~ 6 ay önce
İyiki böyle havalarda ingilizce bilen universite mezunu dünyada tek hosteslerimiz var, yoksa böyle havalarda napardık canıtın :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kuyruk acisi ~ 6 ay önce
kim basti kuyruguna senin bakayim, kiyamam
Gereksiz ~ 6 ay önce
Ne alaka şimdi?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000