21 Temmuz 2015, Salı 08:54:42

Atatürk Havalimanı'nda rekor geldi

Atatürk Havalimanı'nda bayramın son günü kırılması beklenen rekor dün kırıldı. Kaç uçak Atatürk Havalimanı'nı kullandı?
  • istanbuldan Brüksel e uçuşu bekliyordum o sırada Karnım açtı. restorana doğru yuruyordum pizza alcaktim ben birşey demeden restoran calisani biz kapalıyiz diye üstüme bağırdı. neye ugradigimi sasirdim. iyiki terlik yada fırını fırlatma üzerime. geceydi ama cok actim. Bu şekil devam ederse müşteri kayıp edersiniz.
  • Güzel bir haber paylaşıyorum http://www.haberhurriyeti.com/dogal-cevreye-zarar-veren-proje-olamaz-126668.html
  • Büyüksün AHL.. Sana kimse erişemeyecek. Yeni havalimanı hayalet kalacak.
  • 20/7'de İstanbul'dan dış hat bağlantılı 777 ile full kalktık. A.Menderes'te bagaj teslimde yolcuların neredeyse yarısının bavulları çıkmadı. Bagaj aksaklıkları biriminin tüm çabalarına ve iki saat beklememize rağmen bavullar bulunamadı. Neyse ki ertesi gün bavullar evimize teslim edilmişti -teşekkürler- ama içinde telafi edilmesi zor kongre notları vardı. Bütün geceyi endişeyle geçirdik. Hele İngiltere'den gelen bir turistin bagajları İngiltere de kalmıştı.Kişiyi düşünün yabancı bir ülkeye geliyorsunuz bagajınız çıkmıyor. Yani rekor kırmak güzel de tatil ve bayram yoğunluğunun tarihi belli. Bu yoğunluğa aylar öncesinden hazırlıklı olarak yapılacak planlama, gereken personel takviyesi vb. önlemlerle insanlar mağdur edilmeyebilirdi.

Atatürk Havalimanı'nda 19 Temmuz Pazar günü ulaşılan bin 374 uçaklık iniş kalkış sayısı dün geride bırakıldı. Mayıs ayındaki bin 375 uçaklık rekorun  kırılaması bekleniyordu ancak pazar günü rekor rakama ulaşılamadı.

Atatürk Havalimanı'nda rekor uçak sayısına dün ulaşıldı. 20 Temmuz Pazartesi günü Atatürk Havalimanı'nı tam bin 389 uçak kullandı. Böylece tüm zamanların uçak rekoru kırılmış oldu.

SABİHA GÖKÇEN DE REKOR KIRDI

Bu arada Sabiha Gökçen Havalimanı'nda da 100 bin yolcu sayısı aşıldı. 20 Temmuz'da 106 bin 546 yolcu sayısına ulaşılırken uçak sayısında da 776 iniş kalkış ile rekor kırıldı. 

Airporthaber.com

Atatürk Havalimanı'nda rekor geldi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

passenger ~ 3 yıl önce
istanbuldan Brüksel e uçuşu bekliyordum o sırada Karnım açtı. restorana doğru yuruyordum pizza alcaktim ben birşey demeden restoran calisani biz kapalıyiz diye üstüme bağırdı. neye ugradigimi sasirdim. iyiki terlik yada fırını fırlatma üzerime. geceydi ama cok actim. Bu şekil devam ederse müşteri kayıp edersiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bilgin Kaltun ~ 3 yıl önce
Güzel bir haber paylaşıyorum http://www.haberhurriyeti.com/dogal-cevreye-zarar-veren-proje-olamaz-126668.html

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorum ~ 3 yıl önce
Büyüksün AHL.. Sana kimse erişemeyecek. Yeni havalimanı hayalet kalacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yolcu ~ 3 yıl önce
20/7'de İstanbul'dan dış hat bağlantılı 777 ile full kalktık. A.Menderes'te bagaj teslimde yolcuların neredeyse yarısının bavulları çıkmadı. Bagaj aksaklıkları biriminin tüm çabalarına ve iki saat beklememize rağmen bavullar bulunamadı. Neyse ki ertesi gün bavullar evimize teslim edilmişti -teşekkürler- ama içinde telafi edilmesi zor kongre notları vardı. Bütün geceyi endişeyle geçirdik. Hele İngiltere'den gelen bir turistin bagajları İngiltere de kalmıştı.Kişiyi düşünün yabancı bir ülkeye geliyorsunuz bagajınız çıkmıyor. Yani rekor kırmak güzel de tatil ve bayram yoğunluğunun tarihi belli. Bu yoğunluğa aylar öncesinden hazırlıklı olarak yapılacak planlama, gereken personel takviyesi vb. önlemlerle insanlar mağdur edilmeyebilirdi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000