18 Haziran 2012, Pazartesi 09:00:16

BİR ÖLÜ SONRA DA YAKIT KRİTİĞİ

Pakistan Hava Yolları'nın (PIA) İslamabad-Manchester seferini yapan PK-701 sefer sayılı uçağı bir yolcunun ölümü ve uçağın "Yakıt kritiğine" girmesi nedeniyle Atatürk Havalimanı'na zorunlu iniş yaptı.
  • sabiha gokcende anlaşmali tekniğin bulunmasımı gerekir divert etmesi için ? divert edersiniz gerekli izinler verilir her şey halledilir. bu yogunlukta PIA ya divert ettir. turk şirketleri gitsin yenişehire insin yok çorluya insin. iki yuzlulukten baska bir şey değildir bu. basbakan gececek diye koca tem otoyoluna 3 saat trafige kapatan zihniyetten ne beklenir ki.
  • sabiha gökçen de pia la anlaşmalı bir teknik bulunmamaktadır. + bütün müdürleri ve superviser ları atatürkte olan o uçak sabihada bürokrasi yogunlugunda çakılır kalır. sonuçta cesetle gelen bi uçak var bi sürü prosedür var savcısı polisi doktoru.
  • 19 ton yakıt vardı 39 tona tamamlandı
  • azerbeycanda ınıs denedıgınden olmasın:)

Edinilen bilgilere göre Pakistan Hava Yolları’na (PIA) ait uçağın Atatürk Havalimanı’na zorunlu iniş yapmasına neden olan şu şekilde gelişti; İçinde 318 yolcusuyla Manchester’a gitmek için İslamabad’tan havalanan Boeing-777 tipi yolcu uçağında bulunan yolculardan İngiliz uyruklu Muhammed Malik Hanif Bhattı fenalaştı.

Uçak Azerbaycan hava sahasındayken, uçağın kaptan pilotu Bakü Haydar Aliyev Havalimanı’na medikal teknik iniş kararı aldı. Bakü’ye iniş için alçalmaya başladığı sırada Bhattı’nın (73) hayatını kaybettiğini öğrenen uçağın kaptan pilotu bu kararından vazgeçerek Manchester’a devam etti. Yoluna devam eden PK-701 sefer sayılı uçak bu kez de Türk hava sahasındayken yakıt kritiğine girdi. Bunun üzerine kaptan pilot İstanbul’a zorunlu iniş yapmak için Atatürk Havalimanı Hava Kontrol Kulesi yetkilileriyle irtibata geçerek zorunlu iniş için izin istedi.

Pakistan Hava Yolları'na (PIA) ait uçak saat 20.35’de Atatürk Havalimanı’na iniş yaparken, hayatını kaybeden Muhammed Malik Hanif Bhattı’nın cenazesi uçaktan indirilerek otopsi yapılmak üzere İstanbul Adli Tıp Morguna kaldırıldı. Yakıt ikmali yapılan Pakistan Havayolları’na ait uçak 21.32’de Manchester’a gitmek üzere tekrar havalandı. 

(Hürriyet)

BİR ÖLÜ SONRA DA YAKIT KRİTİĞİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

ne alaka diyene.. ~ 6 yıl önce
sabiha gokcende anlaşmali tekniğin bulunmasımı gerekir divert etmesi için ? divert edersiniz gerekli izinler verilir her şey halledilir. bu yogunlukta PIA ya divert ettir. turk şirketleri gitsin yenişehire insin yok çorluya insin. iki yuzlulukten baska bir şey değildir bu. basbakan gececek diye koca tem otoyoluna 3 saat trafige kapatan zihniyetten ne beklenir ki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
NE ALAKA ~ 6 yıl önce
sabiha gökçen de pia la anlaşmalı bir teknik bulunmamaktadır. + bütün müdürleri ve superviser ları atatürkte olan o uçak sabihada bürokrasi yogunlugunda çakılır kalır. sonuçta cesetle gelen bi uçak var bi sürü prosedür var savcısı polisi doktoru.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
19 ton yakıt vardı 39 tona tamamlandı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
azerbeycanda ınıs denedıgınden olmasın:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000