20 Ağustos 2012, Pazartesi 10:44:01

ETIHAD UÇAĞI AHL'YE ACİL İNDİ

Etihad Havayolları'nın Paris-Abu Dabi seferini yapan yolcu uçağı Türkiye hava sahasındayken, kabin basıncı sistemi devre dışı kalınca Atatürk Havalimanı'na acil iniş yaptı.
  • hayırlı işler:)) oteller:)))
  • ARFF (İtfaiye) ile yapılan bir çok haberde ARFF (itfaiye) yatıyor bir iş yapmıyor havacılıkla ilgisi yok havacılık tazminatı alamaz diye yorumlar yapılmıştı. Bayramın 1. günü gecesi Acil İniş Yapan uçağın emniyetini sağlayan ARFF (itfaiye) ekipleri anında olaya müdahale ediyor. ARFF (itfaiye) ne iş yapar diyenler bu haberide görür umarım.
  • Emergency bildirimi romanya uzerindeyken gelmisti ve ucak 12000 irtifada seyrediyordu.en yakin havalimani romanyadaydi fakat teknik yeterliliginden dolayi ucak rotasi uzerindeki ataturk hl na inis gerceklestirmistir.
  • güzel uçak.motorları daha büyük.340-300 serisine göre yani.ama ethiad pilotları airbus ın fabrikasında bir uçağı hurdaya çıkartmıştı.teslim almaya giden ekipti sanırım.motorlara gaz vermeleriyle uçağın hızlanması bir olmuştu ve yüksekçe bir yerden burun üstü düşmüştü.ön kısım paramparça ve pilotlarda ölmüştü sanırım.uçağa durduğu yerde gaz vermek istemişler ama malesef uçak hareket etmişti galiba.

Edinilen bilgilere göre, içinde 250 yolcusuyla Paris'ten Abu Dabi'ye gitmek için havalanan EY-38 sefer sayılı Airbus 340-600 tipi yolcu uçağının Türkiye hava sahasındayken kabin basıncı sistemi devre dışı kaldı.

A6-EHE tescilli uçağın kaptan pilotu Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kontrol Kulesi'yle irtibata geçerek acil iniş için izin istedi. Atatürk Havalimanı'na acil iniş için gerekli izni alınmasıyla, Devlet Hava Meydanları İşletmesi'ne bağlı itfaiye ve ambulans araçlarının hazır olarak beklediği pistte Etihad Havayolları'na ait uçak 02.35'de başarılı bir şekilde iniş gerçekleştirdi.

Öte yandan, uçağın içerisinde bulunan yolcular otellere yerleştirilirken, arızalanan uçakta da bakım çalışmaları başlatıldı.ETIHAD UÇAĞI AHL'YE ACİL İNDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
hayırlı işler:)) oteller:)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ARFF Neden Var? ~ 6 yıl önce
ARFF (İtfaiye) ile yapılan bir çok haberde ARFF (itfaiye) yatıyor bir iş yapmıyor havacılıkla ilgisi yok havacılık tazminatı alamaz diye yorumlar yapılmıştı. Bayramın 1. günü gecesi Acil İniş Yapan uçağın emniyetini sağlayan ARFF (itfaiye) ekipleri anında olaya müdahale ediyor. ARFF (itfaiye) ne iş yapar diyenler bu haberide görür umarım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İlker ~ 6 yıl önce
Emergency bildirimi romanya uzerindeyken gelmisti ve ucak 12000 irtifada seyrediyordu.en yakin havalimani romanyadaydi fakat teknik yeterliliginden dolayi ucak rotasi uzerindeki ataturk hl na inis gerceklestirmistir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
340-600 ~ 6 yıl önce
güzel uçak.motorları daha büyük.340-300 serisine göre yani.ama ethiad pilotları airbus ın fabrikasında bir uçağı hurdaya çıkartmıştı.teslim almaya giden ekipti sanırım.motorlara gaz vermeleriyle uçağın hızlanması bir olmuştu ve yüksekçe bir yerden burun üstü düşmüştü.ön kısım paramparça ve pilotlarda ölmüştü sanırım.uçağa durduğu yerde gaz vermek istemişler ama malesef uçak hareket etmişti galiba.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000