20 Ekim 2011, Perşembe 17:09:22

ATC'LER SEKTÖRÜN OYUNCULARIYLA BULUŞTU

50. Dünya Hava Trafik Kontrolörleri günü, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Konferans Salonu'nda düzenlenen bir çalıştayla kutlandı.
  • BTS yi bu konuda tebrik ederim. Bir tarafta yetkisiz yetkililer Antalya'da yer içerler. Bir tarafta da sektörün gerçek aktörleri buluşturulur. Sorunların yemeklerde değil çalışanlara sorularak çözülebileceğini öğrenseler şu DHMİ yöneticileri.
  • Niye Kavga olacak ki; Türkiye uçuyor,uçuruluyor kim rahatsız ki..
  • iyisiniz hossunuz eminim isinizinde ehlisiniz ama sizi kimse dinlemez. Ulkede herseyi basbakana soruyorlar. Birde bir iki bakana. Bunun adi Cumhuriyet. NE yazik ki o bakanlari siz SE-CE-MI-YOR-SU-NUZ! Kendileri bile gorevlerini TVden ogreniyorlar.
  • sesi guzel kadınlar genelde cirkin olurmus :) bir turk atasozu
Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) tarafından düzenlenen çalıştaya BTS, TATCA, TALPA, Gökkuşağı Hareketi üyeleri, UTED Onursal Başkanı ve AirportHaber Başyazarı Sefa İnan, Servet Başol, Ünal Başusta ve Bahadır Altan gibi isimler katıldı.

Sektörün önemli oyuncuları olan Hava Trafik Kontrolörleri ile pilotları da bir araya getirmesi açısından büyük önem taşıyan çalıştayda, Hava Trafik Kontrolörleri ve pilotlar yaşadıkları ortak sorunlardan bahsetti.

Gelişen sektörde uçak ve trafik sayısının artmasına rağmen sistemin gerektirdiği altyapı hazırlıklarının yapılmadığı, buna rağmen havacılığın büyüdüğü, hava trafik kontrölörlerinin sayısının ve hava trafik sisteminin yetersiz kaldığı belirtildi.

Hava trafik çalışanların yaşadıkları sorunları dile getirecekleri bir ortam bulunmadığının da dile getirildiği toplantıda, sistemi yürütenlerin güçsüz kaldığı, havacılığı gittikçe büyüten otoritelerin altyapı çalışmalarına girmediği ifade edildi.

Toplantının sonunda bütün yaşanan aksamaları önce kendi aralarında çözmek üzere anlaşan havacılık çalışanları, sorunları ilerleyen aşamalarda yetkililere ulaşarak çözüme kavuşturma kararı aldı.

Bu arada toplantıya Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, DHMİ ve Hava-İş'ten herhangi bir üst düzey yetkilinin katılmaması gözlerden kaçmadı.

Türkiye Hava Trafik Kontrolörleri Derneği Başkanı Birol Bilgin’in çok özel açıklamaları için tıklayınız

İşte BTS’nin düzenlediği o çalıştay’dan AirportHaber’in çektiği kareler...


©AirportHaber.com

ATC'LER SEKTÖRÜN OYUNCULARIYLA BULUŞTU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 7 yıl önce
BTS yi bu konuda tebrik ederim. Bir tarafta yetkisiz yetkililer Antalya'da yer içerler. Bir tarafta da sektörün gerçek aktörleri buluşturulur. Sorunların yemeklerde değil çalışanlara sorularak çözülebileceğini öğrenseler şu DHMİ yöneticileri.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Niye Kavga olacak ki; Türkiye uçuyor,uçuruluyor kim rahatsız ki..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
iyisiniz hossunuz eminim isinizinde ehlisiniz ama sizi kimse dinlemez. Ulkede herseyi basbakana soruyorlar. Birde bir iki bakana. Bunun adi Cumhuriyet. NE yazik ki o bakanlari siz SE-CE-MI-YOR-SU-NUZ! Kendileri bile gorevlerini TVden ogreniyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
sesi guzel kadınlar genelde cirkin olurmus :) bir turk atasozu

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000