09 Ağustos 2014, Cumartesi 12:22:26

BAKAN ELVAN EUROCONTROL RAPORUNU DEĞERLENDİRDİ

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatı'nın (EUROCONTROL) 2013 yılı Performans Raporu'nu değerlendirdi.
  • Sayın Bakan; Dhmi çalışanları mesai mefhumu gözetmeksizin çalışarak tarih yazıyor.Ülkemiz havacılığı havalanıyor ama eurocontrolden alınan havacılık tazminatı aynı yerinde sayıyor.
  • Atatürk havalimanı kral tv nin top 5 listesine bile giremez..
  • EUROCONROL ?
  • Son 3 günde olanlardan sonra AHLyi sıralamaya bile almam ben.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme (UDH) Bakanı Lütfi Elvan, Türkiye'de havalimanlarının trafik hacmi önemli oranda artarken gecikmelerin azaldığını belirterek, "Örneğin Atatürk Havalimanı'nda iniş trafiğinde gecikme 2012'de 2,2 dakika iken, bu rakam 2013'te 0,5 dakikaya düştü" dedi.

Bakan Elvan, Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatı'nın (EUROCONTROL) 2013 yılı Performans Raporu'nu değerlendirdi.

Söz konusu raporda havalimanlarının trafik sayısı ve hava seyrüsefer performansının incelendiğini anlatan Elvan, buna göre Atatürk Havalimanı'nın 2013 yılında trafik sayısının 2012'ye göre yüzde 12,3 artarak 395 bine çıktığını ve bu alanda Avrupa 5'inciliğine yükseldiğini söyledi.

Trafik yoğunluğuna rağmen gecikmelerde azalma yaşandığına dikkati çeken Elvan, "Atatürk Havalimanı'nda iniş trafiğinde gecikme 2012'de 2,2 dakika iken, bu rakam 2013'te 0,5 dakikaya düştü. Trafik hacmine göre yaşanan iniş kalkış gecikmeleri en düşük seviyeye geriledi. Atatürk Havalimanı'nda iniş trafiklerinin yüzde 64'ünün, kalkış trafiklerinin yüzde 85'inin zamanında gerçekleştirildiği raporda yer alıyor" diye konuştu.

"Antalya Havalimanı basamak atladı"

Rapora göre Antalya Havalimanı'nın önceki yıllara nazaran bir çok alanda basamak atladığını belirten Elvan, "Bu havalimanımız, trafik hacmi sıralamasına göre 2013'te 166 bin trafik sayısıyla Avrupa'da 25. sırada yer aldı. 2013'te Antalya Havalimanı'nda iniş trafiklerindeki gecikmeler 0,4 dakika oldu. İniş trafiklerinin yüzde 70'i, kalkış trafiklerinin de yüzde 78'i zamanında gerçekleşti" ifadelerini kullandı.

Elvan, söz konusu raporda Sabiha Gökçen Havalimanı'nın da 145 bin trafik sayısıyla Avrupa'da 28. sırada yer aldığını söyledi.

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda trafik sayısının, 2013 yılında, önceki yıla göre yüzde 19,3 arttığını vurgulayan Elvan, bu havalimanında iniş trafiklerinin yüzde 74'ünün, kalkış trafiklerinin de yüzde 86'sının zamanında gerçekleştiğini kaydetti.

Esenboğa Havalimanı 47'nci sırada

Elvan, 2013'te Esenboğa Havalimanı'nın ise 91 bin trafik sayısıyla Avrupa'da 47'nci sırada yer aldığını söyledi. Trafik sayısının, 2012'ye göre yüzde 12,6 arttığı Esenboğa Havalimanı'nda, iniş trafiklerinde herhangi bir gecikme yaşanmadığını anlatan Elvan, kalkış trafiklerinin de yüzde 89'unun zamanında gerçekleştiğini belirtti.

BAKAN ELVAN EUROCONTROL RAPORUNU DEĞERLENDİRDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

İsim / Rumuz ~ 4 yıl önce
Sayın Bakan; Dhmi çalışanları mesai mefhumu gözetmeksizin çalışarak tarih yazıyor.Ülkemiz havacılığı havalanıyor ama eurocontrolden alınan havacılık tazminatı aynı yerinde sayıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Atatürk havalimanı kral tv nin top 5 listesine bile giremez..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
EUROCONROL ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Son 3 günde olanlardan sonra AHLyi sıralamaya bile almam ben.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SAW 'CI ~ 4 yıl önce
Eurocontrol de senin gibi sığ düşünmüyor. rahat ol.O havada uçak düşse sefa yapacağın kesin.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000