22 Kasım 2009, Pazar 14:52:34

Çok sayıda uçuş iptal edildi

İstanbul'da etkili olan sis nedeniyle Atatürk Havalimanı'nda bazı iç ve dış hat uçak seferleri iptal edildi.
  • gayet mantıklı bence hemen yarın sabah yerleştirsinler ...böyle saçmalıkmı var sanki duba yerleştiriyorlar kolaymı cat 3 bence değil tam anlayan biri açıklasında aklı evveller ikidebir cat 3 deyip durmasın
  • CAT III ye müsait değil meydanın etrafı. CATIII olmaı için bir sürü teknik şart var. 18 yaklaşmada kuyu gibi derinlik var arkası yol. 36 da ise altından arabalar geçiyor felan. O işler öyle kolay değil. Bu işin çözümü yeni meydan. En az çift paralel CATIIIB sertifikalı bir meydan. İster Avrupa ister Anadolu yakasında. Daha bir sürü uçak gelecek THY ye.
  • evet aynen katılıyorum. sanırım bu olayın uzerine en kısa zamanda cat III kurulur. aslına bakılırsa bu gune kadar istanbul a bu sistemin kurulmaması bir ayıp. cat III için de bildigim kadarıyla arazi uygun.
  • diyelimki ile olmuyor bu işler.

Sis hava trafiğini olumsuz etkiledi. Atatürk Havalimanı'ndan yapılacak olan Kayseri, İzmir, Sivas, Nevşehir, Antalya, Kars, Bodrum, Dalaman, Konya, Adana, Ankara, Kahramanmaraş, Malatya, Şanlıurfa ve Diyarbakır seferleri karşılıklı iptal edildi. Dış hatlarda ise çok sayıda uçuşta 7 ile 1 saat arasında gecikme görülürken, yolcular uzun süre beklemek zorunda kaldı.

Geceden sabah saatlerine kadar Köln, Madrid, Paris, Amsterdam, Londra, Münih, Meşed'ten İstanbul'a gelen uçaklar sisten inemeyince başka hava
meydanlarına yönlendirildi.

Bu sabah yapılması planlanan Atina, Münih, Londra, Bükreş, Milan, Tel Aviv ve Frankfurt uçuşları ise karşılıklı iptal edildi.

Çok sayıda uçuş iptal edildi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Misafir ~ 9 yıl önce
gayet mantıklı bence hemen yarın sabah yerleştirsinler ...böyle saçmalıkmı var sanki duba yerleştiriyorlar kolaymı cat 3 bence değil tam anlayan biri açıklasında aklı evveller ikidebir cat 3 deyip durmasın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
CAT III ye müsait değil meydanın etrafı. CATIII olmaı için bir sürü teknik şart var. 18 yaklaşmada kuyu gibi derinlik var arkası yol. 36 da ise altından arabalar geçiyor felan. O işler öyle kolay değil. Bu işin çözümü yeni meydan. En az çift paralel CATIIIB sertifikalı bir meydan. İster Avrupa ister Anadolu yakasında. Daha bir sürü uçak gelecek THY ye.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
evet aynen katılıyorum. sanırım bu olayın uzerine en kısa zamanda cat III kurulur. aslına bakılırsa bu gune kadar istanbul a bu sistemin kurulmaması bir ayıp. cat III için de bildigim kadarıyla arazi uygun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
diyelimki ile olmuyor bu işler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000