07 Mart 2017, Salı 11:44:23

Atatürk Havalimanı'nda yeni güvenlik önlemi

Üst düzey güvenlik önlemleri ile korunan Atatürk Havalimanı'nda yeni bir uygulama daha hayata geçti.
  • Bu cihaz etd cihazı ve parmak izi ile falan alakası yok. Ayrıca yeni değil yaklaşık 2 yıldır kullanılıyor AHL'de. YENİ HABER GİBİ VERİLECEK BİR DURUM YOK..
  • bu ve diğer güvenlik uygulamalarını istisnasız herkese uygulayabilmemiz önemli gerisi boş.
  • Havalimanlarımızdaki güvenlik önlemleri oldukça kaliteli ve üst seviyededir. Ancak, güvenlik görevlilerimiz nezaketten yoksun ve çok kasıntılar. Gülümseyerek ve kibar olunarak ta güvenlik sağlanabilir.
  • Evet gidenlere her türlü önlemi yapıyoruz da, ya gelenlere, hergun ülkemize isidci tajikistan pjjleri geliyor , Özbek Türkmen sabikalilar geliyor,suriyelileri hic söylemiyorum zaten. Hani nerde güvenli ,huzurlu Türkiye.. bomba patladi 27 insan kurban gitti kim yaptı tajik pijleri, reina basıldı kim yapti urumcili uygur türkü kim bunlar işidli , gelenlerede bi güvenlik soruşturması yapıp alsana ülkeye, Amerikalarda sistem inhibited verince yolcu gidemiyor oraya ,bizde neden yok ??? Biz ki amerikaya hükmetmis bir ülkeyiz neden terörist yuvasına cevirilmesine izin veriliyor

Üst düzey güvenlik önlemleri ile korunan Atatürk Havalimanı'nda yeni bir uygulama daha hayata geçti.

Havalimanındaki yolcu giriş salonlarına kurulan sistemde yolculardan alınan parmak izi, üzerlerinden alınan örnekler bir cihazda işleme sokuluyor. 

Cihaz, üzerinden örnekler alınan yolcunun tehlikeli bir maddeye dokunma ve bulaşma durumunu inceliyor. Birkaç defa tekrarlanan test sonucunda cihazın verdiği uyarıya göre ise yolcu polise teslim ediliyor. 

Öte yandan bu sistem yaklaşık iki yıldır dünyanın önemli havalimanlarında da uygulanıyor.

AirportHaber

Atatürk Havalimanı'nda yeni güvenlik önlemi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

uzman ~ 1 yıl önce
Bu cihaz etd cihazı ve parmak izi ile falan alakası yok. Ayrıca yeni değil yaklaşık 2 yıldır kullanılıyor AHL'de. YENİ HABER GİBİ VERİLECEK BİR DURUM YOK..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
herkes aranmalı ~ 1 yıl önce
bu ve diğer güvenlik uygulamalarını istisnasız herkese uygulayabilmemiz önemli gerisi boş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adem Büyükölmez ~ 1 yıl önce
Havalimanlarımızdaki güvenlik önlemleri oldukça kaliteli ve üst seviyededir. Ancak, güvenlik görevlilerimiz nezaketten yoksun ve çok kasıntılar. Gülümseyerek ve kibar olunarak ta güvenlik sağlanabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Melek ~ 1 yıl önce
Evet gidenlere her türlü önlemi yapıyoruz da, ya gelenlere, hergun ülkemize isidci tajikistan pjjleri geliyor , Özbek Türkmen sabikalilar geliyor,suriyelileri hic söylemiyorum zaten. Hani nerde güvenli ,huzurlu Türkiye.. bomba patladi 27 insan kurban gitti kim yaptı tajik pijleri, reina basıldı kim yapti urumcili uygur türkü kim bunlar işidli , gelenlerede bi güvenlik soruşturması yapıp alsana ülkeye, Amerikalarda sistem inhibited verince yolcu gidemiyor oraya ,bizde neden yok ??? Biz ki amerikaya hükmetmis bir ülkeyiz neden terörist yuvasına cevirilmesine izin veriliyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000