19 Ocak 2013, Cumartesi 13:25:37

DHMİ KARLA MÜCADELE İÇİN DÜNYALARI HARCADI!

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Orhan Birdal, hava ulaşımının aksamaması ve yolcuların mağdur olmaması için 1-15 Ocak tarihleri arasında karla mücadele çalışmalarına 873 bin 412 lira harcama yapıldığını açıkladı.
  • İşi ne? Harcayacak tabii, hasbam.
  • Dhmi, Antalya da A kapisinda aprona girmeyi bekleyen calisanlara semsiye dagitacakmis. Fakat bundan dhmi calisanlari yararlanamayacakmis. Cunku onlarin ptt kapisi var bekleme yok.
  • Bu zaten sizin yapmakla mükellef oldugunuz is.Para harcamismis,sanki kendi cebinden harcamis.Devletin parasini millete hizmet icin kullanmis.Birde kullanmasaydin...
  • DHMI genel muduru ucak yakitina soguk gunlerde de-icing sivisi katilmasini emredebilir. O zaman herkes ayvayi yedi...

DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal, yaptığı açıklamada, DHMİ Genel Müdürlüğü olarak 1-15 Ocak tarihleri arasında yoğun kar yağışı nedeniyle karla mücadele çalışması başlattıklarını belirterek, söz konusu tarihler arasında kar yağışının etkili olduğu 34 hava limanında 195 personelin, uçuşların aksamaması ve yolcuların mağdur olmaması amacıyla karla mücadele çalışması yaptığını söyledi.

Havalimanlarında kar temizliğinde kullanılan araçların 319 bin 412 litre yakıt harcadıklarını belirten Birdal, ayrıca uçakların yakıtlarının donmaması amacıyla 554 bin litre de-icing sıvı kullanıldığını bildirdi.

Güvenli, konforlu, yolcu memnuniyetini esas alan bir hizmet anlayışına sahip olduklarını dile getiren Birdal, ''Bu çerçevede karla mücadeleye büyük önem veriyoruz. Mevsimsel zorlukları da aşarak, 4 mevsim 24 saat kesintisiz hizmet vermek için yoğun bir çalışma içindeyiz.

Kış koşullarına her bakımdan hazırlıklı girdik. 2012 yılı Eylül ayında son teknolojiye sahip 62 aracı karla mücadele filomuza katarak, karla mücadele araç sayımızı 341'ye çıkardık. Bu güçlü araç parkı ve yetişmiş elemanlarımızın 24 saat kesintisiz çabaları sayesinde başarılı bir karla mücadelesi sergiledik'' diye konuştu.

1-15 Ocak tarihleri arasında 34 havalimanında 195 personelle karla mücadele çalışması yaptıklarını vurgulayan Birdal, 15 günde toplam 873 bin 412 lira harcama yapıldığını kaydetti.

Söz konusu tarihler arasında kar yağışıyla en fazla mücadele edilen hava limanının İstanbul Atatürk Havalimanı olduğuna dikkati çeken Birdal, Atatürk Havalimanı'nı Ağrı ve Ankara Esenboğa hava limanlarının takip ettiğini söyledi.

Birdal, mevsim koşulları nedeniyle sefer iptallerinin ve gecikmelerin asgariye indirilmesi için çalışmaların aralıksız devam edeceğini belirtti.

DHMİ KARLA MÜCADELE İÇİN DÜNYALARI HARCADI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Volvo ~ 5 yıl önce
İşi ne? Harcayacak tabii, hasbam.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Semsiye ~ 5 yıl önce
Dhmi, Antalya da A kapisinda aprona girmeyi bekleyen calisanlara semsiye dagitacakmis. Fakat bundan dhmi calisanlari yararlanamayacakmis. Cunku onlarin ptt kapisi var bekleme yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dogrucu Davut ~ 5 yıl önce
Bu zaten sizin yapmakla mükellef oldugunuz is.Para harcamismis,sanki kendi cebinden harcamis.Devletin parasini millete hizmet icin kullanmis.Birde kullanmasaydin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DHMI ~ 5 yıl önce
DHMI genel muduru ucak yakitina soguk gunlerde de-icing sivisi katilmasini emredebilir. O zaman herkes ayvayi yedi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000