03 Şubat 2011, Perşembe 10:14:03

EMNİYET VE GÜVENLİK EĞİTİM MERKEZİ KURULACAK

Atatürk Havalimanı'na AB finansmanı ile 'Sivil Havacılık Eğitim Merkezi' yapılıyor...
  • mışıl mışıl uyusunda büyüsün. avuç içi kadar personeline doğru dürüst bir maaş veremedi gitti... eğitim şart kesinlikle... şarttt aç karnıma olmuyor ama
  • Ülkemizde birçok sivil havacılık eğitimi ile ilgili okul üniversiteler bünyesinde alt yapısı olmadan açılıyor. SHGM, THK ve diğer kuruluşlar bu tarz müstakil girişimler yerine neden üniversitelerle anlaşıp onların alt yapılarına prokol ve işbirlikleri ile destek vermiyorlar. Neden ülkemizde üniversiteler deyince sivil havacılık kuruluşlarının tüyleri diken diken oluyor.
  • SHGM kendi binasını da mı taşıyacak
  • yandaşlar ve cemaat torpillilerine yağlı ballı mevki,makam çıktı , yaşadılar yine....

Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden (SHGM) yapılan açıklamaya göre, Atatürk Havalimanı'nda genel müdürlüğe tahsis edilmiş olan arazide, AB finansmanı ile Sivil Havacılık Eğitim Merkezi yapılacak.

'Türk Sivil Havacılığının Emniyet ve Güvenlik Eğitim İhtiyacı Alanındaki İdari Kapasitenin Artırılması Projesi' kapsamında, AB IPA Fonlarından inşa edilmesi planlanan eğitim merkezi ile ilgili fizibilite çalışmalarına başlandı.

2010 yılında AB'ye yaptığı proje başvurusu kabul edilen SHGM'nin eğitim merkezine ait fizibilite çalışmaları ile devamındaki inşaat çalışmalarının tümü AB fonlarından karşılanacak. Merkezi Finans ve İhale Kurumu tarafından yapılan ihale sonucunda, fizibilite raporunun hazırlanmasında SHGM'ye teknik destek verecek firmanın da Danimarka merkezli Grontmij Carl Bro şirketi olmasına karar verildi.

Fizibilite çalışmalarının 6 ay içinde tamamlanması ve sonrasında eğitim merkezinin AB IPA fonlarından inşası için Merkezi Finans ve İhale Kurumunun tekrar ihaleye çıkması planlanıyor.

SHGM ve fizibilite çalışmalarını yürütecek firmanın yetkililerinin, geçtiğimiz hafta Atatürk Havalimanı 05/23 pistinin 23 pist başında bulunan araziye saha araştırma gezisi düzenlediği de belirtildi.

EMNİYET VE GÜVENLİK EĞİTİM MERKEZİ KURULACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Misafir ~ 7 yıl önce
mışıl mışıl uyusunda büyüsün. avuç içi kadar personeline doğru dürüst bir maaş veremedi gitti... eğitim şart kesinlikle... şarttt aç karnıma olmuyor ama

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Ülkemizde birçok sivil havacılık eğitimi ile ilgili okul üniversiteler bünyesinde alt yapısı olmadan açılıyor. SHGM, THK ve diğer kuruluşlar bu tarz müstakil girişimler yerine neden üniversitelerle anlaşıp onların alt yapılarına prokol ve işbirlikleri ile destek vermiyorlar. Neden ülkemizde üniversiteler deyince sivil havacılık kuruluşlarının tüyleri diken diken oluyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
SHGM kendi binasını da mı taşıyacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
yandaşlar ve cemaat torpillilerine yağlı ballı mevki,makam çıktı , yaşadılar yine....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000