21 Ocak 2016, Perşembe 11:57:29

Atatürk Havalimanı'ndan uçak kalkamıyor.

Atatürk Havalimanı'ndaki hava radarı arıza yaptı. Bütün uçuşlar durduruldu.
  • çabuk başmüdürü görevden alın :)) böyle bir hata olabilir mi çok ayıpp :))
  • Ariza kaynagi telekom denilerek isin icinden siyrilmaya calisiliyor. Koskoca devlet kurumunun telekom disinda yedegi yok mu. Siz nasil bir kurumsunuz. Sizin turksat uydusunda yedeginiz yokmu. Telekom hatti gitti diye ariza olur mu. Aninda yedek hat devreye girmesi gerekir. Bankalar bile telekom altyapsina guvenmiyor alternatif olarak turkcell vodafone vs mobil altyapi kullaniyorlar. Telekoma alternatif cok ama iste zihniyet memurluk olunca isler yurumuyor.
  • Bu tür sıkıntılar olur, sakin olmak lazım. Misal ben de zamanında THY mülakatından elenmiştim, hem de inanır mısınız sadece 7 dakikada! Bariz bir hata vardı ortada. Ama çalışkanlığımla (herkes bilir çalışkan olduğumu, bilhassa THYdeki kaptan abilerim) yılmadan devam ettim ve o kuruma girdim. Şimdi demek istediğim, ben hatadan dolayı kuruma küsseydim olur muydu, olmazdı tabi ki. Alın işte cevabını da ben verdim :) Yanı demem odur ki herkes hata yapabilir, olgunluk göstermek gerek.
  • Türktelekom 1.Grub tazminata geçirilsin.Yedek hatta gider aman deyin.

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda sık sık yaşanan radar arızalarına bir yenisi daha eklendi. Sistemde yaşanan arıza nedeniyle havalimanından kalkışlar durduruldu. Şu sıralarda sadece uçakların inişine izin veriliyor. 

Edinilen bilgiye göre; hava trafiğinde kalkışlara izin verilmediği ve çok sayıda uçağın radar arızasının giderilmesi için sırada beklediği öğrenildi.

Uçakların inişlerine de kontrollü olarak izin veriliyor.

(Güncellendi 12:28) Atatürk Havalimanı'ndaki radar arızasının 45 dakikadır devam ettiği ve sistemi Ankara saha kontrol mrkezinin devraldığı öğrenildi. Bu nedenle kalkışlar kontrollü olarak 10 dakikada bir yapılırken, inişler ise kontrollü yapılmaya devam ediyor.

©AirportHaber

Atatürk Havalimanı'ndan uçak kalkamıyor.

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

çabuk ~ 2 yıl önce
çabuk başmüdürü görevden alın :)) böyle bir hata olabilir mi çok ayıpp :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Smart ~ 2 yıl önce
Ariza kaynagi telekom denilerek isin icinden siyrilmaya calisiliyor. Koskoca devlet kurumunun telekom disinda yedegi yok mu. Siz nasil bir kurumsunuz. Sizin turksat uydusunda yedeginiz yokmu. Telekom hatti gitti diye ariza olur mu. Aninda yedek hat devreye girmesi gerekir. Bankalar bile telekom altyapsina guvenmiyor alternatif olarak turkcell vodafone vs mobil altyapi kullaniyorlar. Telekoma alternatif cok ama iste zihniyet memurluk olunca isler yurumuyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
earas4life ~ 2 yıl önce
Bu tür sıkıntılar olur, sakin olmak lazım. Misal ben de zamanında THY mülakatından elenmiştim, hem de inanır mısınız sadece 7 dakikada! Bariz bir hata vardı ortada. Ama çalışkanlığımla (herkes bilir çalışkan olduğumu, bilhassa THYdeki kaptan abilerim) yılmadan devam ettim ve o kuruma girdim. Şimdi demek istediğim, ben hatadan dolayı kuruma küsseydim olur muydu, olmazdı tabi ki. Alın işte cevabını da ben verdim :) Yanı demem odur ki herkes hata yapabilir, olgunluk göstermek gerek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
adımopter ~ 2 yıl önce
Türktelekom 1.Grub tazminata geçirilsin.Yedek hatta gider aman deyin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000