19 Mart 2009, Perşembe 12:31:22

ERDOĞAN'IN YENİ UÇAĞI: TC-AKK

Seçim yasakları başlayınca Başbakan Recep Tayyip Erdoğan İşadamı Ömer Dinçkök’e ait AK Havacılık ve Ulaştırma Şirketinden özel uçak kiraladı.
  • Seçim yasakları gelene kadar kullandığı devlet uçağının faturalarını kim ödeyecek.Hani daha önce devlet işleri için bu uçakları kullandığını söylüyordu, şimdi neden kullanmıyor.Ozamanki mi yanlıştı, şimdiki mi?O zamanki yanlışsa o dönem faturalarını da devlete ödemesi gerekir.Şimdiki yanlışsa o zaman niye bu kadar masrafa giriyor.Bizler doğruyu bulabilmek için illede birilerinin yasaklar mı koyması lazım.O zamanlar sayın başbakanın devlet malını kendi özel işleri için kullanamıyacağını söylediğimiz de bizi suçlayan arkadaşlar şimdi neredeler.Doğru birdir.Ayrıca bu güne kadar yapılan(kömür,beyaz eşya,nakit vs..)yardımların da hangi kaynaklardan yapıldığının da açıklanması gerekir.Devlet kasasındanmı AKP parti kasasındanmı.
  • sayın editor uyku saatinmi, veya yorumları yayınlamama saatinmi, veya yayınlama kriterin ne, insanı siteden soğutmayın,
  • yaat, yaat, yat uyu. yatın,yatın, uyuyun.
  • BAK BHURADA DOĞRU DÜZGÜN BİR YORUM YAPMANI TERCİH EDERDİM BURASI HERKESE AÇIK BİR KÜRSÜ İLE BU KADAR KINA YAKILMA SÖZLERİ İLE HAKARET ETMENİN ANLAMI YOK BU SADECE SENİN NE KADAR UKALA OLDUĞUNU GÖSTERİR BURASI NE AKP NİN NEDE BAŞKA BİR PARTİNİN DUVARI BURADA YORUM YAPARKEN HAKARET ETMEDEN YORUMUNU YAP KUSURA BAKMA AMA YAPTIĞIN SADECE ŞIMARIKLIK

Seçim propaganda yasaklarının başlaması üzerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan konuşma yapacağı illere gitmek için AK partiyi çağrıştırdığı gerekçesiyle AK Havacılık şirketinden ‘TC-AKK’ kuyruk tescilli özel jet uçağını kiraladı.

Başbakan Erdoğan’ın seçim propaganda yasaklarının başlamasıyla birlikte kiraladığı bu uçak, Fransız uçak imalatçısı Dassault ‘un ürettiği Falcon 900B tipi. 14 kişi taşıyabilen Falcon 900B, 6 bin 600 kilometre menzile sahip.

İşadamı Ömer Dinçkök’e ait AK Havacılık ve Ulaştırma Şirketi Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali'nde faaliyet gösteriyor. Başbakan Erdoğan aynı uçağı 2007 Temmuz ayındaki seçimlerde de kiralamıştı.

ERDOĞAN'IN YENİ UÇAĞI: TC-AKK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

Misafir ~ 9 yıl önce
Seçim yasakları gelene kadar kullandığı devlet uçağının faturalarını kim ödeyecek.Hani daha önce devlet işleri için bu uçakları kullandığını söylüyordu, şimdi neden kullanmıyor.Ozamanki mi yanlıştı, şimdiki mi?O zamanki yanlışsa o dönem faturalarını da devlete ödemesi gerekir.Şimdiki yanlışsa o zaman niye bu kadar masrafa giriyor.Bizler doğruyu bulabilmek için illede birilerinin yasaklar mı koyması lazım.O zamanlar sayın başbakanın devlet malını kendi özel işleri için kullanamıyacağını söylediğimiz de bizi suçlayan arkadaşlar şimdi neredeler.Doğru birdir.Ayrıca bu güne kadar yapılan(kömür,beyaz eşya,nakit vs..)yardımların da hangi kaynaklardan yapıldığının da açıklanması gerekir.Devlet kasasındanmı AKP parti kasasındanmı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
sayın editor uyku saatinmi, veya yorumları yayınlamama saatinmi, veya yayınlama kriterin ne, insanı siteden soğutmayın,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
yaat, yaat, yat uyu. yatın,yatın, uyuyun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
BAK BHURADA DOĞRU DÜZGÜN BİR YORUM YAPMANI TERCİH EDERDİM BURASI HERKESE AÇIK BİR KÜRSÜ İLE BU KADAR KINA YAKILMA SÖZLERİ İLE HAKARET ETMENİN ANLAMI YOK BU SADECE SENİN NE KADAR UKALA OLDUĞUNU GÖSTERİR BURASI NE AKP NİN NEDE BAŞKA BİR PARTİNİN DUVARI BURADA YORUM YAPARKEN HAKARET ETMEDEN YORUMUNU YAP KUSURA BAKMA AMA YAPTIĞIN SADECE ŞIMARIKLIK

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000