13 Ağustos 2015, Perşembe 11:13:27

Dalgın kamyon şoförü Atatürk Havalimanı pistine daldı

Cezayir’den İstanbul’a gelen Airbus 330-200 tipi uçağın Atatürk Havalimanı’na inişine saniyeler kala piste giren bir kamyon az kalsın bir faciaya sebep olacaktı. Kulenin dikkati onlarca yolcunun hayatını kurtardı.
  • Dhmi follow me ile apronda turlamaya devam etsin. Etrafta neler oluyor farkında değiller
  • O ucakta kim olmak isterdi,hickimse.
  • Zaten sokaklarda terör estiren sarı damperli kamyon şöförleri uçak kazasına sebep olsaydı nedense hiç şaşırmazdım. SRC verirken eğitimi sorgulamazsanız olacağı bu işte.
  • ISTE TURK BEYNI BIR KERE DAHA TERS CALISTI ADAMIN ISINE NIYE SON VERIYORSUNUZ. ADAM UCAGIN INECEGINI NERDEN BILEBILIR HEM CALISTIRMISLAR HEMDE ISTEN ATMISLAR ALLAH SORSUN ULAN SORSUN

Atatürk Havalimanı’nda kontrolsüz şekilde piste girmeye çalışan bir kamyon faciaya adeta davetiye çıkardı. Cezayir’den İstanbul’a gelen DAH3018 çağrı kodlu Airbus 330-200 tipi uçak önceki gece saat 02.30 civarında Atatürk Havalimanı için alçalmaya başladı.

Uçak Florya yönünden Atatürk Havalimanı’na inmek için hazırlanırken pistte son anda, inşaat çalışmalarını yürüten Makyol şirketine ait bir kamyon olduğu fark edildi. Uçağın inmesine saniyeler kala piste doğru bir kamyonun ilerlediğini fark eden kule, pilota acilen pas geçmesi talimatı verdi. Uçağın kaptan pilotu inişi iptal etti ve pisti pas geçti.

DHMİ ekipleri, pisti ihlal eden ve uçuş emniyetini riske atan kamyon sürücüsünü uyardı ve pisti terk etmesini sağladı. Uçak kısa süre sonra yine aynı piste sorunsuz inişini gerçekleştirdi. Yürekleri ağızlara getiren bu olay sonrası Cezayir Havayolları pilotu, dikkatlerinden dolayı hava trafik kontrolörlerine teşekkür etti.

Aprondaki inşaat çalışmalarında görev yaptığı belirtilen kamyon sürücüsünün işine son verilirken olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

İşte o anlar:

Dalgın kamyon şoförü Atatürk Havalimanı pistine daldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

Follow ~ 3 yıl önce
Dhmi follow me ile apronda turlamaya devam etsin. Etrafta neler oluyor farkında değiller

Yanıtla

Kalan karakter 1000
follow me ~ 3 yıl önce
her kamyonun başına bir follow me vermek lazım haklısın
Realist ~ 3 yıl önce
O ucakta kim olmak isterdi,hickimse.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AFAF ~ 3 yıl önce
NIYE BU BILGIYI VERDIN
773 ~ 3 yıl önce
Zaten sokaklarda terör estiren sarı damperli kamyon şöförleri uçak kazasına sebep olsaydı nedense hiç şaşırmazdım. SRC verirken eğitimi sorgulamazsanız olacağı bu işte.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AFASFA ~ 3 yıl önce
ISTE TURK BEYNI BIR KERE DAHA TERS CALISTI ADAMIN ISINE NIYE SON VERIYORSUNUZ. ADAM UCAGIN INECEGINI NERDEN BILEBILIR HEM CALISTIRMISLAR HEMDE ISTEN ATMISLAR ALLAH SORSUN ULAN SORSUN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kamyon? ~ 3 yıl önce
Bildigim kadariyla adamlara apron egitimi veriliyor, nerenin taksi yolu, nerenin santinye, nerenin girilmeemesi gereken pist oldugunu goruyor adam. Yarim bacak boyunda isaretciler.
?? ~ 3 yıl önce
Saka mı yapıyosun?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000