16 Mart 2015, Pazartesi 11:56:14

ÇELEBİ AKADEMİ PROGRAMININ 4.'SÜ EĞİTİME BAŞLADI

Türkiye sivil havacılığının global markası Çelebi’nin, ulusal ve uluslararası alandaki stratejik büyüme hedefleri paralelinde kendi içinden yönetici ve yönetici adaylarını yetiştirmek üzere yürüttüğü Çelebi Akademi programının 4’üncüsü eğitime başladı.
  • bu celebı degısmemıs degısmez de bılgın ve becerınle calıs senı bır yere getırmez toplantıya gırerler havayolu yetkılılerı ıle yalan dan baska bırsey yok bunun ıspatıda bu toplantı sonucu yabancı havayolu yetkılısı clb nın yetkılılerını yemege davet etmıyor ama o calısan bılgılı durust clb memurunu yemege davet edıyorlar bırakın bu torpıllı ust kademe camurda oynasın dursun
  • Bun yöneticilerin hepsi bir palyanco...kimi eğitiyorlar...herkesin emeğiyle oynayıp para kazanmak da akademik bir çalışma oldu bu ülkede...
  • bu olumsuz yorumları anlamak mumkun değil. Birçoğunuzun üzerine para verip alamayacağı eğitimi adamlar vermiş. çelebiyi sevmesemde diğer şirketlere örnek olacak davranış bunlar. o resimdeki herkese yalaka ,kan emici felan denmiş orda çok fazla adamgibi adam var. bu kişilere haksızlık oluyor.
  • Bu firma personelini o kadar fazla ve insafsızca çalıştırıyorki düşünün insanlar altına işiyor, açlıktan bayılıyor, uçağın dikmesine işettiriyor? insan onuruna yakışmayacak durumlar. artı olarak hakkınıda yok denkleştirme yok vergi dilimi diyerek vermemek için on takla atıyor yazık yazık onca ekmek yiyen insan var batacak bu firma batacak...

Türkiye sivil havacılığının global markası Çelebi’nin, ulusal ve uluslararası alandaki stratejik büyüme hedefleri paralelinde kendi içinden yönetici ve yönetici adaylarını yetiştirmek üzere yürüttüğü Çelebi Akademi programının 4’üncüsü eğitime başladı.

Çelebi Akademi, Çelebi’nin global büyüme hedefleri doğrultusunda; yetkinliklerini devamlı geliştiren, yarınlara yetişen değil, yarınları yaratan, çağdaş işletme bilgileri ile donanımlı, geleceğin stratejik mimarisinde el ele çalışan bir iş gücü oluşturmayı amaçlıyor.

Çelebi’yi geleceğe taşıyacak yöneticilerin ve yönetici adaylarının kişisel ve kariyer gelişimlerini destekleyen etkili bir eğitim programı olan Çelebi Akademi ile; şirket içerisinde çalıştıkları iş kolunda deneyimli, konusunda uzman, performansı yüksek, liderlik potansiyeli olan çalışanlara, işletme formasyonu kazandırmak hedefleniyor. Çelebi Akademi katılımcıları, program dahilinde kazandıkları bu bilgileri uzmanlık alanlarında kullanarak, operasyonel süreçler dahil, tüm süreçlerde ticari farkındalık kazanıp, stratejik noktaları daha fazla dikkate alarak, şirket bütününe bakabilir hale geliyorlar.

Geleneksel olarak üniversite işbirlikleri ile hayata geçirilen Çelebi Akademi’nin dördüncüsü, düzenlenen açılış töreni ile eğitime başladı. Bu yıl Kültür Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen Çelebi Akademi IV’ün müfredatı; “Muhasebe ve Finans Yönetimi”, “Pazarlama Yönetimi” ve “Genel Yönetim” ana modüllerindeki çeşitli konulardan oluşuyor. Beş hafta sürecek bu eğitim maratonunda, Kültür Üniversitesi akademisyenlerinin hazırladığı derslerin yanı sıra Çelebi Havacılık Holding ve Çelebi Hava Servisi’nin üst yönetimlerinden önemli isimler de konuk olarak, iş süreçleri ile ilgili bilgi ve tecrübelerini paylaşıyorlar. Çelebi Akademi VI’ün ders programında, ayrıca 5 saatlik seramik atölyesi gibi renkli ve farklı etkinlikler de yer alıyor.

