26 Şubat 2009, Perşembe 14:01:51

Emirates AHL'ye acil iniş yaptı

Emirates Havayolları'nın Dubai-Birmingham seferini yapan uçak havadayken bir yolcunun fenalaşması sonucu uçak Atatürk Havalimanı'na acil iniş yaptı.
  • Sayın geveze büyük olasılıkla arap asıllısınız. Ama araplarla Türkleri aynı kefeye koymayalım lütfen.
  • Sevgili geveze burda birşeyi belirtmek istiyorum burda ne güzel havacılık yapıyor diye bahsettiğiniz arapların başında Dubai şeyhi El Maktum var onun zekası ve serveti tartışılamaz ama burdaki önemli olan nokta Emirates tamaen profesyonel havacılar tarafından yönetiliyor ve bunların çoğu Avrupalı, pilotlarında çok büyük bir kısmı Avrupalı ve Amerikalı hafızam beni yanıltmıyor ise Emirates Cargo ve Yolcu uçaklarında 3 Türk kaptanımızda görev almakta.
  • Emiratesin böyle plansız teknik inişler için istanbulu seçmesinin bir kaç nedeni var, evvela Çelebi hava servisi ile full handling anlaşması var, istanbulda bir istasyonu ve onlarca çalışanı var, ortadoğu ve balkanların en iyi havalimanına sahip ve en iyi sağlık hizmetlerini sunabilen bir şehir. son olarak Emiratesin Avrupaya transit uçuşlarındaki güzergahı. bir dipnot İstanbul İstasyonu Emiratesin uçtuğu en iyi 3 istasyondan birisi.
  • insan sağlığı herşeyden önemlidir ve pilotlar bu konuda en hassas kişilerdir üzerlerinde yüzlerce insanın sorumluluğu var, yolcunun beyanatı orada ne ise onu uygulamak zorundadırlar. kalp krizi geçiriyorum derse geçiriyor diye düşüneceksiniz, şüpheci yaklaşımlara er yok havada. bugünde OHY019 iniş için öncelik istedi Kalp krizi geçiren bir hasta nedeniyle ve çok şükür sorunsuz atlatıldı. bu olaylar herzaman yaşanabilir

Yolcunun fenalaşması üzerine Atatürk Havalimanı'ndaki kule yetkilileriyle irtibata geçen kaptan pilot, gerekli onayın verilmesinin ardından uçağı İstanbul'a indirdi.

Rahatsızlanan yolcu, sağlık görevlilerinin ilk müdahalesinin ardından International Hospital'e kaldırıldı. Uçak, gerekli işlemlerin ardından İngiltere'nin Birmingham şehrine hareket etti.

Emirates AHL'ye acil iniş yaptı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 9 yıl önce
Sayın geveze büyük olasılıkla arap asıllısınız. Ama araplarla Türkleri aynı kefeye koymayalım lütfen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Sevgili geveze burda birşeyi belirtmek istiyorum burda ne güzel havacılık yapıyor diye bahsettiğiniz arapların başında Dubai şeyhi El Maktum var onun zekası ve serveti tartışılamaz ama burdaki önemli olan nokta Emirates tamaen profesyonel havacılar tarafından yönetiliyor ve bunların çoğu Avrupalı, pilotlarında çok büyük bir kısmı Avrupalı ve Amerikalı hafızam beni yanıltmıyor ise Emirates Cargo ve Yolcu uçaklarında 3 Türk kaptanımızda görev almakta.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Emiratesin böyle plansız teknik inişler için istanbulu seçmesinin bir kaç nedeni var, evvela Çelebi hava servisi ile full handling anlaşması var, istanbulda bir istasyonu ve onlarca çalışanı var, ortadoğu ve balkanların en iyi havalimanına sahip ve en iyi sağlık hizmetlerini sunabilen bir şehir. son olarak Emiratesin Avrupaya transit uçuşlarındaki güzergahı. bir dipnot İstanbul İstasyonu Emiratesin uçtuğu en iyi 3 istasyondan birisi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
insan sağlığı herşeyden önemlidir ve pilotlar bu konuda en hassas kişilerdir üzerlerinde yüzlerce insanın sorumluluğu var, yolcunun beyanatı orada ne ise onu uygulamak zorundadırlar. kalp krizi geçiriyorum derse geçiriyor diye düşüneceksiniz, şüpheci yaklaşımlara er yok havada. bugünde OHY019 iniş için öncelik istedi Kalp krizi geçiren bir hasta nedeniyle ve çok şükür sorunsuz atlatıldı. bu olaylar herzaman yaşanabilir

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000