25 Temmuz 2012, Çarşamba 15:05:00

EN İYİ GÖLGE UÇAK ALTI!

İstanbul’u etkisi altına alan sıcak ve nemli hava etkisini en çok Atatürk Havalimanı'nda hissettiriyor. İstanbul’un herhangi bir yerindeki sıcak ile yaklaşık on derece fark eden Atatürk Havalimanı apronunda çalışanlar serinlemek için ilginç yollar deniyorlar.
  • beyler bu arada iş kazalarından da bahsetmeliyiy palete elini sıkıştıran olsun valiz dizimize vuruyor gözümüze çarpıyor ama genede uçak sevdamız valız aşkımız
  • o ayt de ne iş yaparlar diyen arkadaşlar davulun sesi dıraşıdan hoş gelirmiş..gel bir gün de göstereyim sizlere ne yapıyoruz..5 tane uçak altı tim var bir vardiyada 40 tane uçak var.matematiğiniz varsa hesaplayın bakalım.yemek yemeden insanlar evlerine gidiyor..sen de bi vardiyada 5 tane uçak yapmaya devam et bakalım...kolay yatışlar....
  • İş çok,para az, zam dalga gecer gibi!!!Allah yardımcınız olsun ramp personeli...
  • Beni bir TGS çalışanıyım. Uçak altından kurtulmuş bir insan'ım AYT' için yazı yazan arkadaşa soruyorum AYT'de günde ortalama kaç uçak iner ATA istasyonu kadar yogunmusunuz??

Ağaç ve gölgenin az olduğu Atatürk Havalimanı’nda çalışanlar aşırı sıcaklardan bunalınca uçakların altında veya uçağın kargo kısmında oturarak serinlemeyi seçiyor.

Atatürk Havalimanı apronunda yerlerin beton olması ve ağaç bulunmaması nedeniyle sıcaklık şehrin herhangi bir yerinden yaklaşık on derece daha sıcak hissedilmesi en çok çalışanları etkiliyor. Atatürk Havalimanı apronunda çalışanlar sıcakların etkisinden korunmak için ilginç yollar deniyor. Bazı işçiler sıcaktan bunalınca uçakların altında serinlemeyi seçerken, bazıları ise uçağın kargo kısmında oturarak serinlemeyi seçiyor. Bu arada firmalar apronda çalışan personelinin sıcaktan etkilenmesi ve aşırı su kaybını önlemek için personele bol bol sıvı dağıtıyor. Sıcaktan bunalan personel su ile kafasını yıkayarak serinlemeye çalışıyor.

Sıcakların etkili olduğu şu günlerde Atatürk Havalimanı’nda uçakların kalkış inişlerinde sorunlar yaşanmazken, sıcak ve nemden dolayı yaşanan ışık kırılmaları uçaklarda ilginç görüntüler oluşmasına neden oluyor.

EN İYİ GÖLGE UÇAK ALTI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

rap teyim ~ 6 yıl önce
beyler bu arada iş kazalarından da bahsetmeliyiy palete elini sıkıştıran olsun valiz dizimize vuruyor gözümüze çarpıyor ama genede uçak sevdamız valız aşkımız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ayt den ~ 6 yıl önce
o ayt de ne iş yaparlar diyen arkadaşlar davulun sesi dıraşıdan hoş gelirmiş..gel bir gün de göstereyim sizlere ne yapıyoruz..5 tane uçak altı tim var bir vardiyada 40 tane uçak var.matematiğiniz varsa hesaplayın bakalım.yemek yemeden insanlar evlerine gidiyor..sen de bi vardiyada 5 tane uçak yapmaya devam et bakalım...kolay yatışlar....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
esb ~ 6 yıl önce
İş çok,para az, zam dalga gecer gibi!!!Allah yardımcınız olsun ramp personeli...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TGS Çalışanı ~ 6 yıl önce
Beni bir TGS çalışanıyım. Uçak altından kurtulmuş bir insan'ım AYT' için yazı yazan arkadaşa soruyorum AYT'de günde ortalama kaç uçak iner ATA istasyonu kadar yogunmusunuz??

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000