Bugüne kadar pek çok yönetici ve yönetici adayının kariyer gelişimine önemli katkıda bulunan Çelebi Akademi’de bu dönem, farklı istasyonlardan seçilen 20 katılımcı yer alıyor. Çelebi Akademi’nin önceki dönemlerinde eğitim alanlar arasında bulunan Atilla Korkmazoğlu bugün Çelebi Havacılık Holding’de Yer Hizmetleri ve Kargo Başkanı (EMEA) olarak; Taner Sarı, Çelebi Hava Servisi’nde (ÇHS) Operasyon Direktörü; Cem Şensöz, Çelebi GHA New Delhi’de CEO; Burak Kurt, ÇHS’de Kargo Direktörü olarak görev yapıyor. Ayrıca, halen Atatürk, Esenboğa, Antalya, Sabiha Gökçen, Bodrum, Adana İstasyon Başmüdürleri ve bazı istasyonların departman yöneticileri de, yine Çelebi Akademi mezunları arasında yer alıyorlar.

Çelebi Akademi IV için düzenlenen açılış törenine, Çelebi Havacılık Holding, Çelebi Hava Servisi üst yönetiminden önemli temsilciler ile İstanbul Kültür Üniversitesi’nden akademisyenler de katıldılar. Çelebi Havacılık Holding’den Yer Hizmetleri ve Kargo Başkanı (EMEA) Atilla Korkmazoğlu, Yönetim Kurulu Danışmanı Av. Mehmet Kaya, Kalite ve Teknikten Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Talha Göksel, Kurumsal İletişi Müdürü Leyla İrten ile Çelebi Hava Servisi’nden Operasyon Direktörü Taner Sarı, Kargo Direktörü Burak Kurt, Esenboğa İstasyon Başmüdürü Hakan Demiray, Sabiha Gökçen İstasyon Başmüdürü Kürşat Ulutaş, Atatürk Havalimanı (ATA) İstasyon Başmüdürü Ferda Yakar, ATA Ramp Baş Müdür Yardımcısı Murat Andaç, Operasyon Denetmeni Umut Yüzer, IK Direktörü Gökçen Dervişoğlu ve ÇHS IK Direktörü Levent Kaylak, açılış töreninde Çelebi Akademi IV katılımcılarına destek verdiler. Çelebi Havacılık Holding ve Çelebi Hava Servisi IK ekiplerinin de hazır bulunduğu açılış töreni; İstanbul Kültür Üniversitesi’nden Prof. Dr. Mahmut Paksoy, Prof. Dr. Peyami Sefa Çarıkçıoğlu, Yard. Doç. Dr. S. Kadri Mirze, Yard. Doç. Dr. Meltem Ulusan Polat, Dr. Meral Arık Toprak, Dr. Şule Özbaşar, Öğretim Görevlileri Zafer Erkoç ve Alev Oskay’ın da katılımıyla renkli görüntülere sahne oldu.

ÇELEBİ AKADEMİ PROGRAMININ 4.'SÜ EĞİTİME BAŞLADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

eskılerden ~ 3 yıl önce
bu celebı degısmemıs degısmez de bılgın ve becerınle calıs senı bır yere getırmez toplantıya gırerler havayolu yetkılılerı ıle yalan dan baska bırsey yok bunun ıspatıda bu toplantı sonucu yabancı havayolu yetkılısı clb nın yetkılılerını yemege davet etmıyor ama o calısan bılgılı durust clb memurunu yemege davet edıyorlar bırakın bu torpıllı ust kademe camurda oynasın dursun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DAUD ~ 3 yıl önce
Bun yöneticilerin hepsi bir palyanco...kimi eğitiyorlar...herkesin emeğiyle oynayıp para kazanmak da akademik bir çalışma oldu bu ülkede...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ayip ~ 3 yıl önce
bu olumsuz yorumları anlamak mumkun değil. Birçoğunuzun üzerine para verip alamayacağı eğitimi adamlar vermiş. çelebiyi sevmesemde diğer şirketlere örnek olacak davranış bunlar. o resimdeki herkese yalaka ,kan emici felan denmiş orda çok fazla adamgibi adam var. bu kişilere haksızlık oluyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kölelik ~ 3 yıl önce
Bu firma personelini o kadar fazla ve insafsızca çalıştırıyorki düşünün insanlar altına işiyor, açlıktan bayılıyor, uçağın dikmesine işettiriyor? insan onuruna yakışmayacak durumlar. artı olarak hakkınıda yok denkleştirme yok vergi dilimi diyerek vermemek için on takla atıyor yazık yazık onca ekmek yiyen insan var batacak bu firma batacak...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000