12 Haziran 2016, Pazar 09:16:45

Atatürk Havalimanı'nda radar arızası

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda sabahın erken saatlerinde meydana gelen radar arızası nedeniyle birçok uçuşta gecikmeler meydana geldi.
  • Sürekli derken en son ne zaman oldu mesela?
  • En son telsizden asker kokenli oldugunu iddia eden bir pilot vfr yapıcam ben radara madara ihtiyacım yok diyordu. Uçtu mu acaba bilgisi olan var mı?
  • Bu kaçıncı ya
  • Sürekli yaşanıyor tuhaff.

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda bu sabah saatlerinde radar arızası meydana geldi.

Radar sisteminde yaşanan arıza nedeniyle Atatürk Havalimanı'ndan iniş-kalkış yapacak iç hat ve dış hat seferini gerçekleştirecek uçuşlarda aksamalar yaşandı.

İniş için havada tur atan ve kalkış için bekleyen uçaklar, yaklaşık bir saat süren arızanın giderilmesi sonucu iniş kalkış yapmaya başladı. 

Öte yandan THY'nın Yeni Delhi-İstanbul seferini yapan uçağı Bursa Yenişehir Havalimanı'na, Singapore Airlines'ın Singapur-İstanbul seferini yapan uçağı ise Ankara Esenboğa Havalimanı'na yönlendirildi. 

©AirportHaber

Atatürk Havalimanı'nda radar arızası

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

atc ~ 2 yıl önce
Sürekli derken en son ne zaman oldu mesela?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Muhittin ~ 2 yıl önce
En son telsizden asker kokenli oldugunu iddia eden bir pilot vfr yapıcam ben radara madara ihtiyacım yok diyordu. Uçtu mu acaba bilgisi olan var mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Evet ~ 2 yıl önce
Bencil herif indi, diğer uçaklardan kimse yapamazmış tek kendi yaparmış gibi istedi, kulenin hatası vermeyecekti, herkes vfr gelip insin ne güzel iş.
Rix ~ 2 yıl önce
Ltba vfr yasak pilot arkadaş çalışmamış dersini
Fo ~ 2 yıl önce
Olmuyor zorlama..içimden söylediklerimi hissediyorsundur şu anda sana
chr ~ 2 yıl önce
vfr diye bir şey var ama ! o da her pilotun bildiği bir şey... o uçak ta da o kabiliyet var. e inecek aklı selim olan. bunda tuhaf bir durum yok.....
Radar yok! ~ 2 yıl önce
Bunda anormal bir durum yok derken? O zaman radar kontrolü kalksın herkes görerek uçsun! Millet bekliyor çünkü havada mid-air-collision olmasın, neyse kimse ne ablatıyoruz.
Muhittin ~ 2 yıl önce
FO arkadasların cahilliğine veriyorum bazı yorumları. Benden abi tavsiyesi pilot olduk diye çalışmayı okumayı bırakmasınlar. Bu meslek hep okuma öğrenme mesleği çocuklar. Şimdi gidip biraz çalışın bakalım
mhttn'e ~ 2 yıl önce
Yorumunu okurken senin kökenin hakkında ne düşündüm biliyormusun . Nereden bileceksin.Kullandığın hava israf.
no comment ~ 2 yıl önce
Adam hali hazirda finale yakin bir yerdeyse ya da finaldeyse, kulenin izniyle gayet gorerek inebilir. Sozde bu isi en iyi bilmesin gereken kitle olan ATC'lerin bile bu konudaki eksikliklerini bilgi eksikligini unlu ses kaydinda localiser calismazken pilota "isterseniz pas gecin" deyip "eskiden localiser mi var mi efendim" cevabini almalarindan ya da "suratinizi x knota dusurun, alcalmanizi da arttirin" seklinde komut verip haliyle ikisini ayna yapamayinca pilota ayni komutu yineleyip "efendim verdiginiz komut basit fizik kurallarina aykiri, unable" cevabini yemelerinden anlayabilirsiniz.
Yeter ~ 2 yıl önce
Bu kaçıncı ya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
atc ~ 2 yıl önce
Kaçıncı?
ATC isen ~ 2 yıl önce
ATC isen biliyo olman lazım
Hep ~ 2 yıl önce
Sürekli yaşanıyor tuhaff.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000