09 Haziran 2015, Salı 18:40:07

Atatürk Havalimanı'nda radar arızası

Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen radar sistemlerindeki arıza nedeniyle uçakların kalkışına izin verilmiyor.
  • walla atc lerdeki özgüvene hayran kaldım.hem atc hem elektronik hem aim hem meydan işletme.her konuya hakimler.maşallah diyelim geçelim diğer konuya;sistemin boşver önünde duran cwp yi kullanmaktan aciz birkaç arkadaş teknik altyapıya o kadar hakimki,alenen konuşulması yasak olan HER ŞEYİ medyada paylaşmakta hatta ileri giderek yaptığı "yorumlarla" --halkı korku ve paniğe -- sevk etmektedir.işin garibi bütün bu "yasa dışı" yarumları yapanların ip leri belli iken hiç bir işlem yapılmamaktadır. şayet ben sıradan vatandaş olsam bu yazıları okusam bir daha uçakla seyahat etmem.herkes yazdığı yazının sorumluluğu altında olduğunu bilmelidir.kapı arkasında duyduğun şeyleri eksik bilgilerle paylaşmaya çalışmak son derece yanlıştır. sorun radar değildir.radar 10 yıldır kesinti yaşamamıştır.smart sistemlerinde radar yedeklemeye artı bir yedek daha ilave edilmiştir.önce radar nedir fdp nedir ayırın. herkes kendi işine baksın,herkes diğerini yaptığı işe saygı göstersin. selam ve dua ile...
  • bir hata daha olursa bunun bunun sorumluluğu trafikçi arkadaşlara kesilir. elektronikçiler sıyrılmasını bilir. ama olayı kontrolör hatası deyip geçiştirirler. kabak tarikçilere patlar. bu yüzden acilen hava trafik dairesi başkanlığı genel müdürle görüşüp, smart sistemini ve telekom alt yapısının yetersizliğini anlatan bir rapor hazırlamalıdır. yoksa olan tarfiğe olucak.
  • hem telekom alt yapısı kötü ve kaldırmıyor. hemde smart sistemi eski altyapıyla ve sistemle çalışmıyor. çökmeye devam edecek. Allah yardımcımız olsun.
  • Açıkça yalan söylüyorsunuz elektronikçiler. Aynı telekom altyapısı ile mevcut sistemlerde hizmet çökmeden sürdürülebiliyor. Çöken taraf SMART sistemleri. Bilmeyenleri kandırabilir miyiz acaba derdindesiniz ama nafile. O SMART sistemini alın başınıza çalın, çalışmıyor arkadaş çalışmıyor işte. Yalanla dolanla buraya kadar geldiniz, artık mızrak çuvala sığmıyor. İnsanların hayatı ile oynamayın. Telekomalt yapısından kaynaklanmışmış. Uydu hatları yedek ti hani. Hiçbir sıkıntı yoktu hani. Smart çökünce interime geçilecekti hani. Shgm nerdesin bak itiraf ediyor zottirik elektronikçiler. Sistem telekom altyapısına tabi, o da kötü durumda , her an çökecek bir sisteme güvenip mi koca türkiyenin atc sistemine onay verdiniz !

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda radar sistemlerinde arıza meydana geldi. İstanbul, İzmir ve Ankara arasındaki iletişimi sağlayan sistem çöktü. 

Yaşanan arıza nedeniyle Atatürk Havalimanı'ndan kalkış yapacak uçaklara izin verilmiyor.

Kalkış izninin verilmemesi nedeniyle birçok sefer rötara girdi ve Atatürk Havalimanı terminalinde uçaklarının binmeyi bekleyen yolcular büyük kalabalıklar oluşturmaya başladı.

Türk Hava Yolları da (THY) resmi internet sitesi üzerinden bir duyuru yayınlayarak yolcularını uyardı.

THY'den yapılan açıklamada şöyle denildi;

"Sayın Yolcularımız,

Sabiha Gökçen ve İstanbul Atatürk Havalimanında meydana gelen Smart sistemi radar arızası nedeniyle iniş ve kalkışlarda gecikmeler yaşanabilecektir; Yolcularımızın seyahatlerinden önce uçuşlarıyla ilgili son durumu www.thy.com adresinden veya 444 0 849 numaralı çağrı merkezimizden öğrenmelerini rica ederiz."

*Güncellendi 19.55
SMART sistemindeki arıza giderildi ve uçakların kalkışlarına izin verilmeye başlandı.

Atatürk Havalimanı'nda radar arızası

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (39)

özgüvene gel!!! ~ 3 yıl önce
walla atc lerdeki özgüvene hayran kaldım.hem atc hem elektronik hem aim hem meydan işletme.her konuya hakimler.maşallah diyelim geçelim diğer konuya;sistemin boşver önünde duran cwp yi kullanmaktan aciz birkaç arkadaş teknik altyapıya o kadar hakimki,alenen konuşulması yasak olan HER ŞEYİ medyada paylaşmakta hatta ileri giderek yaptığı "yorumlarla" --halkı korku ve paniğe -- sevk etmektedir.işin garibi bütün bu "yasa dışı" yarumları yapanların ip leri belli iken hiç bir işlem yapılmamaktadır. şayet ben sıradan vatandaş olsam bu yazıları okusam bir daha uçakla seyahat etmem.herkes yazdığı yazının sorumluluğu altında olduğunu bilmelidir.kapı arkasında duyduğun şeyleri eksik bilgilerle paylaşmaya çalışmak son derece yanlıştır. sorun radar değildir.radar 10 yıldır kesinti yaşamamıştır.smart sistemlerinde radar yedeklemeye artı bir yedek daha ilave edilmiştir.önce radar nedir fdp nedir ayırın. herkes kendi işine baksın,herkes diğerini yaptığı işe saygı göstersin. selam ve dua ile...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kontrolör ~ 3 yıl önce
bir hata daha olursa bunun bunun sorumluluğu trafikçi arkadaşlara kesilir. elektronikçiler sıyrılmasını bilir. ama olayı kontrolör hatası deyip geçiştirirler. kabak tarikçilere patlar. bu yüzden acilen hava trafik dairesi başkanlığı genel müdürle görüşüp, smart sistemini ve telekom alt yapısının yetersizliğini anlatan bir rapor hazırlamalıdır. yoksa olan tarfiğe olucak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
doğru ~ 3 yıl önce
hem telekom alt yapısı kötü ve kaldırmıyor. hemde smart sistemi eski altyapıyla ve sistemle çalışmıyor. çökmeye devam edecek. Allah yardımcımız olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yalan ~ 3 yıl önce
Açıkça yalan söylüyorsunuz elektronikçiler. Aynı telekom altyapısı ile mevcut sistemlerde hizmet çökmeden sürdürülebiliyor. Çöken taraf SMART sistemleri. Bilmeyenleri kandırabilir miyiz acaba derdindesiniz ama nafile. O SMART sistemini alın başınıza çalın, çalışmıyor arkadaş çalışmıyor işte. Yalanla dolanla buraya kadar geldiniz, artık mızrak çuvala sığmıyor. İnsanların hayatı ile oynamayın. Telekomalt yapısından kaynaklanmışmış. Uydu hatları yedek ti hani. Hiçbir sıkıntı yoktu hani. Smart çökünce interime geçilecekti hani. Shgm nerdesin bak itiraf ediyor zottirik elektronikçiler. Sistem telekom altyapısına tabi, o da kötü durumda , her an çökecek bir sisteme güvenip mi koca türkiyenin atc sistemine onay verdiniz !

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000