08 Kasım 2017, Çarşamba 14:23:35

Atatürk Havalimanı'nda yeni dolandırıcılık yöntemi

Atatürk Havalimanı’nda yeni bir dolandırıcılık yöntemi, bu kadarına da pes dedirtti.
  • BU TÜR DAVRANIŞLAR ARAP KÜLTÜRÜNÜN SONUCU MAALESEF BU ÜLKEYİ YÖNETENLERDE AYNI MENSUPDAN OLDUĞU İÇİN GÖZ YUMUYORLAR GİDİN AVRUPADAKİ HAVALİMANLARINA BU MANZARAYI GÖREMEZSİNİZ.ADAMLAR BUNLARIN YAPI VE DAVRANIŞLARINI BİLDİĞİ İÇİN (MÜLTECİ)VATANLARINA DAHİ ALMADILAR.BU İNSANLARI AYAKTA ALKIŞLIYORUM.KENDİ HALKINI DÜŞÜNMEK BU OLSA GEREK.
  • Özellikle Bostancı Deniz otobüsünün orada bulunan taksiciler bu numarayı çok yapar dikkat derim
  • Ülkede güvenlik çok zor durumda. Bunlara bakacak polis bile yok maalesef. İnin geliş katına, taksici mafyası orayı pazar yerine çevirmiş. Bir polisin gelip bunlara birşey dediğini duydunuz mu. Neden çünkü ülkede polis kalmadı. Dilenci de olur taksici rezilliğide.
  • yakinda tgs personelide dilenmeye baslar 1.600 tl maaş zeytin kilosu 28 tl kira 900 tl istanbul gibi yerde gelde yaşa bu zulmu tapanlarda iktidarin adamlari .yazik cok yazik

Atatürk Havalimanı’nda yeni bir dolandırıcılık yöntemi, bu kadarına da pes dedirtti.

Atatürk Havalimanı emniyeti bugünlerde yeni bir dolandırıcılık yöntemine karşı mücadele etmeye başladı. İddiaya göre, farklı yaş gruplarında aile görüntüsündeki dolandırıcılar, çevrelerindeki vatandaşlara duygu sömürüsü yaparak binlerce TL’yi cebe indiriyor.

Filmleri aratmayan senaryoyu film yıldızı profesyonelliği ile hayata geçiren dolandırıcılar, yanlarına aldıkları çocukları kullanarak vatandaşların duygularını istismar ediyor. Airporthaber’in edindiği bilgilere göre, ilginç dolandırıcılık senaryosu şu şekilde sahneleniyor.
Aile görüntüsündeki dolandırıcılar, Atatürk Havalimanı’nda kalabalık bölgeleri kendilerine hedef olarak seçiyor.

Yanlarında hiçbir şeyden haberi olmayan çocuğun kanser olduğunu iddia ederek telefonla birileri ile konuşma numarası yapıyorlar.

Karşı taraftan tedavi için acil para göndermelerini isteyen dolandırıcılar, olumsuz yanıt almış gibi davranıyor ve göz yaşı dökmeye başlıyorlar. Konuşmaya ister istemez tanık olan vatandaşlar ise olan biten karşısında kayıtsız kalamıyor. Konuşmaları duyanlar aralarında para toplayarak dolandırıcılara veriyorlar. Parayı alan dolandırıcılar ise adeta sırra kadem basıyor. Bir sonraki gün bu kez farklı oyuncularla aynı senaryo sahneleniyor. Atatürk Havalimanı emniyetini şaşkına çeviren bu dolandırıcılık numarasına karşı polis teyakkuza geçerken, bugün öğlen saatlerinde bir karı koca aynı yöntemle para toplarken suçüstü yakalandı. Beraberlerinde üç yaşında bir erkek çocuğu da bulunan karı koca, polis tarafından sorgulanmak üzere havalimanı emniyetine götürüldü.

©AirportHaber

Atatürk Havalimanı'nda yeni dolandırıcılık yöntemi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

sf ~ 7 ay önce
BU TÜR DAVRANIŞLAR ARAP KÜLTÜRÜNÜN SONUCU MAALESEF BU ÜLKEYİ YÖNETENLERDE AYNI MENSUPDAN OLDUĞU İÇİN GÖZ YUMUYORLAR GİDİN AVRUPADAKİ HAVALİMANLARINA BU MANZARAYI GÖREMEZSİNİZ.ADAMLAR BUNLARIN YAPI VE DAVRANIŞLARINI BİLDİĞİ İÇİN (MÜLTECİ)VATANLARINA DAHİ ALMADILAR.BU İNSANLARI AYAKTA ALKIŞLIYORUM.KENDİ HALKINI DÜŞÜNMEK BU OLSA GEREK.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
misafir ~ 7 ay önce
Özellikle Bostancı Deniz otobüsünün orada bulunan taksiciler bu numarayı çok yapar dikkat derim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Güvenlik ~ 7 ay önce
Ülkede güvenlik çok zor durumda. Bunlara bakacak polis bile yok maalesef. İnin geliş katına, taksici mafyası orayı pazar yerine çevirmiş. Bir polisin gelip bunlara birşey dediğini duydunuz mu. Neden çünkü ülkede polis kalmadı. Dilenci de olur taksici rezilliğide.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tgs ~ 7 ay önce
yakinda tgs personelide dilenmeye baslar 1.600 tl maaş zeytin kilosu 28 tl kira 900 tl istanbul gibi yerde gelde yaşa bu zulmu tapanlarda iktidarin adamlari .yazik cok yazik

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tgs ~ 7 ay önce
Bir paket makarna, bir torba kömür uğruna oy verenler ülkenin geldiği durumun vebalini kaldırabilecekler mi acaba ?
bgs ~ 7 ay önce
ama yine de oyunu verirsin...değil mi ? iktidar çok bile veriryor! Size 600 tl de verse sesiniz çıkmaz nasılsa...o kadar yol yaptılar.di mi ?
tayyipçi ~ 7 ay önce
TGS bgs bilmeyen diyecektim 15 yıl önce asgari ücretle arkadaşlar hergün kavurma yiyiyordu

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000