04 Şubat 2017, Cumartesi 10:23:17

Atatürk Havalimanı'nda şüpheli araç paniği

Atatürk Havalimanı girişinde beyaz panelvan bir minibüs polisin ’Dur’ ikazına uymayınca tekerleklerine ateş açıldı. Minibüs 'U' dönüşü yaparak ters istikamete kaçtı. Minibüsle kaçan 3 şüpheli aranıyor.
  • YAKALANDILAR MI?
  • Göz göre göre hem de kocaman minibüsle nasıl kaçabilir aklım almıyor. Bu havalimanının bağlantı yollarında mobese yok mu? Araç nasıl takip edilememiş ve bulunamamış? Öyle görünüyor ki ve Ne yazık ki Yaşadıklarımızdan hiç ders almamışız.
  • akılsız bir yorumcuda bireysel silahlanma şart demiş, o dediğin aklı selim okuyan toplumlarda belki mümkün olur. zaten o da hobisine olur. konusarak anlasılır. ama sen ve senin gibiler bu toplumu daha da germek icin havaya ates falan acarsınız. durum bundan ibaret.
  • Bireysel silahlanma şart.Reina Terör eyleminde silahı olan biri olsa belki bukadar insan ölmezdi.Belirli meslek gruplarındaki iyi eğitimli insanlara silah taşıma ruhsatı verilmeli..

Olay, bu sabah saat 04.05 sıralarında Atatürk Havalimanı ana girişinde bulunan uygulama noktasında yaşandı.

İddiaya göre, havalimanı girişinde görev yapan polis ekipleri şüphelendikleri bir panelvan aracı durması için ikaz ederek kontrol noktasına yönlendirdi. İçerisinde üç kişi bulunduğu belirtilen beyaz panelvan minibüs 'dur' ihtarına uymayarak geldiği yönün ters istikametine hareket ederek kaçtı.

Bu sırada uygulama noktasında ki polis ekipleri aracın tekerleklerine ateş açarak şüphelilerin peşine düştü. Yaşanan olayla ilgili Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ile Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekiplerine bilgi verildi. Aracın ters yönde gittiği ve arkasından polis ekiplerinin takip ettiği öğrenildi.

Olaya ilişkin taksi şoförü Saffet Yiğit, "Şüpheli bir araç polis noktasına doğru geldi. Polis arkadaşlar hareketlerinden şüphelendi. Ve aşağıya doğru çekmesini rica etti. Araç durmayıp üstlerine doğru gidince polis ateş etmeye başladı. Araçta 'U' dönüşü yaparak ters istikamete doğru hareket etti. Durum bundan ibaret. Rabbim bizi böyle vatan hainlerinden polisimizi askerimizi korusun" dedi.

Atatürk Havalimanı'nda şüpheli araç paniği

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

SONUÇ ~ 1 yıl önce
YAKALANDILAR MI?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Nasıl Kaçabilir ~ 1 yıl önce
Göz göre göre hem de kocaman minibüsle nasıl kaçabilir aklım almıyor. Bu havalimanının bağlantı yollarında mobese yok mu? Araç nasıl takip edilememiş ve bulunamamış? Öyle görünüyor ki ve Ne yazık ki Yaşadıklarımızdan hiç ders almamışız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hayri ~ 1 yıl önce
akılsız bir yorumcuda bireysel silahlanma şart demiş, o dediğin aklı selim okuyan toplumlarda belki mümkün olur. zaten o da hobisine olur. konusarak anlasılır. ama sen ve senin gibiler bu toplumu daha da germek icin havaya ates falan acarsınız. durum bundan ibaret.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bireysel ~ 1 yıl önce
Bireysel silahlanma şart.Reina Terör eyleminde silahı olan biri olsa belki bukadar insan ölmezdi.Belirli meslek gruplarındaki iyi eğitimli insanlara silah taşıma ruhsatı verilmeli..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000