06 Aralık 2012, Perşembe 17:27:48

BAKAN'IN UÇUŞ İZİN BELGESİ ORTAYA ÇIKTI

AA, Irak Dışişleri Bakanlığı'nın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız'ın önceki gün Erbil'e inmek üzere havalanan uçağına yönelik çıkardığı 'iniş izni' belgesine ulaştı.
  • Muhteşem rezaletler ve skandallar diz boyu, Recep ise Muhteşem Yüzyıl ile uğraşıyor...
  • Yahu adama sormazlar mı? Yok şu izin vermemiş yok izin belgesi ortaya çıkmış. Netice de toplantıya katılmaya niyet ettin de katılabildin mi? Hayır. 74 milyon nüfuslu bir ülkenin bakanı olarak durumu kurtaracak açıklamalar yaparak/yaptırarak mağduru oynayıp ne kazanacaksınız anlamakta güçlük çekiyorum. Ne oldu 25 milyar dolarlık pazarda avcumuzu yaladıkm ıyalamadık mı? Haticeye değil neticeye bakılır. Onca bürokratına, onca kadrona, onca forsuna rağmen kürt yönetimi seni oraya indirtmedi ben bunu gördüm bunu okudum. Moderatör de işine gelen yorumu yayınlıyor, işine gelmeyeni yayınlamıyor galiba. Niye takip ediyoruz ki bu siteyi, okuyup geçelim bari.
  • Sorum şu; Bizim 1. receb ırak devlet başkanı maliki ile niye muhatap olmuyor da, abd'nin adamı peşmerge ağası barzani ile muhatap oluyor? Hadi bakalım bademler çalıştırın şu saksıları:) Sorumu yayınlayın lütfen.
  • NEDEN SINIRLARIMIZI KAPATMIYORSUNUZ.??? NEDEN CAHILLERLE UGRASIYORSUNUZ.??? ONLARIN KENDILERINE GÖRE SIDDET ve INSANLARIMIZI ÖLDÜRMEKTEN KENDILERINE GÖRE MARIFET SAYIYORLAR.??? AMA AMACLARINA ULASAMIYACAKLAR. TÜRKIYE BOLUNMEZ ve KIMSENINDE GUCU YETMIYECEKTIR. AKILLI KURTLERDE BIZIM KARDESIMIZDIRLER. BIZDE INSAN AYIRIMI YOK. HEPIMIZ KARDESIZ. AMA SINIRLARIMIZ KAPATILSIN.

Anadolu Ajansı'nın (AA) ulaştığı belgeye göre Türk Büyükelçiliği, Irak Dışişleri Bakanlığı'na 3 Aralık tarihinde ''çok acil'' koduyla gönderdiği yazıyla Enerji Bakanı Taner Yıldız'ın başkanlığındaki Türk heyetinin 4 Aralık'ta C-560 tipi özel uçakla Erbil'e yapacağı ziyaret için gerekli iznin alınmasını talep etti. Yazıda, uçağın havalanmasından itibaren 48 saat süreyle uçuş ve Erbil'e iniş izni istendi. Başvuruya uçuş rotası ve gerekli formun eklendiği belirtildi.

Irak Dışişleri Bakanlığı Protokol Dairesi'nden aynı gün Irak Sivil Havacılık İdaresi'ne ''çok acil ve ivedi'' kaydıyla gönderilen yazıda ise, 4 Aralık Salı günü Türk Enerji Bakanı ve beraberindeki heyetin Erbil'e inişinin uygun olduğu, gerekli düzenlemelerin yapılması ricasıyla tebliğ ediliyor.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve beraberindeki resmi heyeti taşıyan Başbakanlık'a ait uçak önceki gün İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan havalandığı sırada Bağdat'tan uçuş iznine iptal haberi gelmişti.

Resmi heyeti arayan Türkiye'nin Bağdat Büyükelçiliği yetkilileri ''teknik sebeplerle'' uçağın Erbil'e iniş yapamayacağının kendilerine bildirildiğini iletmiş, bunun üzerine saat 12.00 sıralarında havalanan uçak Kayseri'ye zorunlu iniş yapmıştı.

BAKAN'IN UÇUŞ İZİN BELGESİ ORTAYA ÇIKTI

Facebook Yorum

Yorumlar

İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
Muhteşem rezaletler ve skandallar diz boyu, Recep ise Muhteşem Yüzyıl ile uğraşıyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Netice ~ 5 yıl önce
Yahu adama sormazlar mı? Yok şu izin vermemiş yok izin belgesi ortaya çıkmış. Netice de toplantıya katılmaya niyet ettin de katılabildin mi? Hayır. 74 milyon nüfuslu bir ülkenin bakanı olarak durumu kurtaracak açıklamalar yaparak/yaptırarak mağduru oynayıp ne kazanacaksınız anlamakta güçlük çekiyorum. Ne oldu 25 milyar dolarlık pazarda avcumuzu yaladıkm ıyalamadık mı? Haticeye değil neticeye bakılır. Onca bürokratına, onca kadrona, onca forsuna rağmen kürt yönetimi seni oraya indirtmedi ben bunu gördüm bunu okudum. Moderatör de işine gelen yorumu yayınlıyor, işine gelmeyeni yayınlamıyor galiba. Niye takip ediyoruz ki bu siteyi, okuyup geçelim bari.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Padişah ~ 5 yıl önce
Sorum şu; Bizim 1. receb ırak devlet başkanı maliki ile niye muhatap olmuyor da, abd'nin adamı peşmerge ağası barzani ile muhatap oluyor? Hadi bakalım bademler çalıştırın şu saksıları:) Sorumu yayınlayın lütfen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
IRAK DEVLETINI TEBRIK EDIYORUM ~ 5 yıl önce
NEDEN SINIRLARIMIZI KAPATMIYORSUNUZ.??? NEDEN CAHILLERLE UGRASIYORSUNUZ.??? ONLARIN KENDILERINE GÖRE SIDDET ve INSANLARIMIZI ÖLDÜRMEKTEN KENDILERINE GÖRE MARIFET SAYIYORLAR.??? AMA AMACLARINA ULASAMIYACAKLAR. TÜRKIYE BOLUNMEZ ve KIMSENINDE GUCU YETMIYECEKTIR. AKILLI KURTLERDE BIZIM KARDESIMIZDIRLER. BIZDE INSAN AYIRIMI YOK. HEPIMIZ KARDESIZ. AMA SINIRLARIMIZ KAPATILSIN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000